30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopravní nehoda  (Přečteno 3864 krát)

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Dopravní nehoda
« kdy: 27 Listopadu 2018, 19:50:04 »

Dobrý večer
Dnes jsem se stal učastníkem DN, auto přede mnou zastavilo já za ním a do mě zezadu najelo SUV v plné rychlosti a hodilo mě i na auto přede mnou, přijela policie pán se hned přiznal že je viník a že se nevěnoval řízení a koukal jinam, policie nafotila,dýchli jsme a čekali,žádná vypověď nic, na konci jsem ja a slečna z auta přede mnou dostali papír o ůčasti na dopravní nehodě kde jsou jen vypsaní účastníci,nikde průběh nehody a ani označený vyník.
Boural jsem naposledy před pěti lety ale tehdy jsem dostal protokol o nehodě a o vině.
Ze záznamu mojí kamery je jasně zřetelné že já v okamžiku nárazu stojím

Dotaz: Je tento postu normální, je to ukončené nebo ještě něco bude a mohu to nechat nafotit a opravit abych nakonec ještě neplatil servis.Děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2018, 20:24:58 »

Je to normální. Nahlaste škodu viníkově pojišťovně a dohodněte se s nimi co dál.
IP zaznamenána

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2018, 20:29:14 »

mockrát děkuji
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2018, 20:34:10 »

Hlavne si zazalohujte zaznam a mejte pripravenu jen tu cast co prokazuje nevinu ocistenou o mozne situace, kdy jste se vedome ci nevedome nechoval v souladu se zakonem.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2018, 22:44:35 »

A ja myslel ze pojistovna plni za sebe a podklady od policie ji zajimat nemusi (jen k nim muze prihlednout). Ono je to celkem logický, protože když jsou 3 lidé, pro jednoho je "výhodné plnit" (např. oproti cash na ruku od reálného viníka) - (protože má vrak, je mu 90 let a je ZTP), a přijede fízl, uslyší "naboural jsem protože jsem nedával pozor, bylo to rychlý a nevím jak přesně se to mohlo stát, ale jsem viník a samozřejmě zaplatím". Víc asi řešit nebudou, protože oni to budou mít uzavřený a ještě pár čárek k tomu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2018, 08:49:35 »

Pokud tam dojede policie, tak se nevyplňuje záznam o dopravní nehodě? Na tom záznamu vina uvedena být nemusí, ale není vhodné ten záznam vytáhnout a nasměrovat viníka, aby tam své přiznání napsal?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopadu 2018, 08:56:29 »

PČR vypňují většinou ten euroformulář, plus ještě sepisují papír jestli byl alkohol apod.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2018, 09:03:28 »

Záznam od policie není principiálně nutný - ostatně ani není nutná účast fízla u malých škod. Pak je ale nutný společný záznam o nehodě.
Fízl to někdy u nehod bez zranění řeší jakýmsi hybridem - sám se vyjádří přímo na společný záznam o nehodě, má na to dokonce jakési razítko velikosti toho pole 13 "nákres nehody", kam vytiskne něco na způsob - řidič A/B vyřešen příkazem na místě č....atd. Společně se zaškrtnutým polem 12 to pak identifikuje viníka.
Je-li záznam od policie, pak to pojistel rád uvidí - minimálně má vyřešenu otázku alkoholu a možného postihu za něj. Taktéž obvykle odpadnou potenciální dohady o zavinění, byla-li událost projednána "blokově".
Jinak z hlediska poškozeného lze doporučit vyfotit si všechny strany záznamu o nehodě. Nejsou výjimečné dodatečné editace tohoto formuláře.

edit: mrkef mě předběhl
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2018, 09:07:31 »

gumidos: oni to kolikrát dopisují úplně dolu do volnýho pruhu rukou v podstatě úplně mimo ten záznam a tam to lidi podepíši. Např vyjádření že ten a ten souhlasí se zaviněním a tím to mají odbyté  :D
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2018, 09:15:58 »

Není podstatné, že to "dopíší rukou", případně do rohu - pokud je to propsáno na těch dvou kopiích, není to mimo záznam ale součást záznamu. Že to fízl v různých lokalitách dělá různě, mě vůbec nepřekvapuje - svéráznými "výklady" postupů jsou tihle "kucí" pověstní.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2018, 09:18:48 od gumidos »
IP zaznamenána