30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz - odpor, a co dál?  (Přečteno 2851 krát)

Milis

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Příkaz - odpor, a co dál?
« kdy: 03 Prosince 2018, 12:31:18 »

Dobrý den.

Poprosím jako nováček o radu...
Hledal jsem zde, ale nemohl jsem dohledati.
Dostal jsem klas. příkaz §90 ods.1 zákona č.250/2016Sb. (při výjezdu z dálnice omezení na 80km - naměřeno po odečtu 107km)
Byl poslán po 11měsících...MÚ Velké Meziříčí ,(kdy jsem zavčasu poslal, že odpírám výpověď dle článku 37 Listiny základních práv a svobod).
Podávám tedy klasicky odpor, mám ještě čas.
Bude pokračování v řízení ... A nevíte co by mohlo následovat ze strany úřední ?
Nevím jestli mne mohou pozvat i na ústní jednání ? (mám to 500km)
A pokud obdržím dopis ze správního řízení ,co po té ? Odvolání ? A nahlédnutí do spisu ? (tam nevím co ve spise mohu vyčíst , pro mne za výhody ... )

Děkuji za ohlasy a jsem s pozdravem.
M.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - odpor, a co dál?
« Odpověď #1 kdy: 04 Prosince 2018, 09:09:28 »

Zdravím,

nepředpokládám, že by se na takto základní otázky stála fronta na odpovědi.
K vyhledávání dva tipy. Vyhledává se v části, kde jste. Pokud chcete prohledávat celé fórum buďte až nahoře. Dá se použít i nějaký jiný vyhledávač např. Google, kde si omezíte vyhledávání na doménu 30kmh.cz

K Vašemu dotazu.
SO může ale nemusí ústní jednání nařídit. Vy se ho nemusíte zúčastnit. Své návrhy můžete poslat písemně.
Bez znalosti spisu se bojuje velmi špatně. Spis na dálku se z SO většinou dostat nedaří. Na fóru je vlákno, kde někteří členové nabízí nahlédnutí do spisu - síť nahlížečů.
Ve spisu můžete najít chyby na kterých se dá vyhrát.
Odvolává se až proti rozhodnutí ke krajskému úřadu skrz SO1. Ten spolu s Vaším odvoláním posílá spis.
IP zaznamenána

Milis

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - odpor, a co dál?
« Odpověď #2 kdy: 04 Prosince 2018, 15:09:25 »

Moc děkuji, a ještě poprosím o drobnost : U podání odporu mám vepsat paragraf, nebo nemám? A rovnou s odporem zažádat o kopii spisu ? (dočetl jsem se, že je to lepší.)
Nebo přílišná iniciativa je projev nekázně ?  :D
Díky za info...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - odpor, a co dál?
« Odpověď #3 kdy: 04 Prosince 2018, 15:16:02 »

Paragrafy nepotřebujete, stačí věta: "Proti příkazu podávám odpor.". O kopii spisu je vhodné žádat co nejdříve, klidně i před podáním odporu. Připravte se ale na velmi pravděpodobné odmítnutí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - odpor, a co dál?
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2018, 11:18:57 »

Milis:
Ani moc hledat jste nemusel.. v téhle sekci kam jste poslal otázku tak první téma je návod na úřední dopisy..
a tam je příkaz popsaný a je tam i vzor odporu.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42666#msg42666
IP zaznamenána