30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli  (Přečteno 4154 krát)

Jacek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Prosím poraďte , situace kterou neznám. MU v městě poblíž Prahy mi poslal výzvu k zaplacení dvou pokut á 1.500,- Kč. Dle nějakého asi 16ti místného čísla. Volal  jsem na ouřad a bylo mi sděleno že jsem v dubnu a v srpnu 2018 překročil rychlost na měřeném úseku o 11 km (40 / 51 km/h). Policie mi pry poslala výzvu na trvalou adresu, kde se bohužel minimálně  zdržuji (dcera pracuje v zahraničí ) a tak jsem nic nedostal, a dozvěděl se to až takto. Je mi divné, jak mě dohledali u druhé dcery v nejmenovaném městě. Samozřejmě v dopise je hrozba exekuce a pod. Po 3/4 roce fakt nevím jak to bylo. Neměl bych dostat nějaké info, foto atp. ? Na dopise je datum 8.1.  K zaplacení do 15ti dnů. Jde to nějak zastavit, abych se aspoň úředně dozvěděl co jsem provedl, takhle bych zaplatil třeba za špatný pohled na policistu. Děkuji moc, Jacek. P.S. Datovou schránku nemám, byli by povinni mně to dát tam?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2019, 14:29:25 »

Co je to přesně za výzvy? Motáte dohromady pojmy, kterým asi přesně nerozumíte a jako celek Vaše sdělení nelze bezvadně pochopit. Ve výzvě k zaplacení (určené částky) se exekucí nevyhrožuje. Exekucí se vyhrožuje při nezaplacení pokuty ve výši a termínu, stanovených na základě pravomocného rozhodnutí.
Pokud se na adrese trvalého bydliště nezdržujete, nemáte datovou schránku a do centrálního registru obyvatel jste neudal doručovací adresu, bylo Vám doručováno tzv. fikcí, viz  § 23 + 24 SprŘ.. Do DS jsou povinni doručovat. Že Vás dostihli jinde můžete považovat za mimořádnou kliku, vůbec jste se o ničem nemusel dozvědět před výkonem exekuce třeba na Vaši mzdu či obstavením účtů.
Co na Vás mají zjistíte nahlížením do spisu viz § 38 SprŘ a http://road-fens.cz/fsm-7-spis-a-nahlizeni-do-nej/, povinni Vám poslat nejsou nic.
Pokud prokážete pobyt v zahraničí, můžete to zkusit celé zvrátit na začátek postupem podle § 24 odst. 2 SprŘ.
« Poslední změna: 11 Ledna 2019, 14:35:47 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2019, 20:22:51 »

Jacek:
To je problém.. když nemáte datovou schránku a doručovací adresu máte někam kde poštu nevybíráte tak se tohle může stát.. a nebo zjistíte že máte exekuci a částka už pěkně narostla.
Nevybírat poštu na doručovací adrese není dobrý nápad.

Když máte datovou schránku tak mají úřady povinnost posílat do ní.
Ale to neznamená že to dělají.. ale dá se pak už bránit.
IP zaznamenána

Jacek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #4 kdy: 12 Ledna 2019, 14:24:51 »

Děkuji za promptní odpovědi a rady. K tomu papíru od MÚ. Cituji: Upozornění na nedoplatek. Jste v prodlení v úhradě splatné povinnosti a to dle vykonatelného a pravomocného příkazu MÚ odbor správních agend. Zaplaťte do 15ti dnů, nebo bude přikročeno k vymáhání prostřednictvím soudu nebo soudním exekutorem. Jasně, jsem blb, že jsem si neošetřil adresy. Datovou schránku jsem si včera zřídil. Leč pozdě
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2019, 17:14:07 »

Dotaz na právně zkušenější.
S ohledem na původní dotaz už je vše jasné. Nicméně mne by docela zajímalo v této věci, zda-li je SO povinen před zahájením exekuce poslat výzvu (samozřejmě doporučeně) a nebo je tahle výzva ryze dobrovolným aktem SO a on může bez dalšího nechat zahájit exekuci?
Jak to je? Podle čeho se v těchto případech postupuje?

Když jako občan či firma chci exekučně něco vymáhat, soud vždy napřed zajímá, jaké kroky jsem učinil pro upozornění dlužníka na jeho povinnosti.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2019, 17:21:02 »

Už se to tady řešilo, povinnost nemá, ale nezřídka se to tak děje a upozorní na to.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #7 kdy: 12 Ledna 2019, 18:30:22 »

Naposledy jsem to psal ani ne před týdnem zde.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #8 kdy: 12 Ledna 2019, 19:18:21 »

Dík
IP zaznamenána

Jacek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #9 kdy: 12 Ledna 2019, 20:20:55 »

V pondělí jdu se na MÚ zeptat,co na mě ještě mají. Třeba se dohodnu na splátkovém kalendáři,neb jsem již čtyři roky ve starobním důchodu,a 3.000,- jsou pro mě docela dost. Taky bych chtěl nahlídnout do spisu co jsem vlastně provedl. Mám podávat "odpor" jak jsem tady někde četl? Nebo nemám pohrozit předmětné úřednici trestním oznámením za porušení směrnice GDPR? Jak mě hledala. Zatím dík, budu informovat,jak se to vyvíjí.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #10 kdy: 12 Ledna 2019, 21:15:22 »

V pondělí jdu se na MÚ zeptat,co na mě ještě mají. Třeba se dohodnu na splátkovém kalendáři,neb jsem již čtyři roky ve starobním důchodu,a 3.000,- jsou pro mě docela dost. Taky bych chtěl nahlídnout do spisu co jsem vlastně provedl. Mám podávat "odpor" jak jsem tady někde četl? Nebo nemám pohrozit předmětné úřednici trestním oznámením za porušení směrnice GDPR? Jak mě hledala. Zatím dík, budu informovat,jak se to vyvíjí.
Lhůtu na odpor jste už prošvihl. Na vašem místě bych byl rád, že vás tentokrát našli a doručili i na místo, kde žijete. Bez toho by vám dál doručovali na trvalé bydliště, vy byste dál o ničem nevěděl a  za pár měsíců by vám vykopli dveře exekutoři.

Koukněte do spisu a uvidíte jak vás našli.
IP zaznamenána

Jacek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #11 kdy: 12 Ledna 2019, 22:01:13 »

Taky to tak vidím, bohužel
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacení pokuty Městskému úřadu- nerozumím jak na mě prišli
« Odpověď #12 kdy: 13 Ledna 2019, 10:16:54 »

Jacek:
Splátkový kalendář zákon umožňuje, ale je to na rozhodnutí úřadu.. ale myslím že se půjde dohodnout.

Jak na vás přišli.. třebas jste tu adresu nějaké instituci dával.. něco tam platíte, chodí vám tam důchod a tak.
A nebo úřad někoho poslal na starou adresu a tam mu řekli tu novou.

Doručování můžete řešit.. jestli si nechcete měnit trvalé bydliště.. založením datové schránky.
A nebo můžete do registru obyvatel nahlásit doručovací adresu.. pak vám mají doručovat tam a ne na trvalé bydliště.
IP zaznamenána