30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nápad: Konečné řešení parkovací otázky  (Přečteno 2418 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« kdy: 14 Prosince 2018, 00:39:37 »

Zdravím kolegové!

Možná mne napadla varianta jak efektivně řešit problém s parkovacími přestupky (ve větších městech a pro alespoň trochu prověřené pyráty). Pracovní název "každý chvilku tahá pilku" nebo "spasitel", případně "volavka".

Námět k diskusi:

Od 1.1.2019 do 28.2.2019 spáchal veškeré standardní parkovací přestupky všemi auty v Brně Číkus. Komu přijde sprdelní výzva, ten 28.2.2019 napráší Číkuse (pokud přijde výzva později, napráší toho, kdo je aktuálně "ve funkci"). Číkus si od něj vezme příspěvek 100 Kč na náklady (poštovné; výše příspěvku je samozřejmě k diskusi, případně to lze dělat pro komunitu zdarma, podle objemu). Číkus se ke každému jednomu parkování přizná. Všechny přestupky spáchané až do zahájení správního řízení musí být řešeny ve společném řízení. Číkus se bude s MMB samozřejmě hádat, ale i kdyby prohrál, není to za body a pokuta se mu (snad) zaplatí z příspěvků.

1.3.2019 přebírá štafetu další dobrovolník, který si bere na svědomí všechny další parkovací přestupky v Brně, až do 30.4.2019. (Případně by se ty termíny "funkčního období" daly poladit podle zahájení správního řízení.)

A tak dále.

Za špatné parkování komunity tak MMB vybere maximálně 6 pokut za rok 2019 a to ještě jen v případě, že to dokáže vyhrát.

Samozřejmě použitelné i v jiných městech.

Také se samozřejmě není nutné střídat, volavkou může být stále jedna osoba, ale bylo by fajn si dát občas oraz.

Možná by to šlo aplikovat i na jiné přestupky, ale pro začátek bych začal něčím, za co nehrozí body a/nebo zákaz řízení.

Je v mém myšlení nějaká zásadní chyba? Díky za názory!
« Poslední změna: 14 Prosince 2018, 00:41:49 od Číkus »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2018, 04:21:10 »

Tak asi by bylo efektivní, kdyby "volavka" měla DS aby se ušetřilo na poštovném.
Problém bude Praha kde to začínají přebírat městské části. Tam nevím jak by slučování fungovalo.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2018, 07:26:13 »

By mě zajímalo, co s tím úředník udělá, až volavka zaparkuje sto aut za hodinu všude možně po Brně …
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2018, 08:29:20 »

V malém jsme si tohle začali zajišťovat sami pro sebe v r. 2014 tak, že máme firmu, která pouze pronajímá auta ostatním firmám ve skupině a nic jiného nedělá. Kocourek to de facto okopíroval. Perfektně to funguje v Praze, která se spojování řízení vyhýbá až komicky. Cca před dvěma měsíci v jeden den v 8:49 oznámili předání odvolání na MD a v 9:34 zahájili další řízení.

Aby Praha těch řízení zvládla co nejméně, prodlužujeme je tím, že udáváme existujícího českého řidiče, který se s nimi chvilku kočkuje a pak je dovede k nezákonnému odložení věci. Z průměrných 100-120 přestupků ročně tak MHMP stihne pořešit stěží dva, a ještě bez vybrání pokutičky.

Mám k disposici dvě prázdné s.r.o., které by se daly použít jako provozovatel zcela obdobným způsobem, pokud by se našli jedinci ochotní je v různých městech zastupovat na základě zmocnění. To by ve výsledku mohlo mít zajímavý vedlejší efekt i v tom, že:
1) pár "našich" by mělo kontrolu nad větším množstvím kauz, znali by aktuální lokální rozhodovací praxi a daly by se dělat divy s principem předvídatelnosti práva;
2) na některých úřadech se s některými zmocněnci už ani nechtějí bavit, a tak jejich kauzy strkají na dno šuplíku, jako mi to dělají v Humpolci, Kyjově a venkoncem i Šlapanicích. A myslím, že v Pohořelicích už se mi taky raději obloukem vyhnou. ;)

Co se týče pokut za případně prohrané kauzy, jsem ochoten do částky cca 100 tis. Kč ročně vzít náklady na sebe, pokud by se to rozjelo ve větším. Stejně už teď platím za úplně cizí lidi v individuálních kauzách bez většího celospolečenského dopadu soudní poplatky a palmáre advokátům, je-li to potřeba. Tohle mi přijde jako zajímavější investice.

EDIT: Provedl jsem pár drobných oprav chyb v textu a pro inspiraci přikládám kompletní postup řešení "přestupku" ze dne 25. 11. 2017, u nějž byla dne 10. 4. 2018 doručena výzva k podání vysvětlení a dne 5. 10. 2018 postoupeno odvolání na MDČR. Mezitím (trvalo to bez 5 dnů půl roku) došlo k zániku odpovědnosti za 52 jiných "přestupků" spáchaných vozidly téhož provozovatele.
« Poslední změna: 14 Prosince 2018, 15:17:24 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2018, 23:12:01 »

pk202> To by ale na poštovném ušetřil i úřad a to se mi ani trochu nelíbí. Když už, taky by volavka mohla mít uznávaný elektronický podpis a podání realizovat e-mailem. V Praze by to muselo být pro každou městskou část zvlášť. Nicméně volavka může působit i ve více částech najednou.

mosquitoe> Nemyslel jsem stovky aut za hodinu, ale třeba desítky  za měsíc.

kdo> Já se právě chtěl vyhnout nutnosti změny provozovatele. Zastupování na základě plné moci asi není velký problém.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #5 kdy: 15 Prosince 2018, 09:16:20 »

Mně se to líbí. Minimálně bych to vyzkoušel. Pro začátek v nějaké menší komunitě, ať si v praxi můžeme osahat pracnost a efektivitu a ať máme aspoň rámcovou představu, jak budou úřady reagovat při dvacátém nebo osmdesátém přestupku. Každopádně jsem k dispozici.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2018, 09:44:39 »

Já bych mohl případně jako volavka v pár případech zafungovat.
Jen bych k tomu dodal, že volavka nesmí mít moc případů najednou kvůli dávkovému vybírání datové schránky.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2018, 09:33:59 »

Nechtěl bych tohle téma nechat usnout; nápad pana Číkuse se mi líbí a slibuji, že už se nebudu snažit jej nějak "vylepšovat". Navrhoval bych začít s nějakým městem, kde:

1) dokážeme dát v hardcore (příp. i společně se stálými členy) dohromady větší množství odpustkových výzev;
2) úřad je hodně aktivní a zaslouží si vyškolit více než jiné;
2) někdo z nás bydlí v okolí.

Za mne je to jednoznačně Praha, počet použitelných výzev: 36 (začal bych pouze parkováním, aby se na tom "volavka" nevybodovala).

Variantně si můžeme vyloženě cíleně vybrat jeden úřad, sejít se (či sjet se, ale to zní divně) v místě a napáchat v rychlém sledu pár přestupků vozidly různých provozovatelů. Úřady, na které mám spadeno:
Benešov
Brno
Dvůr Králové
Hradec Králové
Hustopeče
Jihlava
Mělník
Mikulov
Milevsko
Poděbrady
Pohořelice
Rosice
Šlapanice
Valašské Meziříčí
Velké Meziříčí
Židlochovice

Cílený "útok" by byl asi lepší v některé z menších obcí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2018, 10:19:00 »

a napáchat v rychlém sledu pár přestupků vozidly různých provozovatelů.
Tak to snad jedině rychlost v úsekáči, protože já parkuju minimálně 1-2x týdně na nějaké zóně a poslední rok a půl ani jeden lísteček. Pravda je že neprasím totálně, normální parkování v Praze v zóně (nejčastěji P3 a P6) nebo na malém městě na vyhrazeném parkovišti pro místní ouřednickou smetánku.
Takže ta náhoda že se někde sejjedete, protiprávně zaparkujete a nachytáte lístečky je IMHO naprosto nulová....
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #9 kdy: 18 Prosince 2018, 15:17:34 »

Rychlost v úsekáči zní dobře, mám spadeno na Šternberk, ale je to pro mě příliš geograficky daleko. Prasím nějak podezřele málo.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #10 kdy: 19 Prosince 2018, 07:23:53 »

K akci se rád přidám, ale mohu jen "vzdálenou" podporu.
Jako volavka se moc necítím, spojuji své jméno s formální částí aktivit (nejen) OSBIDu a tady hrozí, že budu někde "poslouchat" jak buď parkuju na hulváta, nebo hůř, jak vydrbávám s naším dokonalým právním řádem :)
Byť by se mi role volavky líbila.

Z vybraných obcí od "kdo" bych uměl Jihlavu a Benešov, a možná nejlépe Milevsko. Jednak tam máme s "kdo" společnou nedořešenou pohledávku, kdy nám dluží asi tak kýbl spravedlnosti a kolegovi vysvetleni, proc nemuze byti mladou zenou s dredy, ale hlavne-
pri me posledni navsteve mi tamni urednici nepokryte a primo vysvetolvali, ze se znovuzprovoznenim Zdakovskeho mostu bude zavedeno dvoji usekove mereni v prilehlych obcich. Sklonovali i jmeno tajemnika, ktery hlida vynosy a kdyz neni dost, urguje rozesilani odpustku.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #11 kdy: 19 Prosince 2018, 17:50:39 »

Děkuji všem za reakce. Pro Brno jsem ochoten být volavkou. Jelikož nemám DS, není problém s jejím vybíráním a alespoň by to MMB neměl tak levné.

Samozřejmě to můžeme otestovat ve více městech paralelně. Myslím si ale, že větší města budou naopak výhodnější, v nich se spíše posbírá větší množství parkovacích přestupků.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #12 kdy: 20 Prosince 2018, 15:32:26 »

Za mne je to jednoznačně Praha, počet použitelných výzev: 36 (začal bych pouze parkováním, aby se na tom "volavka" nevybodovala).

Ale Praha asi nemá smysl protože Prahu často uhrajete jen ignorováním bez práce.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #13 kdy: 07 Ledna 2019, 23:15:59 »

Znáte ho někdo? (že bych začal realizovat ... ale do úplně neověřeného pyráta se mi moc nechce)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Konečné řešení parkovací otázky
« Odpověď #14 kdy: 08 Ledna 2019, 06:50:45 »

mhepp se podle IP adresy hlásí ze sítě Masarykovy university. Asi student. Po letmém pročtení dvou starších témat, která tu založil, i podle úvodního příspěvku toho posledního tématu mu jde výhradně o maximální úsporu při minimální snaze. Nabídka pro experimenty... Asi zmrd.
IP zaznamenána