30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pořizování audio-video na poště  (Přečteno 10619 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #30 kdy: 15 Ledna 2019, 14:00:19 »

Ad. soud - chodím 1x ročne pracovně na soud- jako řemeslník... přes rám nechodím, jdeme se správcem bočnim vchodem atp. V danou dobu u sebe běžně mám nůž.. multi nářadí, železnou hvězdici s bodci - je to nástroj ale dá se použít jako boxer se špicí, těžkou železnou kouli - něco na způsob bola a svoji soukromou devítku :-)) Myslím že kdybych tohle všechno vyskládal u rámu tak se justiční stráž pos...

Pracovně tam chodím X let a ještě nikdy jsem tam nikomu nevadil a ani neublížil... ani nutkání nebylo :-)
Mě připadá, že v naší zemi se zabezpečení dělá spíš naoko podle amerických filmů, protože reálně jsou tu lidi sametoví a nanásilní. Kdyby měli takovouhle bezpečnostní díru v Izraeli nebo v nějaké zemi, kde se fakt reálně pohybují motivovaní magoři, tak ten soud nebo nějakou jinou instituci vystřílí do posledního kreténa.
Takže vyjde vyhláška, daj tam rám se strejdou co kontroluje kovové klíče a o ostatní vchody se nikdo nestará, protože není důvod. Až tam budou soudit Usámu, tak to tam celé oblehne Urna nebo někdo takový a budou se mračit i na vaše montérky dokud soud neskončí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #31 kdy: 15 Ledna 2019, 23:15:19 »

ani nutkání nebylo :-)

Tak tomu se dá těžko uvěřit, já když tyhle svině vidím, tak se mi i ta rybička sama otvírá v kapse :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #32 kdy: 15 Ledna 2019, 23:35:03 »

U soudu je kontrola jako na letišti, a maj tam přihrádky na to, co se nehodí.
Jaký přihrádky? Podle ZoZ můžu zbraň svěřit jen oprávněné osobě, ne to tam dávat nějaké lopatě…je to bezpečností uzamykatelná schrána, od které bezprostředně dostanu klíče jenom já?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #33 kdy: 16 Ledna 2019, 08:21:07 »

U soudu je kontrola jako na letišti, a maj tam přihrádky na to, co se nehodí.
Jaký přihrádky? Podle ZoZ můžu zbraň svěřit jen oprávněné osobě, ne to tam dávat nějaké lopatě…je to bezpečností uzamykatelná schrána, od které bezprostředně dostanu klíče jenom já?
Popravdě nevím, nepřišlo mi rozumné to z pozice obžalovaného, který tím proč tam přišel pozbyl spolehlivost pro ZP to testovat :-)

Po vyhrocení by vás tam asi nepustil, případně by jste zjistil, že tou oprávněnou osobou je, páč má ZP buď on osobně a navíc justiční stráž je ozbrojený sbor. Tedy svěřit strejdovi na bráně dle ZoZ lze.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #34 kdy: 16 Ledna 2019, 08:24:45 »

Pokud to odebírá z pozice orgána, tak musí učinit zápis. Sbory mají jinak obvykle výjimku a zbroják nemají a jsou schopní si s tím reálně ublížit o to víc, jak často vidíme v praxi  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #35 kdy: 16 Ledna 2019, 10:12:03 »

Podle ZoZ můžu zbraň svěřit jen oprávněné osobě, ne to tam dávat nějaké lopatě…je to bezpečností uzamykatelná schrána, od které bezprostředně dostanu klíče jenom já?

Svěřit jim zbraň nemusíte.. justiční stráž má právo vám zbraň odebrat.
Ale oni tahají za delší konec lana protože vás nemusejí k ničemu nutit.. jen vás se zbraní nepustí dovnitř.. jestli chcete radši dojet domů a nebo někam a tam zbraň uložit a pak se vrátit tak váš problém.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #36 kdy: 16 Ledna 2019, 20:20:22 »

...je to bezpečností uzamykatelná schrána, od které bezprostředně dostanu klíče jenom já?

Takhle to skutečně řeší třeba ČNB. Trezor s přihrádkama - od přihrádky si klíče necháte, vnější dveře trezoru zamkne příslušník bankovní policie. A vůbec tam s tím nikdo nemá problém.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #37 kdy: 17 Ledna 2019, 01:19:19 »

No, aspoň někde sou zařízení. Ostatně todle si vymysleli voni, tak mají dodržovat zákon, žejo, a ani nenutit někoho jinýho k porušování zákona, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mortas

  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
Re:Pořizování audio-video na poště
« Odpověď #38 kdy: 17 Ledna 2019, 09:04:18 »

Náhodou s tímto mám velmi úsměvnou historku.. Dorazil jsem do firmy kam taktéž chodím už pravidelně X let.. leč od poslední návštěvy udělali mírnou přestavbu a vznikl nový hlavní vstup a příjimací recepce. Na vstupních dveřích taky přibylo mnoho samolepek se zákazy - mobilní telefon, zvířata, focení.. a jedním z nich byl přeškrtnutý revolver ( nosím pistoli tak se mě to netýkalo..). Ale ze zvědavosti jsem se laškovně sličné recepční optal, jak by se řešila situace kdyby někdo s tou zbraní došel a do firmy vstoupiti musel... Bylo mi odpovězeno, že by to nebyl problém - že mi to klidně uschová do šuplíku...

Jednalo se samozřejmě o obyčejný šuplík v jejím stolku.. dřevěný.. nezamykací... Holka  byla připravená na všechno :-)
IP zaznamenána