30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Čína a sociální skóre  (Přečteno 9097 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Čína a sociální skóre
« kdy: 09 Prosince 2018, 22:50:05 »

Docela mi toto vyrazilo dech: https://technet.idnes.cz/cina-socialni-skore-doprava-vlak-letadlo-letenka-fux-/veda.aspx?c=A180319_121924_veda_mla

Neumím si představit tento vlhky sen vsech statnich hodnostaru u nas v CR v praxi, ale toto se urcite ujme!

P.S. Omlouvam se za OT tema, ale myslim, ze ctenare 30kmh by mohla zajimat sikana obcanu v zemich mimo EU. Ma-li nekdo pocit, ze jsem prestrelil, prosim administratory o vymazani prispevku.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2018, 02:16:05 »

Vubec jste neprestrelil. Ceka nas to a tuto komunitu to moc nepotesi. Ale to vite, kdyby to melo zachranit jediny lidsky zivot!
« Poslední změna: 10 Prosince 2018, 07:10:15 od Jenyk »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Čína a sociální skóre
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2018, 05:36:41 »

Nedávno vyšel někde článek, kde bylo pár rozhovorů s číňany na obou koncích kreditu, jenom to teď neumím najít. To nejhorší v této sviňárně mi přišlo, že nejsou ani známá "pravidla hry" a posrat někomu kredit může kdokoliv. Svět jde opravdu do hajzlu, ale můžeme si za to sami.
« Poslední změna: 10 Prosince 2018, 05:39:50 od swenak »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2018, 11:29:24 »

To nejhorší v této sviňárně mi přišlo, že nejsou ani známá "pravidla hry" a posrat někomu kredit může kdokoliv.

Podle vzpomínek novinářů za komunistů největší díl cenzury nebyl to co komunisti vyškrtli.. ale to co novinář ani nenapsal aby neměl problémy.. protože nikdo nevěděl co mu ještě projde.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #5 kdy: 10 Prosince 2018, 12:17:27 »

Díky, to je zdá se ono.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2018, 14:43:52 »

Čínští komunisti si evidentně vzali inspiraci z jedné epizody seriálu Black Mirror

https://www.csfd.cz/film/214772-cerne-zrcadlo/460789-nosedive/prehled/
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2018, 20:21:33 »

Bodový systém je svým způsobem takové testovací prostředí sociálního score.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #8 kdy: 11 Prosince 2018, 10:57:36 »

Největší prdel je, jak v některým tom článku kdosi psal, že tomu číňani pleskají protože jsou posedlí proti podvodům. Nevim, naopak tamní nátura je urvi co můžeš hned okamžitě a nemysli na budoucnost, proto se s těma žluťákama tak blbě jedná, velice vzácně jsou schopni (a ochotni) jednat pro navázání dlouhodové spolupráce, klidně vás při třetí dodávce ojebou, aby měli bakšiš hned a co bude zejtra je jim jedno, nedokážou tak uvažovat.

Takže klasická pokrytecká vymatlanost průměrnýho vohnouta, doma si udělají peklo a přitom ve vztahu ven to je samej kokot hajzel špina smeti, nakupujeme sice za relativně malý částky, ale i tak bych mohl vyprávět dlouho, co to je za zmrdy a co všechno zkouší  :-\
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #9 kdy: 11 Prosince 2018, 22:36:52 »

Ono to bohužel vše k této zmrdovině spěje i u nás. Pěkně pomaličku, téměř neviditelně a lidé to dělají dobrovolně, vždyť je to pro dobrou věc!

Příklad: Jsem v hotelu, který jsem objednal na bůkingu...ohodnoťte ubytování, bum a maj rating, nakoupim v sámošce... Google... Byl jste s provozovnou spokojen? Potom olajkovat kámoše na fejsbůku a odeslat hodnocení, jak se mi líbilo v aquáči...

Myslím, že jednou se budeme hodnotit (soc.kredit) dobrovolně, na rozdíl od těch chudáků šikmookejch, kterých se nikdo neptal.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #10 kdy: 11 Prosince 2018, 23:19:58 »

Jenže pokud je to dobrovolně, tak je to naprosto v pořádku. Nikdo nikoho nenutí ty hotely na bookingu hodnotit, ale díky tomu že tam ty hodnocení jsou, člověk se může vyhnout totálním průserům, takže za mě perfektní aplikace.

Facebook? Nemám a nikdy jsem neměl, takže si hodnoťte a lajkujte jak chcete, mě do toho nikdo nenutí.

Ke googlu se asi vyjadrovat nebudu, protože nevim kam až prorostl (se službami jako gmail nebo maps.google jsem vesměs spokojen), ale taky mi nic nebrání jej nevyužívat a financování z reklam je imho přijatelnější než státní dotace.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #11 kdy: 11 Prosince 2018, 23:26:01 »

No prave v tom spatruji hacek, ze ty "skvele" aplikace dost mozna pripravuji spolecnost na ne uz tak svely projekt social credit. Ale je to jen muj pocit a vubec nikomu ho nenutim.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #12 kdy: 12 Prosince 2018, 05:18:41 »

Ke googlu se asi vyjadrovat nebudu, protože nevim kam až prorostl (se službami jako gmail nebo maps.google jsem vesměs spokojen), ale taky mi nic nebrání jej nevyužívat a financování z reklam je imho přijatelnější než státní dotace.
Velice naivní představa https://krabice.wordpress.com/2017/04/30/dohledovy-kapitalismus-cast-treti-od-bozskeho-oka-na-obloze-k-zakazum-nenechat-se-smirovat/
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Čína a sociální skóre
« Odpověď #13 kdy: 12 Prosince 2018, 08:19:57 »

Velice naivní představa https://krabice.wordpress.com/2017/04/30/dohledovy-kapitalismus-cast-treti-od-bozskeho-oka-na-obloze-k-zakazum-nenechat-se-smirovat/
Z tohoto hlediska žijeme v ideální zemi. Všechny ty skvělé služby jsou americké. Mám asi malou představivost na to, že naše státní správa a policie něco takového plošně využije. Bez mapy si nenajdou vlastní prdel, natož aby lovili nějaký big data. Možná buďme rádi, že vrcholem digitalizace je datová schránka a pro spis se chodí pěšky.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána