30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rychlost v obci  (Přečteno 2354 krát)

senta

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
rychlost v obci
« kdy: 04 Ledna 2019, 23:25:30 »

ahoj přišla mi výzva z městského radaru v obci o 58km/ víc... přišla mi výzva abych uvedl řidiče, tak jsem jim volal a prý když se přiznám tak příjdu na půl roku o řidičák ale že mám napsat že to řídila osoba blízká a nemám uvádět jméno atd ale že já jako provozovatel stejně zaplatím pokutu 5-10 tisíc... je normální že i když bych to auto skutečně neřídil a udal řidiče i tak bych musel platiti pokutu ? nebo když bych uvedl osobu a ty by se přiznala tak po mě nic nesmějí chtít ?  Díky všem
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2019, 23:40:05 »

Ve zkratce - zaplatíte vy jako provozovatel / vlastník /  vozidla a případně i řidič, kterého udáte. Řidič navíc body. Jinak na začátku fora je "kuchařka" co  a jak.
Ano je to "normální". 
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2019, 23:42:06 »

Bude-li skutek dostatečně podložen, úřad potrestá buď provozovatele, nebo řidiče. Zcela zásadní rozdíl je v tom, že provozovateli (na rozdíl od řidiče) nelze udělit body či odebrat ŘO.

Uvedete-li osobu řidiče, která se přizná, úřad po Vás jako provozovateli už nic dalšího chtít nebude.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2019, 23:52:37 »

Jde o pokračování tohoto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7430.0 vlákna?

Normální to není, je to český a pomalu celoevropský silniční fašismus. Zákonné to ovšem je. Vedle populární literatury zde na fóru a webu road-fens http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/ doporučuji studium odborné literatury, zejména pak § 10 a §§ série 125 zákona 361/2000 + §§ 60 a 66 zákona 250/2016.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

senta

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2019, 23:32:10 »

Ano je to řešení viz víše holt najdu u nás fetku který dám litr za podpis a řeknu at mi dopisy z úřadu dává a uvidíme jak dlouho tu bude úřad bavit
IP zaznamenána