30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Humlovi odtáhli káru  (Přečteno 27249 krát)

boardx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #30 kdy: 25 Června 2014, 07:41:27 »

Před časem jsem řešil podobnou situaci, kdy manželka zaparkovala auto méně než 5 m od kraje křižovatky. Jednalo se o firemní vozidlo (malá soukromá firma). Zavolal jsem Městapo a řekl jim ať botičku sundají. Oni trvali na tom, že botičku sundají bezprostředně po projednání přestupku. Navrhl jsem jim tedy, že přestupek bude projednán tak, že do zápisu napíší, že jsem auto na onom místě nezaparkoval, nevím, kdo ho tam zaparkoval, převzal jsem klíče ve firmě za účelem plnění úkolů. Ještě dřív než jsme ten zápis sepsali, byla botička dole, Městapáci nasraní. Myslím, že dál už to pokračování nemělo. Bylo to v Praze. Pokud vím, tak jsou policajti povinni odstranit ono zařízení bezprostředně po projednání přestupku, což splněno bylo. Nechtějí, ale je třeba nedat se. Samozřejmě je třeba počítat se správním řízením atd.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #31 kdy: 25 Června 2014, 09:09:00 »

Pokuta a náklady na odstranění jsou ale dvě rozdílné věci.
Jakmile se na místě pokusí ztotožnit "pachatele přestupku" a to se jim nepodaří, jsou povinni botičku sundat i bez zaplacení pokuty.
Nicméně mohou vyžadovat náklady za odstranění - po osobě, která zaparkovala, nebo - pokud se ji nepodaří zjistit - po provozovateli. Samozřejmě z tohoto znění zákona vyplývá, že pokud se sundání botičky bude domáhat osoba, která nezaparkovala (resp. jí to v daný moment nebudou schopni prokázat) a ani není provozovatelem, tak po ní nemohou žádat nic a musí tu botičku sundat, ale v praxi s tím nepochybně bude mnohdy problém.
IP zaznamenána

boardx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #32 kdy: 25 Června 2014, 10:29:43 »

To co jsem popsal je zkrácená verze, nechtěl jsem se k takové banalitě široce rozepisovat. Ze strany MP pochopitelně proběhly různé taktické manévry, že musejí přestupek vyřešit, jesti se nemůžu podívat do knihy jízd apod. Vím, že projednat a vyřešit je úplně něco jiného a kniha jízd je to účetní doklad, do které jim nic není. V různých částech republiky asi tento postup nemusí být stejně hladký.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #33 kdy: 25 Června 2014, 11:44:46 »

Běžná zkušenost se strážníky v Praze - několikrát měsíčně botička na Opletalově ulici. Za posledních 6 měsíců určitě kolem 10 bot. Jedna hlídka už mne zná, usmíval jsem se na ně že jsou hodní, že mi nasadili botičku aby mi třeba auto nikdo neukradl, když je u hl. nádraží tolik fetek a podobných existencí.

Prvních pár případů byli nasraní, ale VŽDY sundali botičku, řekl jsem že chci do správního, a že nebudu říkat kdo, jak a proč parkoval, když se ptali zda vím proč jsem zaparkoval tak jak zaparkoval, nebo proč mi vypršela platnost lístku (standardně si kupuji jen úplně minimální za 15 minut a stojím tam celý den, příp. používám několik dní staré lístky), neodpovídal jsem.

Jednou se mne pak zeptali něco ve smyslu "takže nám nedáte ani tu blbou stovku?" - já že ne, ale děkuji za nabídku, pořád s úsměvem. Nestalo se ani jednou, že by řekli že bez projednání přestupku botičku nesundají.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #34 kdy: 25 Června 2014, 12:26:24 »

tak tak. Co se týče nákadů na ostranění, fakt myslím, že se to defaultně nevybírá. Dokonce si pamatuji, že kdysi na idnes byl článek, že nějaké město to začlo vybírat že můžou... Mě když to teď sundavali, tak byli dva, jeden příšel zamnou a ještě než spustil tak druhej už demontoval.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #35 kdy: 25 Června 2014, 17:35:18 »

Tito mají licenci ministerstva vnitra http://www.topra.cz/mechanicke-zabezpeceni/boticky-na-auto

Nasadí se dodávaný universální imbusový klíč a jeho zatočením ve směru hodinových ručiček se spodní vodorovná část botičky posune směrem vzhůru a vtiskne se do pneumatiky (tím se botička velmi pevně zajistí na pneumatice). Potom se botička uzamkne otočením klíče v zajišťovacím zámku botičky.

Z textu si nejsem jist, zda se klíčem rozumí imbus nebo nějaký jiný klíč, sloužící pouze k uzamčení, ale jelikož výslovně píšou pouze o "univerzálním imbusovém klíči", tak předpokládám, že žádný další k tomu není a celé se to nastavuje i zamyká pouze dodaným imbusem.

Slovo "univerzální" je samozřejmě potěšitelné  :)

dnes mě to potkalo, je to speciální imbus jehož výroba nejni složitá  ;) můžu udělat hrubej náčrt jak to vypadalo :D
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #36 kdy: 26 Června 2014, 15:00:21 »

Me napadlo pořídit si svou boticku, dát na ni nálepku aby vypadala jako že je MP, na okno nalepit podobně vypadající nálepku a hotovo, ale nevím jestli by to prošlo :D
IP zaznamenána

4honza

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #37 kdy: 26 Června 2014, 16:14:37 »

tak tak. Co se týče nákadů na ostranění, fakt myslím, že se to defaultně nevybírá. Dokonce si pamatuji, že kdysi na idnes byl článek, že nějaké město to začlo vybírat že můžou...
Tohle se - pokud vím - liší město od města. V Praze se manipulační poplatek za sundání boty nevybírá. Přijde-li tedy strážník, můžete nahlásit Japonce nebo odmítnout vypovídat na místě a strážník vám musí botu sundat. V Budějovicích je poplateček 200Kč, V Plzni za sundání 300Kč, v Brně snad dokonce 400Kč - takže tam už se vám nářadí vyplatí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #38 kdy: 26 Června 2014, 17:04:03 »

čistě teoreticky si město může vyhláškou stanovit náklady na instalaci a odstranění botičky ve výši 3000 Kč a jsou na svém, jako kdyby auto odtáhli! Obávám se, že náklady na přiložení a odstranění „prostředku“ nejsou v zákoně nikterak definovány a je to tedy možná příležitost k jednání ve stylu „prokažte vynaložené náklady účtenkou a tak“…
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #39 kdy: 26 Června 2014, 18:40:24 »

Tohle se - pokud vím - liší město od města. V Praze se manipulační poplatek za sundání boty nevybírá. Přijde-li tedy strážník, můžete nahlásit Japonce nebo odmítnout vypovídat na místě a strážník vám musí botu sundat. V Budějovicích je poplateček 200Kč, V Plzni za sundání 300Kč, v Brně snad dokonce 400Kč - takže tam už se vám nářadí vyplatí.
v Prachaticích chtěli taky 200 ale nevim jestli to nebylo tim že v ulici ještě byli, nestihli ani odject  :(
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #40 kdy: 26 Června 2014, 22:52:04 »

čistě teoreticky si město může vyhláškou stanovit náklady na instalaci a odstranění botičky ve výši 3000 Kč a jsou na svém, jako kdyby auto odtáhli! Obávám se, že náklady na přiložení a odstranění „prostředku“ nejsou v zákoně nikterak definovány a je to tedy možná příležitost k jednání ve stylu „prokažte vynaložené náklady účtenkou a tak“…
vsadil bych se že s tou novelou se popatky zavedou. To si radnice nenechají ujít.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #41 kdy: 27 Června 2014, 12:38:18 »

Dal by se ten poplatek za odstranění po roce zpětně vymáhat ? Když nemají přestupek, tak tam neměli tu botičku vůbec nasazovat.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Humlovi odtáhli káru
« Odpověď #42 kdy: 30 Září 2014, 22:05:43 »

hlásim menší posun, sehnal sem člověka co si tu botičku pořídil takže by neměl bejt problém s oměřením klíče  ;D
IP zaznamenána