30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zmeřeno 69 km/h v obci - postup ve správním řízení  (Přečteno 1778 krát)

typhonne

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Zmeřeno 69 km/h v obci - postup ve správním řízení
« kdy: 29 Listopadu 2018, 16:02:37 »

Ahoj a pěkný den všem diskutujícím.

Stalo se mi nedávno, byl jsem změřen MP v obci. Údajné překročení rychlosti o 19 km/h (po odečtení odchylky) Zastaven, požádán o doklady a po strohém odmítnutí podepsání "nesouhlasu" poslal ozbrojené pomahače města do pr... ehm, správního řízení. Za 2 měsíce výzva dorazila, podán odpor následovaný doručením Předovoláním k ÚJ za přítomnosti svědků z MP. Využil jsem možnosti seznámení se se spisem ještě než se bude konat ÚJ a chtěl bych poprosit vás, kdo už máte s úřední mašinérii zkušenosti, jak bych měl správně postupovat?

Ve spisu jsem si všiml dost hrubých nedostatků. Mnou nepodepsaný nesouhlas ze dne přestupku (který mám vyfocený před předáním zpět do rukou MP) byl ještě doplněn o poznámkou "nepodepsáno" a byl v něm opraven (přeškrtnutím) čas přestupku, ale hlavně obsahuje chybu v mé adrese opsané z OP. Následně s tím je tato chyba + ještě další překlep v mém jméně propsán i na Protokolu o dopravním přestupku ;). Tedy jen prosím, určitě budu v ÚJ požadovat klasiku typu manuál k měřícímu přístroji, určení polohy vozidla a radaru (měřeno v protisměru, zatáčce a na fotce jsou ve stejném pruhu i jiná vozidla) ale neporadil by prosím někdo, jestli má cenu napadat i zmíněný nesouhlas a protokol a žádat aby byly požadovány za neplatné? A pokud ano, mám toto požadovat už při ústním jednání (a požadovat po MP např. oční vyšetření, nebo např. potvrzení, že je strážník schopen přepsat udaje z jednoho formuláře do druhého?) nebo si jen poslechnout jejich zcela pravdivé svědectví a vyjádřit se k tomu následně v odpovědi na záznam průběhu (jestli něco takového je?)

O body aní pokutu mi tak nejde (poslední přestupek mám zapsán před 10ti lety) ale spíš o nabrání zkušeností + vidina možného FUN faktoru, když už jsou karty takhle rozdány.
Kdyby měl někdo zájem, rád dokumenty po anonymizaci přihodím.

Díky moc všem za jakoukoliv radu a přeju co nejvíc pohodových kilometrů.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zmeřeno 69 km/h v obci - postup ve správním řízení
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2018, 17:23:46 »

Co se týče adresy a jména, jak jste sám uvedl, šlo o překlep (keywords: písařská chyba - oprava zřejmých nesprávností). Co se týče času údajného spáchání přestupku, jde o změnu totožnosti skutku, což je mnohem závažnější. A pokud máte fotokopii záznamu, dá se s tím dost hrát.
IP zaznamenána