30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda - velmi staré auto, rumunské POV, ČKP  (Přečteno 6571 krát)

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - velmi staré auto, rumunské POV, ČKP
« Odpověď #15 kdy: 27 Března 2019, 12:48:06 »

Ohledně likvidace pojistné události a kalkulace výše plnění se mi opakovaně podařilo z pojišťovny dostat rozpis z "expertního systému".
Kroutili se, ale nakonec to poskytli. Tím se dá zkontrolovat, že si výši plnění jen necucají z prstu.
Pak se dají případně rozporovat jednotlivé položky a celková cena.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 650
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - velmi staré auto, rumunské POV, ČKP
« Odpověď #16 kdy: 27 Března 2019, 13:20:27 »

Ohledně likvidace pojistné události a kalkulace výše plnění se mi opakovaně podařilo z pojišťovny dostat rozpis z "expertního systému".
Kroutili se, ale nakonec to poskytli.
Je to schované pod § 2797 odst. 1) OZ - "...na žádost této osoby jí pojistitel v písemné formě zdůvodní výši pojistného plnění, popřípadě důvod jeho zamítnutí."
Neslyšel jsem o případu, kdy by to pojistitel poslal "na první dobrou" . Obvykle se objeví nějaké kecy o křišťálové kouli, resp. "expertním" systému a sdělení částky (u velké korporátní klientely to samozřejmě neplatí).
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - velmi staré auto, rumunské POV, ČKP
« Odpověď #17 kdy: 27 Března 2019, 22:15:45 »

Kalkulaci z toho systému můžu v případě potřeby provést, stačí poslat údaje o vozidle a dokumentaci poškození. :)
IP zaznamenána