30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Xenony a kontrola?  (Přečteno 15673 krát)

hartom

  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #30 kdy: 17 Června 2021, 10:18:29 »

Když už nechat do auta dát xenony, tak než čínskou sadu tak bych si nechal postavit je u svitlip.cz, sice je to furt bez homologace, ale aspoň budu mít jistotu že je to seřízené tak, abych nikoho neoslňoval.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 219
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #31 kdy: 18 Července 2021, 09:17:46 »

zákon 361/2000 zná pouze dva pojmy zastavení, a to:
§ 2
Vymezení základních pojmů
Pro účely tohoto zákona:

o) zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu,
p) zastavit vozidlo znamená přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče

následuje:
Oddíl 4
Zastavování vozidel
§ 79
(1) Zastavovat vozidla je oprávněn
a) policista ve stejnokroji,
b) vojenský policista ve stejnokroji,
c) strážník obecní policie ve stejnokroji

(2) Vozidlo se zastavuje dáváním znamení k zastavení vozidla. Osoby uvedené v odstavci 1 dávají znamení k zastavení vozidla vztyčenou paží nebo zastavovacím terčem a za snížené viditelnosti červeným světlem, kterým pohybují v horním půlkruhu. Z jedoucího vozidla dávají toto znamení kýváním paže nahoru a dolů nebo vysunutým zastavovacím terčem. Policista, vojenský policista, celník nebo strážník obecní policie může z jedoucího vozidla zastavovat vozidla i rozsvícením nápisu „STOP“ podle zvláštního právního předpisu13) ze směru jízdy zastavovaného vozidla, a to zepředu i zezadu.

(3) Znamení k zastavení vozidla se musí dávat včas a zřetelně s ohledem na okolnosti provozu na pozemních komunikacích tak, aby řidič mohl bezpečně zastavit vozidlo a aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích.

Zcela jednoznačne, pokud zastavuju, přestože sem nechtěl, je to zastavení vozidla. Pokud zastavuju na pokyn policisty, tak to vozidlo vlastně zastavil on. Pokud mě policajt zastaví v zákazu, tak pokutu může udělit pouze sobě.
« Poslední změna: 18 Července 2021, 12:43:04 od spec »
IP zaznamenána