30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: nedoručená Výzva k uhrazení určené částky  (Přečteno 4141 krát)

j4

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
nedoručená Výzva k uhrazení určené částky
« kdy: 03 Prosince 2018, 12:27:13 »

Zdravím všechny čtenáře, rádce a mnohdy zachránce ;)

v zásadě nemám žádný problém, ale něco se chystá a rád bych byl připraven...

Čert tomu, zdá se, chtěl a moje auto bylo spatřeno a zdokumentováno pražským městapem zastavené a stojící na chodníku. Následně předali věc magistrátu a ten mě obeslal "Výzvou k uhrazení určené částky" ("Výzva", v příloze).

Za cca 10 let co řídím jsem pár "stokorunových pokut" poslušně zaplatil, neb "to byly drobné", situace se v oněch chvílích zdála (heh) jasná a neměl jsem sílu a znalosti odporovat, viděno zpětným pohledem to mohlo být nejednou jinak.

Situace je následující:
Výzva byla zaslána na adresu mého trvalého pobytu (nemám datovku), kde ji při pokusu o doručení neměl kdo převzít, proto byla uložena na poště, kde ji vyzvedl někdo jiný než já (ona osoba má stejné jméno i příjmení, ale jiný rok narození, který však na Výzvě uveden byl -> fail poštovní úřednice). Z toho plyne, že Výzva nebyla řádně doručena a chápu to tak, že nebyla doručena vůbec a o ničem tedy samozřejmě nevím.
Vozidlo nebylo zaparkováno, nýbrž odstaveno třeba v důsledku neznámé poruchy signalizované toho času nicneříkající kontrolkou na palubní desce (ježíši, svítí "vrtulník, olejnička, vykřičník, nebo jakákoli jiná sranda"...radši zastavím a jdu googlit co to znamená, nerad bych tomu autu ublížil svojí neznalostí...), nebo mohlo čekat po nezbytně nutnou dobu na naložení/vyložení, kdo ví ;)
Další zajímavost z výzvy je, že vozidlo mělo podle městapa stát před domem č. Č, ale ve skutečnosti bylo nejblíže domu č. Č-4 (viz pokus o nákres situace v příloze, omlouvám se, vypadá to jako od tříletého dítěte ;)).
Jestli je to chodník bych raději nechal stranou do té doby, než (jestli vůbec kdy) to bude nutné rešit, vůbec si tím nejsem jist a byť jsem se snažil jak to šlo, nezjistil jsem kde takovou informaci hledat (Pražský pasport komunikací je asi oxymóron).

Otázka nezní tak úplně co dělat teď, jsem si vcelku jist, že dokud si Výzvu nepřevezmu já osobně, případně se orgánům neprořeknu, že o ní vím (osoba která ji vyzvedla v případě dotazu sdělí, že se se mnou nestýká a výzvu mi nijak nepředala), tak na veškeré další úkony učiněné na jejím základě lze pohlížet jako na neplatné a půjde to orgánu omlátit o hlavu. Opravte mě prosím, mýlím-li se.

Na co se připravovat?
1. je to Praha, je šance, že to někde vyhnije už v této fázi, tedy ve fázi ignorace Výzvy?
2. dle poučení ve Výzvě začnou stíhat provozovatele - nevím jak se bude ona osoba stejného jména tvářit, až půjde/ji budu posílat na poštu, vidím dvě možnosti:
a) vyzvedne, přepošle, já uvidím co čekat dál, ale pořád o ničem "nebudu vědět"
b) s potutelným úsměvem řekne, že si to mám vyžrat a půjdu si další psaní převzít já

Snad jsem to popsal dostatečně srozumitelně, kdyby ne, doplním, vysvětlím co budu umět...

Co byste doporučili jako nejschůdnější řešení? Nechat hnít dál se mi vcelku líbí, ale třeba vás zkušenější napadne něco lepšího, či zábavnějšího, ale pořád vhodného pro začínajícího "nenechámsitolíbit" řidiče, pardon pyráta ;)

orgánům (zejména těm správním) zmar, všem ostatním mnoho zdaru a díky za rady a názory
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:nedoručená Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2018, 13:47:57 »

Je-li to stání na chodníku, bude to řešit magistrát, nikoliv některá z městských částí. Ignorace by měla fungovat zhruba na 90 %. I kdyby ne, Praha neaplikuje turbo model, takže provozovatel vozidla bude případně ještě před zahájením řízení o přestupku provozovatele vyzván ke standardnímu podání vysvětlení, a tedy bude mít možnost Vás udat. Doporučuji ignorovat.
IP zaznamenána