30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST/WIN] Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis  (Přečteno 20324 krát)

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #30 kdy: 01 Července 2019, 13:03:15 »

Tak nakonec to nejsou prve Židle, ale Brno. Před 14 dny doručen příkaz, úřad neakceptoval plnou moc od Helmuta. Podán odpor.

Provozovatel určenou částku ve lhůtě neuhradil, avšak sdělil údaje o totožnosti řidiče vozidla: Helmut. Správní orgán zaslal Helmutovi předvolání k podání vysvětlení podle ustanovení § 59 a § 137 správního řádu. Ze strany předvolávané osoby si tato v úložní době výzvu u doručovatele pošty nevyzvedla. Následně dne (před pár měsíci) zaslal provozovatel vozidla správnímu orgánu plnou moc, kde dle přiložené kopie je zmocnitel Helmut, a zmocněnec je provozovatel. Dle tohoto zmocnění Helmut zmocňuje provozovatele „k zastupování ve věci podání vysvětlení k podezření ze spáchání přestupku a následného řízení.“ Správnímu orgánu se nepodařilo získat potřebné podání vysvětlení samotného Helmuta. Stejně tak se správnímu orgánu nepodařilo tuto osobu ustanovit v registru obyvatel.

No a pak už klasické CTRL+C a CTRL+V:
Správní orgán řízení o přestupku s řidičem vozidla (pachatelem přestupku) nezahájil a věc dne (před pár měsíci + měsíc) odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě. Nezbylo tak, než povolat k odpovědnosti provozovatele vozidla za přestupek dle ustanovení § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu.

Jen bych doplnil, že orgán se po zaslání plné moci odmlčel a nevyžadoval doplnění či se nesnažil dále kontaktovat Helmuta nebo provozovatele. Trochu to tedy vypadá jako kdyby plnou moc přijal, ale na zmocněnce se vysral. Zatím to vypadá celkem pozitivně a to jsme se ještě vůbec nedostali k řešení samotného domělého přestupku.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #31 kdy: 04 Listopadu 2019, 22:33:35 »

Update: není žádný update, po podání odporu ticho po pěšině (cca půl roku).

Co se týče Židlí, Helmut se chudák nedostavil k podaní vysvětlení, takže SPRDEL. Následovalo rozhodnutí. Odvolání teď asi měsíc hnije na kraji. Nicméně nasekali tam zepár úsměvných chyb, tak to vidím celkem pozitivně. Teda esi se někdo ozve, zatím mi bohužel 80 % přestupků shnilo bez výsledku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #32 kdy: 26 Ledna 2021, 00:39:08 »

ishick, drinkANDdrive> Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #33 kdy: 28 Ledna 2021, 10:57:00 »

Židlochovice prekluze, po podání odvolání se už nic nestalo.

Brno s požadadavkem na ověřeného Helmuta rozhodlo "vinen hrdelním zločinem". Odvolání 6 měsíců hnije na kraji.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #34 kdy: 28 Ledna 2021, 20:55:18 »

Moje Židlochovice LOST, odvolání podáno, JMK asi do měsíce a půl rozhodnutí potvrdil (Už je to více jak 2 roky, musel jsem chvíli hledat).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #35 kdy: 28 Ledna 2021, 21:07:49 »

No a teď mi pánové poraďte, zda to mám uzavřít a zda jako WIN či jako LOST. Tohle je krásný příklad, proč je vhodné zakládat pro každou kauzu vlastní téma zvlášť.
IP zaznamenána