30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neakceptovani omluveni z UJ pro navstevu lekare?  (Přečteno 2519 krát)

100pro

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Neakceptovani omluveni z UJ pro navstevu lekare?
« kdy: 21 Prosince 2018, 19:02:40 »

Zdravim borci po delsi dobe.
Do DS mi prislo vypalne za rychlost (proto v tomto tematu, pokud to tady budeme projednavat, at nemusime presouvat). Rano pred UJ se mi udelalo opravdu nevolno, musel jsem navstivit lekare. Lekar nedokazal urcit co mi je, musel jsem se dostavit jeste na dalsi vysetreni nasledujici den a navic jeste budu muset na specialni konzilium.

Ale co - omluvenku  jsem organu poslal v den UJ, pred jenanim emailem s tim, ze doklad dodam pozdeji (o 3 dny pozdeji nez bylo UJ, byl jsem rad, ze jsem rad). No a v DS jsem nasel, ze organ a monocajti ,kteri me staveli, se sami rozhodli a neakceptovali mou navstevu lekare, resp. omluvenku. Pri odesilani dokladu o navsteve lekare jsem zazadal o nahradni termin UJ.

Citace
Správní orgán neuznal důvod nepřítomnosti u ústního jednání, kdy pouze napsal, že musel k lékaři, omluvení a potvrzení dodám bez zbytečného odkladu co nejdříve. Správní orgán tento přestupek projednal podle § 80 odst. 4 zákona o přestupcích v nepřítomnosti obviněného, neboť obviněný, ač si doručené předvolání k ústnímu jednání osobně převzal dne XX, na určený termín se nedostavil bez dostatečného důvodu. Od okamžiku převzetí písemnosti bezpečně věděl, kdy se bude nařízené ústní jednání konat a měl dost času si své osobní věci uspořádat tak, aby se ústního jednání mohl účastnit.

PS: navic organ drive taky rozhodl, ze mi neposkytne kopii spisu, kterou jsem zadal podle 106tky...

Predpokladam, ze toto bude hezka munice. Ze je to bavi si se mnou takhle porad dopisovat  >:(

Ale rad bych se Vas tady zeptal na Vase zkusenosti s omluvenkama.
Diky moc za pomoc.
« Poslední změna: 21 Prosince 2018, 19:16:14 od 100pro »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Neakceptovani omluveni z UJ pro navstevu lekare?
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2018, 20:24:06 »

po68dejte o spis podle Sprř, s tím se pak dá pracovat. Se zamítnutím 106 ne, to je jiné řízení.
IP zaznamenána

100pro

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Neakceptovani omluveni z UJ pro navstevu lekare?
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2019, 21:09:49 »

Poslal jsem zadost o zaslani kopie spisu dle SpR a odpoved: nevyhoveno. Pouze osobne, ne do datovky. Da se s tim neco delat?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Neakceptovani omluveni z UJ pro navstevu lekare?
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2019, 00:14:50 »

rozmáznout to v odvolání a případně s tím jít ke správnímu soudu.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Neakceptovani omluveni z UJ pro navstevu lekare?
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2019, 14:06:19 »

Mě jeden středočeský orgán neakceptoval omluvenku, kterou dostal datovkou den předem s přiloženou potvrzenkou o návštěvě u doktora ten den.
Byl z toho akorát bod do odvolání. Jak to dopadlo se už nedozvím, páč to Kraj suší už rok a čtvrt a tím je to vyřízené na prekluzi.

Vyjímečně nešlo o obstrukci, protože jsem si chtěl původně udělat výlet a přitom se podívat na toho zmrda jak bude obhajovat parkování moderním osobákem v CHKO na místě, kde rok a půl předtím mohly parkovat Tatry a V3Sky a chcal z nich mazut do lesa. Padla na mě chřipka, do prekluze skoro rok a stejně si jeli dál svou. Možná by akceptovali úmrtní list, pokud by nebyl moc čerstvej.

Naopak Praha mi podobnou omluvenku dvakrát akceptovala.
IP zaznamenána