30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: STK - kecy technika  (Přečteno 10053 krát)

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #15 kdy: 21 Prosince 2018, 14:15:14 »

16. ledna mě STK čeká, pokud budete mít vyjadreni, poprosil bych vás. Případně jim napíšu dotaz taky...
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #16 kdy: 21 Prosince 2018, 15:02:11 »

Každopádně jde o "B" závadu, takže je pak měsíc na nápravu/kočkování a člověk není pod tlakem odjezdu na odtahovce.

Zkusím si to dát do to-do listu, já jdu na TK až na velikonoce... Ještě mne napadlo UAMK, mám ho za rohem, jestli k tomu nemají nějaké stanovisko. Dekra by asi ale byla lepší, je autorem toho dokumentu, který se dá vygooglit.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #17 kdy: 21 Prosince 2018, 16:39:34 »

Díky za tip. Neberte to jako rejpani, jen nastinuji scénáře. :-)
Nicméně jsem v situaci, že je tam ta závada napsaná, je v protokolu, jak dál? Je možná reklamace? Nebo stížnost na MD? Ta mi ale technickou na dva roky nezaridi...

Už se to řešilo tu, jen nějak bezvychodne... https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3016.0

technicky Vam to nezaridi ... bude to stat cas a penize a budete si pripadat jako v pohadce o kohoutkovi a slepicce, predpokladam ze zacnete stiznosti na organ ktery vydal STK certifikaci, tam vas poslou k sipku, takze na MD aby dodalo vyklad pro organ aby mohl pokarat STK. Na MD Vas pravdepodobne taky poslou k sipku a muzete hura k soudu - zaloba na MD kvuli tomu ze samo nedodrzuje zakony a znemoznuje Vam uzivat svuj majetek ... no a az tohle absolvujete tak si s pravnikem budete tykat (pokud tak jiz necinite) a budete o par sedivych vlasu bohatsi ...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #18 kdy: 10 Ledna 2019, 09:47:03 »

Přikládám vyjádření Dekra ohledně prelepeni EU symbolů na RZ.


Kód: [Vybrat]
Dobrý den,

 

Jedná se o závadu:

 

0.1.3.3  

Nepovolená úprava (např. zmenšení rozměrů) tabulky registrační značky.

 (B)

 

Vozidlo je hodnoceno jako způsobilé na dobu 30 dnů.

 

Legislativa přesně definuje, jak vypadá registrační značka:

 

Vyhláška 343/2014 SB. v platném znění, § 29 Provedení tabulek s registrační značkou

 

„(2) Tabulky s registrační značkou jsou pro jejich identifikaci rozlišeny barevným provedením takto:

a) pro silniční motorová vozidla a přípojná vozidla

    – bílý podklad a černé znaky, v levé části je modrý pruh se znakem Evropské unie s vyznačením rozlišovací značky České republiky; je-li registrační značka uspořádána ve dvou řádcích, umísťuje se modrý pruh se znakem Evropské unie s vyznačením rozlišovací značky České republiky vlevo před znaky v prvním řádku,….“

 

A dále je stanoveno:

 

§ 32 Způsob umístění tabulky s registrační značkou

 

(3) Tabulka s registrační značkou se umísťuje na silniční vozidlo svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku s registrační značkou ani do její těsné blízkosti se neumísťují žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo jiným právním předpisem stanoveno jinak.

 

S pozdravem Miloš Ficek, DEKRA CZ a.s.

IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #19 kdy: 10 Ledna 2019, 11:39:40 »

Ano, přesně tohle se dalo čekat. Alibistická odpověď, která neřeší nic.
Bohužel je systém nastavený tak, že je člověk pod časovým tlakem jednoho měsíce. Asi to spojím s výměnou sady RZ, přední je docela oparkovaná.

Jak to funguje v Praze při výměně jedné poškozené RZ? Nechají se ukecat, že mi původní nechají, než vyrobí novou?

IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #20 kdy: 10 Ledna 2019, 13:00:05 »

...
Nepovolená úprava (např. zmenšení rozměrů) tabulky registrační značky.
...
    – bílý podklad a černé znaky, v levé části je modrý pruh se znakem Evropské unie s vyznačením rozlišovací značky České republiky; je-li registrační značka uspořádána ve dvou řádcích, umísťuje se modrý pruh se znakem Evropské unie s vyznačením rozlišovací značky České republiky vlevo před znaky v prvním řádku,….“
...
(3) Tabulka s registrační značkou se umísťuje na silniční vozidlo svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku s registrační značkou ani do její těsné blízkosti se neumísťují žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo jiným právním předpisem stanoveno jinak.

Vždyť ten DEKRAkretén říká úplný nesmysly. Přelepku mám a:
  • značku jsem nijak neupravil ani nezmenšil
  • bílý podklad, černé znaky a modrý pruh s Unií tam mám
  • červený křížek nijak nenarušuje čitelnost ani rozlišovací schopnost, to by rovnou mohl kretén argumentovat tím, že na rámečku značky, v její těsné blízkosti, je logo a jméno dealera
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #21 kdy: 10 Ledna 2019, 13:10:49 »

Neviem, stoji vam to za to? Opakovat stk kvoli takej blbosti? Nie je lepsie niekde vedla znacky nalepit giganticku nalepku "Fuck EU"? Alebo to na dobu stk odlepit a nasledne zase nalepit?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #22 kdy: 10 Ledna 2019, 13:26:01 »

msk, stojí... nestojí. Stejně tak můžete položit otázku: Stojí Vám za to jezdit v obci nad limit?

Značka má nějakou svoji funkci, nikdo mě nemá co perzekvovat za to, že tam nalepím samolepku, která její funkci nijak neovlivňuje.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #23 kdy: 10 Ledna 2019, 14:36:28 »

Otázka je, jestli se dá proti rozhodnutí STK odvolat a kde?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #24 kdy: 10 Ledna 2019, 15:13:23 »

Na postup STK si lze stěžovat u příslušného KÚ.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #25 kdy: 10 Ledna 2019, 20:08:50 »

Který to potvrdí stejně jako vyjádření od Dekry. Nemluvě o tom, že já tam nemám jen křížek, ale celej pruh prelepenej do jiný barvy. No nic, na STK ho sloupnu a po STK zase nalepim. fizlove si to vždycky fotí, ale nikdy nic.
« Poslední změna: 11 Ledna 2019, 13:02:02 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #26 kdy: 13 Ledna 2019, 11:01:32 »

Protože po přestavbě má auto jiný emise.
Jiný emise? Když mam auto N1, pro přepravu nákladu ( a tedy se předpokládá že tam budu vozit náklad, kterej něco váží ), když místo sedačky dam postel, jak se mi změní emise, který se beztak měří u stojícího vozidla?

Nebude to tím, že nejde o emise, ale o emisní třídu a ta není pro N a M stejná?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:STK - kecy technika
« Odpověď #27 kdy: 13 Ledna 2019, 11:11:53 »

To se mi nezdá. S tím N1 a max 6 míst.
Koupil sem obytku, originál alkovna na podvozku peugeot a v TP to má 7 míst.
A když sem to koupil, tak to bylo zapsaný jako N1 speciální obytný. A jelikož zase chytráci vymejšlí, tak nedavno vymysleli, že s autama, který mají slovo speciální v TP se musí chodit na STK každej rok.
Tak sem to nechal přepsat pomocí pana Kahouna na M1 vozidlo zvláštního určení obytný.
........

Panu Kahounovi jsem volal. Díky za tip.
Ten mi řekl, že přestavba N1 -> M1 je možná jen pro auta, který byly jako M1 vyrobený a prošly přestavbou M1 -> N1. Jediná vyjímka jsou vozidla obytná.
IP zaznamenána