30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fikce doručení - ústní jednání zítra  (Přečteno 9554 krát)

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #15 kdy: 06 Prosince 2018, 10:34:30 »

Grave> Nepletu-li se tak pokud posta na vyzvu k vyzvednuti napise (mylne) dobu ulozeni 15 dni, potom je dnem doruceni fikci 15.den od prvniho pokusu. Coz vypada na tento pripad - vhozeno do schranky 4.12., tedy 15.dne po prvnim pokusu.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #16 kdy: 06 Prosince 2018, 10:36:42 »

Najdete ještě výzvu od pošty?

https://mega.nz/#!6YEzTayR!mVURrlMW8FEI9caTT-evZjf3a1Qb1aNT68RN3NHPnwk

Celé to chápete špatně.
Fikce doručení není okamžikem vhození do schránky, ale je to 10. den od prvního pokusu o doručení písemnosti.
Pokud tedy první pokus byl 19.11. pak fikce doručení máte 29.11. K tomu si připočtěte 5 dní a zjistíte,
že od 4.12.2018 mohou probíhat ústní jednání.

Ježiš vy ste to rozseknul, to je ten detail co mi pořád ucházel :) Takže doručení fikcí se počítá 10. den od uložení a zároveň pětidenní lhůta běží od toho 10. dne. Tím to celé dává smysl. Supr.

Naštěstí se to v dobré obrátilo a nebylo potřeba tohle vůbec rozebírat, protože úředník na jednání vůbec nepřišel a pak se mi po telefonu omlouval. Cejtim z toho nějakou kompenzaci za zbytečnou cestu z východních Čech do Prahy :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #17 kdy: 06 Prosince 2018, 10:39:29 »

Takže doručeno fikcí 4.12.2018

Podobná věc se řešila tady.

IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #18 kdy: 06 Prosince 2018, 10:44:17 »

Grave> Nepletu-li se tak pokud posta na vyzvu k vyzvednuti napise (mylne) dobu ulozeni 15 dni, potom je dnem doruceni fikci 15.den od prvniho pokusu. Coz vypada na tento pripad - vhozeno do schranky 4.12., tedy 15.dne po prvnim pokusu.

To by dávalo smysl, protože úředník po telefonu tvrdil, že pošta pochybila a nedoručila jim doručenku a tudíž nevěděli, jestli mají doručeno. Tak to jednání zrušili a chtěli ho naplánovat na jindy. A ono se asi prostě stalo to, že ta doručenka jim teprve třeba dneska přijde, protože pošťačka napsala 15 dní místo 10.

Takže doručeno fikcí 4.12.2018

Podobná věc se řešila tady.

To je ono. Díky moc, od toho se odpíchnu při svém dalším samostudiu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #19 kdy: 06 Prosince 2018, 10:49:23 »

Taky nemusela pochybit pošta, ale třeba úředník zapomněl zvolit možnost "uložit pouze 10 dní".
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #20 kdy: 06 Prosince 2018, 11:09:09 »

Taky nemusela pochybit pošta, ale třeba úředník zapomněl zvolit možnost "uložit pouze 10 dní".

Na poštu jsem zavolal a celé mi to vyvoslili. Správní orgán podal správně a žádal správnou službu. Bohužel zaměstnankyně pošty za přepážkou podací pošty to do PC naťukala blbě a tak to šlo s patnáctidenní úložní lhůtou, která mi byla formou výzvy k vyzvednutí vhozena do schránky. Úředník si toho všimnul a už 2.12. urgoval poštu, aby okamžitě vložila dopis do schránky. Systém funguje následovně.

Standardní postup: Až do uplynutí úložní doby musí zásilka zůstat na poště do konce posledního dne lhůty. Následující den je "vyřazena ze systému a určena ke vhození" a další následující den potom je skutečně vhozena. Čili vhození do schránky může proběhnout až v době uložení + lhůta uložení + 2.

Tento postup: Správní orgán urgoval už 2.12. vhození do schránky a upozornil poštu na pochybení. Ta tedy zrušila zbytek doby uložení a pokračovala standardně postupem + dva dny, takže k doručení vhozením do schránky došlo 4.12.

Podle mě jsem se na jednání dostavit vůbec nemusel a i v případě, že by orgán rozhodl beze mě a i v případě, že by to nadřízený SO podržel by to soud musel automaticky vrátit zpět, protože pochybila pošta a tak nemůže být nepřítomnost na jednání kladena za vinu mě. Nemohl a neměl jsem se domnívat, že dopis měl být uložený na 10 dní místo 15 dní a měl jsem nárok na 5 dní k seznámení se spisem.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #21 kdy: 06 Prosince 2018, 19:15:37 »

https://1url.cz/2MoXW

str.2 poslední odstavec a strana 3...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #22 kdy: 02 Března 2021, 09:53:40 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána