30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Plná moc pro zastupování ve správním řízení  (Přečteno 12803 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« kdy: 27 Listopadu 2018, 21:48:56 »

Má někdo prosím vzor plné moci pro zastupování fyzické osoby ve správním řízení která se osvědčila v praxi?

Chci se účastnit jednání, nahlídnout do spisu a plnohodnotně zastupovat "obviněného" jako zmocněnec.

Pokud budu zmocněnec můžu podávat písemné podání svým jménem a se svým podpisem? Pokud něco takového dělám, mám vždy k podání přiložit plnou moc? Můžu žádat aby správní orgán ve věci přestupku kontaktoval vždy mě na mojí adresu kterou si zvolím nebo datovku?

Potřebuji obviněného z celé věci vynechat a řešit vše za něj.

Díky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2018, 22:04:29 »

Má někdo prosím vzor plné moci pro zastupování fyzické osoby ve správním řízení která se osvědčila v praxi?

Chci se účastnit jednání, nahlídnout do spisu a plnohodnotně zastupovat "obviněného" jako zmocněnec.

Pokud budu zmocněnec můžu podávat písemné podání svým jménem a se svým podpisem? Pokud něco takového dělám, mám vždy k podání přiložit plnou moc? Můžu žádat aby správní orgán ve věci přestupku kontaktoval vždy mě na mojí adresu kterou si zvolím nebo datovku?

Potřebuji obviněného z celé věci vynechat a řešit vše za něj.

Díky

... se ptá člověk, který má na tomto fóru >2000 příspěvků? No nic, kdo jsem já, abych se divil...

Plná moc: "Zmocňuji tímto pana X k zastupování mé osoby ve věci vedené proti mně MÚ Kocourkov pod spisovou značkou (ne číslem jednacím!) Y, a to pro celé řízení.". Podpis, datum narození, bydliště. "Plnou moc přijímám.". Podpis, datum narození, bydliště. Plná moc se dokládá pouze jednou (nedojde-li k odvolání PM, zmatku kolem substituce atp.), SO si ji přidá do spisu. Podpisy na PM nemusí být ověřeny.

Pokud jste zmocněnec, jednáte jménem obviněného, ale pod svým jménem a se svým podpisem. Zmocnitel pak "pouze" ponese následky Vašeho úspěchu, nebo neúspěchu.

Žádat nemusíte, SO má zákonnou povinnost jednat výhradně se zmocněncem, a to primárně prostřednictvím ISDS.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2018, 23:19:39 »

... No nic, kdo jsem já, abych se divil...
Takovou nahrávku si nenechám ujít.
Odpověď zní: Vy jste kdo, takže se divíte právem.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2018, 18:54:10 »

"Zmocňuji tímto pana X k zastupování mé osoby ve věci vedené proti mně MÚ Kocourkov pod spisovou značkou (ne číslem jednacím!)

V příkazu není uvedena spisová značka ale pouze číslo jednací
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2018, 21:19:36 »

Klidně třeba jako

Plná moc: Zmocňuji tímto pana XXXXX (bydliště, nar. DD.MM.RR) k zastupování mé osoby ve věci vedené proti mě u MěÚ YYYYY ve věci údajného přestupku 'stání na místě pro OZP' zjištěného MP dne DD.MM.RR okolo HH:MM vozidlem RZ na ulici UUUUU u č.p. CCC, město MMMMM. Toto zmocnění uděluji pro celé řízení. Podpis, jméno, bydliště, nar. DD.MM.RR.

Číslo jednací ani spisová značka nemusí být uvedena. Není nutné ani vyjádření zmocněnce, že plnou moc přijímá.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2018, 23:55:55 »

"Zmocňuji tímto pana X k zastupování mé osoby ve věci vedené proti mně MÚ Kocourkov pod spisovou značkou (ne číslem jednacím!)

V příkazu není uvedena spisová značka ale pouze číslo jednací

Zmocnění podle č. j. je formálně plně uznatelné pro celé řízení pouze tehdy, když se jedná o č. j. iniciačního dokumentu. Spis. zn. viz par. 17 SprŘ.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #6 kdy: 27 Prosince 2019, 00:58:03 »

Pokud zmocněnec zmocnitel korektně doručí plnou moc příslušnému SO (podatelna,pošta,email se zaručeným podpisem,DS) musí mít zmocnitel zmocněnec nějakou kopii PM u sebe, nebo stačí dorazit na UJ s tím že jsem zmocněnec máte to mít ve spisu ?
« Poslední změna: 27 Prosince 2019, 08:55:23 od pk202 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #7 kdy: 27 Prosince 2019, 01:35:27 »

Nemáte v první části dotazu prohozeného zmocněnce a zmocnitele? Pokud ne, tak je to pro mne asi příliš zamotané.

Pokud ano, pak jsem toho názoru, že stačí, pokud zmocnitel doručí plnou moc orgánovi. Pokud následně orgán odmítne obsloužit zmocněnce, pak se dopustil trestuhodné chyby (kterou účastník řízení jistě zvládne využít ve svůj prospěch).
« Poslední změna: 27 Prosince 2019, 01:39:36 od Číkus »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #8 kdy: 27 Prosince 2019, 08:54:34 »

Nemáte v první části dotazu prohozeného zmocněnce a zmocnitele? Pokud ne, tak je to pro mne asi příliš zamotané.

Máte pravdu - holt pokročilá hodina :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #9 kdy: 27 Prosince 2019, 09:03:44 »

Předpokládám, že v případě DS platí, že pokud je například UJ od 11:00 stačí aby PM byla odeslána do DS v 10:59 protože platí, že  "Datová zpráva byla dodána do datové schránky příjemce. Je-li příjemcem datové zprávy orgán veřejné moci vystupující v postavení orgánu veřejné moci, byla datová zpráva tímto okamžikem doručena."

Zmocněnec by žoviálně pronesl něco ve smyslu - ten lump to sem asi holt neposlal, je to jeho problém , poprosil by o potvrzení že se dostavil a odešel by.

To by se dalo zkusit.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #10 kdy: 27 Prosince 2019, 09:57:28 »

Jistou variantu tohoto scénáře otestoval František. Dostavil se s papírovou PM, na které se SO nelíbil podpis (neodpovídal jinému podpisu účastníka ve spisu), v tu chvíli ale už byla SO doručena PM i datovkou, což však nevěděl ani zástupce, ani OÚO (protože cesta z DS přes podatelnu do spisu může někdy trvat třeba i týden).

František nebyl k úkonu připuštěn a když jsme pak zvažovali, zda by to nešlo aspoň zpeněžit jako nesprávný postup, vyšlo, že když se toho na místě nedovolal, tak ne. Pokud by ale zástupce tvrdil, že PM je řádně doručena do DS, bylo by povinností SO to ověřit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #11 kdy: 27 Prosince 2019, 10:33:45 »

To co popisuji by možná mohlo projít, protože já bych se neoháněl neplatnou PM, ale tvrdil bych, že mne zmocnitel ujistil, že do termínu UJ bude PM OU doručena. Jak - jestli poštovním holubem, papírově, nebo do DS to přece zmocněnec nemusí vědět. Čili bych nikoho nenaváděl ke kontrole DS nicméně bych trval na tom aby mi bylo potvrzeno, že PM nebyla doručena. Pak by už záleželo na orgánovi, zda by ho napadlo zkoumat stav DS, nicméně pokud ne byl by to IMHO nesprávný úřední postup.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #12 kdy: 27 Prosince 2019, 18:26:49 »

Já jen dovolím doplnit pana hh. František na existenci plné moci v datové schránce upozornil, nicméně negramot Vlček na to stejně nijak nereflektoval. Bohužel jsme neměli jednání nahrané. Pomohlo to v podstatě jen tak, že Vlček nejspíš ze vzteku udělal další chybu a vypravil rozhodnutí hned v den dalšího nahlížení.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro zastupování ve správním řízení
« Odpověď #13 kdy: 28 Prosince 2019, 14:03:15 »

Jistou variantu tohoto scénáře otestoval František. Dostavil se s papírovou PM, na které se SO nelíbil podpis (neodpovídal jinému podpisu účastníka ve spisu)

muze SO pochybovat o podpisu na PM ? Ja jako zmocnitel mohu prohlasit za svuj vpodstate jakykoli podpis a nemusi (snad) odpovidat nejakemu podpisovemu vzoru.
IP zaznamenána