30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nutné zastavení na zákazu zastavení  (Přečteno 10011 krát)

quadroman

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[WIN] Nutné zastavení na zákazu zastavení
« kdy: 13 Ledna 2019, 11:38:32 »

Zdravím,

s přítelkyní jsem jel do města, udělalo se jí špatně. Přistavil jsem tedy auto částečně na obrubník/chodník (žlutá čára), zapl výstražná světla aby si mohla do nejbližší budovy odskočit. V autě jsem zůstal. Za minutu městapo, majáčky. Tak jim vysvětluji situaci, nezájem, že jsem jí měl vyložit a přeparkovat jinde, že si pak měla dojít - teď už to samozřejmě posunout nemůžu když už mě “chytili”. Vlastně mě ani nezarazilo, že se třeba nezeptali, jestli nepotřebuji pomoc. Za další tři minutky přichází přítelkyně zpět, měsťáci už samozřejmě rozjeli proces (fotka auta do alba, opis dokladu). Nechávám je vypsat blok, pak říkám, že jim nic samozřejmě nepodepíšu a odjíždím. Celý jejich proces zabral tak 15 minut, její “odskočení” tak 5 minut.

Čekám obsílku od magistrátu, paní strážnice říkala, že si “šikanu” můžeme vyříkat tam :D (slovo šikana jsem nepoužil, pouze jsem upozornil na naprosté ignorování kontextu situace z jejich strany - slušně). Kdyby nebyla tak arogantní, tak bych ten blok podepsal, ale takto se to ve mně vzepřelo.

Ještě bych upozornil, že je to boční cesta, nikoho jsem neblokoval,  je tam nulový provoz. Auto je na firmu a chci je tím co nejméně zdržovat (máme důležitější věci na práci než řešit takové zhovadilost). 

Jaký bych měl pak použít postup?

Díky.
« Poslední změna: 13 Ledna 2019, 11:48:28 od quadroman »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2019, 11:55:22 »

V tuto chvíli jediný správný postup vyčkat, co se bude dít. Jakmil něco přijde, nakenujte, anonymizujte a přiložte zde do tohoto vlánka.

Do té doby preventivně:
  • Prostudujte si toto fórum a vyhledejte podobné případy.
  • Pokud to není podlíž vašeho pobytu, je vhodné vyhlídnout si na Síti nahližitelů zde na fóru někoho, kdo by se pak v pravou chvíli mohl dostavit na úřad trochu zaprudit při nahlížení do spisu.
  • Zajistěte si, aby jste nemohl minou dopis od úřad u (pokud třeba bydlíte mimo trvalé bydliště, nebo máte neoznačenou schránku)
  • Pojedete-li kolem, udělejte si snímky ulice, jak v daném místě vypadá – ale ne za cenu, že byste tam musel zase zastavovat nebo kvůli tomu jet 100 km. Hodí se jako podklad pro argumenaci, nebo pro situace, že obec by tam začala dělat stavební úpravy a těžko budete dokazovat absenti materiálního aspektu.

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2019, 12:37:34 »

Jen doplním, že zaměstnavatel (provozovatel) vůbec nebude do správního řízení zatažen, dokud neprohlásíte, že jste vozidlo neřídil.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2019, 21:44:20 »

quadroman:
S přestupkem vyčkat a s kontrolou můžete zvážit podání stížnosti na strážníky.. moc efekt to asi mít nebude.. když budu optimista tak možná půjdou na kobereček..
z pohledu toho případu..
..důvod pro podání stížnosti je silnější pozice obhajoby když by došlo k řízení..
..důvod nedávat stížnost je šance že to MP zahodí a na úřad to ani nepošle.
IP zaznamenána

peedee

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #4 kdy: 04 Února 2019, 18:27:28 »

Byl jsem v podobné situaci (jen jsem potřeboval do auta dolít olej). Bohužel mi nečekaně do auta nastoupil známý a v tu chvíli mě "sebralo" městapo. Blok jsem nepodepsal, s pokutou jsem od samého počátku nesouhlasil. Proběhlo Spr. ř., odvolaní, žaloba, a nyní je věc už více jak rok u NSS, který o kasační stížnosti ještě nerozhodl.
IP zaznamenána

quadroman

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2019, 15:06:50 »

Zdravím,

tak mi přišel první kontakt z úřadu "Předvolání k podání vysvětlení".

Budu si muset znovu pečlivě pročíst zdejší fórum, protože jsem myslel, že jako první má dorazit ještě výzva k úhradě nebo něco podobného.

Doporučený postup? Dorazilo mi to datovkou, termín návštěvy úřadu dali za cca tři týdny.

EDIT: předpokládám, že velmi užitečné a z čeho vycházet může být například toto: http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/
« Poslední změna: 28 Února 2019, 15:17:29 od quadroman »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2019, 15:18:26 »

Třeba na odpustek zapomněli (win). Napište jim, že v tuto chvíli nebudete podávat vysvětlení z důvodů stanovených zákonem, proto se nedostavíte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2019, 17:41:53 »

Neposlání odpustku by byl WIN až když by zahájili řízení s provozovatelem.. ale to se ještě nestalo.
IP zaznamenána

quadroman

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #8 kdy: 28 Února 2019, 18:02:53 »

Ještě dotaz: můžu si již vyžádat spis, abych věděl, s čím operují? V záhlavní toho předvolání je již spisová značka a číslo jednací. A poté případně odmítnout podání vysvětlení?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #9 kdy: 28 Února 2019, 19:34:05 »

Neposlání odpustku by byl WIN až když by zahájili řízení s provozovatelem.. ale to se ještě nestalo.

Určitě. Ale odmítnutí podání vysvětlení je nejrychlejší cesta k tomu, aby následkem kroku A udělali automaticky krok B a byli v loji.
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #10 kdy: 28 Února 2019, 19:46:57 »

Urad se domniva, ze zna ridice, proto neposlali odpustek. Nebo se mylim?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #11 kdy: 28 Února 2019, 21:44:52 »

Tak zde je jasné že quadroman byl ztotožněn a policisté nejspíše nějak zmatlali oznámení (nebo tam napsali mimořádně pravdu) a SO si chce situaci ujasnit, jinak by poslali rovnou příkaz.
Podle mně je teď důležité získat spis a na ouřadě nic jiného neřešit a podle obsahu spisu se zachovat.
Čili prostudovat zde i d-fense jak získat spis, a prventivně nahrávat vše již od vstupu do budovy.
Spis sem nahrát a pak se rozhodnout zda ÚJ absolvovat nebo ne.
IP zaznamenána

quadroman

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #12 kdy: 01 Března 2019, 01:55:09 »

Dobře, během víkendu si to ještě pro jistotu projdu, pak se stavím na úřad, anonymizuji a dám vědět.

Vyžádám si spis, ale zatím bez podání vysvětlení.

Velmi si cením rad, které dáváte ve volném čase.

Díky.
« Poslední změna: 01 Března 2019, 01:57:07 od quadroman »
IP zaznamenána

quadroman

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #13 kdy: 07 Března 2019, 22:08:40 »

Šel jsem během úředních hodin pro veřejnost nahlédnout do spisu, nicméně úřednice tam nebyla (zrovna odešla). Její kolegyně, která dělala zástup neměla přístup do její kanceláře -> měl jsem se objednat dopředu nebo jsem mohl zkusit zavolat a zeptat se zda tam je. Tak jsem slušně upozornil, že toto opravdu není moje povinnost. Požádal jsem o vystavení úředního záznamu o nemožnosti nahlédnout do spisu, chvilka ošíváni, ale nakonec mi ho vystavila. Doporučila abych se dostavil následující den (v rámci toho záznamu) -> no tak až budu mít zase někdy cestu kolem
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nutné zastavení na zákazu zastavení
« Odpověď #14 kdy: 08 Března 2019, 10:28:15 »

paráda, teď požádejte o zaslání kopie spisu podle správního řádu.

Pokud pošlou, super. Pokud nepošlou, máte krásně nabito do odvolání. Spis neukázali, ani neposlali tak jak se máte bránit :-D
IP zaznamenána