30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2  (Přečteno 14556 krát)

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #15 kdy: 17 Ledna 2019, 14:32:05 »

Dík za vysvětlení.
Pokud předpokládáme že MHMP nestíhal a poslal určitou agendu dolů, pak mi unikalo, jak zabránit městské části, aby aplikoval turbo.
Asi se prostě musí počkat, jak se budou městské části vyvíjet.
ano 7ka je abnormalne aktivni, od listecku v radu dnu uz ma clovek vydiraci dopis, nicmene herr helmut je slusny clovek a dale zatim zkusenost zadna.
IP zaznamenána

johnyb

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #16 kdy: 09 Srpna 2019, 07:56:20 »

Jaky je s odstupem vysledek vyhnivani na MC?

Taky mam prvni P2 (po ~5mes od zadokumentovani autickem) a premyslim jestli se k ni stavit stavit jako k ostatnim MHMP, tj. ignorovat, nebo s nabonzovanim poslat nejakou rozhodnou hlasku okolo §2 p) a ocekavat ze ridice uz si neobeslou…?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #17 kdy: 09 Srpna 2019, 11:56:36 »

Ignorace MCP 2 a 4 stale funguje, stejne jako MCP 6. MCP 7 vyrizena omluvou z jednani (a nic dalsiho uz se nestalo). MCP 5 pouziva turbo a slucuje prestupky (v mem pripade 7 ks za 1800 Kc, coz je opravdu skvela nabidka - cca polovina souctu urcenych castek), absolvoval jsem ustni jednani a uz vice nez mesic cekam na doruceni kopie spisu, kterou se na miste nepodarilo vytisknout.

Vsude je to stejne v tom, ze nejsou lidi (a ti, co jsou, naprosto nejsou vybaveni pro vedeni radneho SR) a fluktuace je enormni. Lze ocekavat, ze po dobu nekolika let se tento stav nijak vyznamne nezmeni.
IP zaznamenána

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #18 kdy: 11 Srpna 2019, 10:04:31 »

Tak situace Praha 1... od listopadu do března asi 13 výzev. Zatím klid.
Situace Praha 2 od února do současnosti asi 10 výzev a taktéž klid.
Vše samozřejmě ignorováno. Zpoždění dokumentace / výzvy vždy cca 3-6 měsíců.
« Poslední změna: 11 Srpna 2019, 10:06:14 od Furyjeep »
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #19 kdy: 04 Září 2019, 11:27:17 »

Po praze mám odhadem celkem přes 100 kusů za parking na modrých zónách, všechno Eltodo, různé MČ. Vždy ignorace a nic, až na Prahu 2 kde mi přišel příkaz na 24 pokut najednou - akorát tam parkuju denně v práci.
« Poslední změna: 04 Září 2019, 11:28:56 od HOHO »
IP zaznamenána

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #20 kdy: 03 Října 2019, 20:52:40 »

Tak to jsme na tom stejně, zatím mám Prahu 1, 2, 3, 7, nejvíce nyní Praha 2, vše stále hnije...
IP zaznamenána

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #21 kdy: 20 Října 2019, 12:57:57 »

Tak aktualizace stavu. Po cca 10 měsících a 12 zaevidovaných skutcích na Praze 1, byl do DS doručen příkaz na 2500 Kč. Příkazu nepředcházela žádná výzva mimo DS s určenou částkou, čili to vypadá na upltnění turbo modelu.

Další věcí je reakce Nezaplatim.cz, při objednávání služby jsem se dotazoval přesně na tuto situaci - ignorace ,určených částek, byl jsem informován, že v Praze je možnost ignorovat výzvy k uhrazení určené částky a reagovat při výzvě k podání vysvětlení. Tím, že přišel přímo příkaz bez výzvy k podání vysvětlení, tak od toho Nezaplatim.cz dal ruce pryč, s tím, že se jedná o obcházení jejich obchodního modelu. Čili za sebe rozhodně nedoporučuji tuto službu, protože jejich chování je v přímém rozporu s instrukcemi sdělenými při objednávání služby.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #22 kdy: 20 Října 2019, 18:42:05 »

Tak aktualizace stavu. Po cca 10 měsících a 12 zaevidovaných skutcích na Praze 1, byl do DS doručen příkaz na 2500 Kč. Příkazu nepředcházela žádná výzva mimo DS s určenou částkou, čili to vypadá na upltnění turbo modelu.

Další věcí je reakce Nezaplatim.cz, při objednávání služby jsem se dotazoval přesně na tuto situaci - ignorace ,určených částek, byl jsem informován, že v Praze je možnost ignorovat výzvy k uhrazení určené částky a reagovat při výzvě k podání vysvětlení. Tím, že přišel přímo příkaz bez výzvy k podání vysvětlení, tak od toho Nezaplatim.cz dal ruce pryč, s tím, že se jedná o obcházení jejich obchodního modelu. Čili za sebe rozhodně nedoporučuji tuto službu, protože jejich chování je v přímém rozporu s instrukcemi sdělenými při objednávání služby.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.msg95148#msg95148
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #23 kdy: 20 Října 2019, 18:48:33 »

Furyjeep: Podejte odpor a nechte všechno sloučit do jednoho řízení.. i v nejhorším LOST případě když se to vydělí na 12 parkování tak to bude OK částka  :)
IP zaznamenána

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #24 kdy: 20 Října 2019, 20:00:30 »

Odpor plánuji, oni to sloučili automaticky, je tam i jedno parkování kde stojím před značkou, což je specifické místo v Opletalce, na tom jim to chci shodit. I lost znamená výhodu, za 10 měsíců parkování na Praze 1 je to dobrá taxa :-)
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #25 kdy: 06 Prosince 2019, 11:14:51 »

@Furyjeep, pohlo sa to správní řízení od posledného updatu?

Dnes som dostal do dátovej schránky 2 výzvy na uhrazení částky od MHMP za parkovanie pred vlastným barákom v Prahe 9, takže ako začiatočník, ktorý žiadnym řízením ešte neprešiel, som sa po prečítaní doporučení rozhodol výzvu ignorovať. Alebo je lepšie sa vyhovoriť na Helmuta, ktorý mi tam auto zaparkoval, aby neprešiel MHMP rovno na TURBO model?

Díky za odpoveď od skúsenejších...

BTW, posielajú sa tieto výzvy vždy do dátovej schránky, ak ju mám zriadenú, namiesto klasickej pošty?
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #26 kdy: 08 Prosince 2019, 20:21:51 »

Víceméně to chápete správně. Nechcete-li platit odpustek, prostě na to teď spokojeně zapomeňte. Ono se možná také nic dalšího nestane. S pražskými MČ zatím není mnoho zkušeností; zatim to vypadá, že po výpalném jde vysloveně aktivně pouze sedmička.

Praha 5 - po ignoraci výpalného, jsem se 106 doptal na spis, poslali a pak již nic. Když to vydrží do vánoc, je po roce prekluze pro nezahájení ničeho.
IP zaznamenána

john111

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #27 kdy: 17 Června 2020, 11:57:59 »

Ahoj,

oživím tohle téma a zeptám se, zda se něco změnilo nebo jsou zkušenosti pořád stejné?

Případně konkrétně informace na P4? Díky!

PS: Možná by se to vlákno mohlo přejmenovat bez P2 v názvu, dozvěděl jsem se tu spoustu infa i na jiné části Prahy ;)
IP zaznamenána

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #28 kdy: 01 Července 2020, 14:40:24 »

Zatím stále nic, přibývají další a další odpustky, které stále neplatím a neplatím. A stále se snaží a snaží. Nicméně v lokalitě Praha 2 začali velmi intenzivně odtahovat z modrých zón, a to tak, že to vypadá jako hon na řidiče. Najedou MPíci, odtahovky a berou to ve velkém. Takže parkování raději již jen na fialové zóně, kde neodtáhnout a odpustky chodí vesele dál.

Čili
Praha 1 odpustky 2018-2020 - nic
Praha 2 odpustky 2019-2020 - nic
Praha 7 odpustky 2019-2020 - nic
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:První zkušenost - výzva k zaplacení Praha 2
« Odpověď #29 kdy: 01 Července 2020, 18:25:53 »

...v lokalitě Praha 2 začali velmi intenzivně odtahovat z modrých zón, a to tak, že to vypadá jako hon na řidiče...
Souhlas, projížděl jsem dnes Neklanovou a auta vyzobávali jak datel červy.
IP zaznamenána