30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidič nesmí .... zbytečným ponecháním motoru stojícího vozidla v chodu  (Přečteno 10715 krát)

k17

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/odmrazujete-skla-v-aute-na-volnobeh-muzete-dostat-pokutu-lep/r~4ec60f4614eb11e9beedac1f6b220ee8/v~sl:48ae64c6fa9fa34ef24be41ad553a49d/

"Za volnoběh je až pokuta až dva a půl tisíce"
"Na místě může policie za porušení tohoto předpisu udělit pokutu až 2000 korun, ve správním řízení se pak postih pohybuje ve výši 1500 až 2500 korun," varuje tisková mluvčí Ministerstva dopravy Lenka Rezková.

No ale kua když rozmrazuju tak to není "zbytečným ponecháním motoru stojícího vozidla v chodu"!

"Motor puštěný naprázdno také trpí"
Dojemné, ale když ten motor tůruje technik STK naprázdno opakovaně tak to už nikomu nevadí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Já myslím že stačí jet podle FSM..
motor nebyl ponechán v chodu zbytečně a blokovou pokutu neplatit a trvat na správním řízení.
A tím to asi skončí.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Začíná to tady být opravdu k nežití :x
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil

Vzhledem k tomu ze neznam ani jeden jedinny pripad kdy by tohle nekdo resil, povazuju to za dalsi clanek o nicem jen aby na nej nekdo kliknul, pohorsil se a doklikal se na ty zvasty co jsou az na konci. Ukol splnen, kliky pribyvaji...  Ale pri predstave jak si prislusnik rano privstane a bude dokumentovat muj prvni ranni prestupek pred vyjetim na mem soukromem pozemku a nasledne jej bude chtit resit ve mne vyvolava zachvat smichu.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

To mi připomíná cca týden dozadu městapáka v Praze, který poté, co jsem si dovolil nastartovat motor a před vyjetím si v klidu zapnout pás, připnout dashcam, zapojit nabíječku na mobil, napít se, otevřít okno a zapálit si, začal na mě "můžete to laskavě chcípnout, když nikam nejedete?".
Moje odpověď "jestli jste zažil auta s karburátorem, tak víte, že když to nastartujete studený, tak to prostě tu minutu brblat na místě potřebuje" ho asi zaskočila, neboť nevěděl, co to je karburátor, že snad prý otočím klíčkem a jedu ;D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil

Jo takový experti, co natočí a hned jedou jsou nejlepším zdrojem pro servisy. Nejlepší jsou "fotbalový" mámy. Je to asi rok, co jsem byl v servise a tam bylo asi 5 let staré Volvo XC 60 D5 na plaťáku. Tak se ptám mechoše, co se s tím stalo. A on povídá... "Ale, jedna šikovná paní to v -18°C natočila, práskla D a dala tomu kotel k červenýmu, protože spěchala. Zastavila se velmi brzy. Hned to zadřela. Chyba v oleji, ale hlavně v uživateli... teď je v tom aspoň za 60 tisíc."

Tož a onehdá jsem se bavil, když měšťák mi kroužil kolem auta a zkoumal, proč zaparkovaný auto zní jak vysavač a proč sakra z levýho předního kola stoupá kouř, co smrdí jako když se pálí benzín... Asi nikdy neviděl nezávislý topení. :D Nebo chtěl dát autu pokutu.... teď už to dává smysl. :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

No já nevím, ale při přečtení toho „ynvestyganivnýho“ článku mi na mysli vytanula hned situace, kterou vidím takřka dnes a denně. Jak pomahači (ale i městské opice) někde akčně stojí s vypnutými majáky, ale zato s běžícím motorem…
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Moje dřívější přibližovadlo (mazda 6 model GY facelift 2005 turbodehet) mělo přímo v návodu k použití uvedeno (obsah, nikoli do písmene): "po nastartování nechte motor několik desítek sekund před vyjetím běžet na volnoběh (v Německu okamžitě vyjeďte)". Aktuální přibližovadlo (mazda 6 model GJ 2012 turbodehet): "jakmile je chod motoru pravidelný, vyjeďte".  Odpověď na buzeraci je tím pádem jednoduchá - zacházím s vozidlem podle návodu k použití.

... nastartovat motor a před vyjetím si v klidu zapnout pás, připnout dashcam, zapojit nabíječku na mobil, napít se, otevřít okno a zapálit si...
Přesně i můj rituál  ;)
« Poslední změna: 16 Ledna 2019, 11:04:15 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Začíná to tady být opravdu k nežití :x

Já nevím proč vás rozhodí zrovna tohle.. je to jen jedna věc z repertoáru příslušníka který potřebuje čárku na prémie.. a nebo má komplex a potřebuje někoho poprudit..
..ovčana na tom uvaří, ale když se budete bránit tak nic nehrozí.

Stejně můžou zkoušet asi desítky jiných věcí.

"po nastartování nechte motor několik desítek sekund před vyjetím běžet na volnoběh (v Německu okamžitě vyjeďte)".

To je pane země to Německo!!
Všechno je tam lepší a i motor se tam zahřeje rychleji..
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil

A co tak pouzit argumentu PCR - jejich sluzebni auta maji nastartovane protoze to vyzaduje  " technologie instalovana ve voze "   ;)
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil

Tim padem to asi cele konci -))
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Na pokus tohle pokutovat už musí být dotyčný mp / pčr hodně v bodové tísni... tím myslím body k dosažení prémií...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

A co tak pouzit argumentu PCR - jejich sluzebni auta maji nastartovane protoze to vyzaduje  " technologie instalovana ve voze "   ;)
A tou technologií je konkrétně například baterie, která se musí dobít, ohřátí motoru na výrobcem doporučenou provozní teplotu a tak dále…
Nemají šanci, ale to ještě neznamená, že se to nepokusí na „ovčany“ použít.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

A tou technologií je konkrétně například baterie, která se musí dobít, ohřátí motoru na výrobcem doporučenou provozní teplotu a tak dále…
Nemají šanci, ale to ještě neznamená, že se to nepokusí na „ovčany“ použít.
Chtěl bych, aby to nasadili co nejvíc plošně. Stát a jeho složky by zase u širokých vrstev získaly svůj dávno ztracený kredit, jako měli za Husáka. Není nic horšího než poslouchat spoluobčany, jak říkají, že úřady jen dělají svou práci, co bychom si počali bez policie a podobné sračky. Čím bizarnější a nesmyslnější buzerace, tím více rozsvíceno v palicích.
Přidal bych kontroly kabinových filtrů, šest bodů za nesvítící SPZ atd.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil

To se bohuzel asi nepovede, protoze zakonodarci (chtel jsem napsat ty svine, ale ovladl jsem se) maji i nejou miru sebereflexe takze vi ze kdyz utahnou moc pujdou od valu. Takze tady mame odpustecky bez bodu, doruceni fikci, odpovednost provozovatele. A taky fakt ze v praze na to docela kaslou, nevymahaji vse, staci mnohdy nereagovat. Myslim si ze hlavne praha by byla zlata dojna krava. Jenze moc dobre vi ze by to nedopadlo dobre. Proto je maximalne efektivni udrzovat stav takovy aby nepovstaly vetsi masy.
IP zaznamenána