30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání - citace z knihy / autorské právo  (Přečteno 3714 krát)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« kdy: 22 Listopadu 2018, 13:47:47 »

Dobrý den všem,
napadla mě takové legrácka ale nerad bych si zadělal na opravdové nepříjemnosti.

Píši akorát odvolání kde v "předmluvě" před body odvolání popisuji barvitě (ale slušně) co považuji na SPRDELu za pobuřující, jak pokřivuje vztahy ve společnosti atd. mimo jiné přirovnávám magistrát k ministerstvu lásky z mé oblíbené knihy 1984.  :D
A teď k dotazu, byl by problém z hlediska autorského práva přepsat do odvolání značnou část knihy? Označit ji že jde o citaci z díla a na určitých částech poukázat na paralely?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2018, 13:59:49 »

Není to zásah do autorského práva, viz § 31 zák. č. 121/2000 Sb.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2018, 15:34:40 »

super dík :) tak to budou mít počteníčko ...
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2018, 15:40:50 »

Oni to ale nebudou číst...  :(
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2018, 18:03:00 »

V tom případě je potřeba někam doprostřed skrýt nějaký závažný odvolací bod, aby ho pominuli a vy jste měl střelivo na další boj.
Jinak nejlepší je citace ZPPK, to Vás nemůžou nařknout, že to děláte z plezíru.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2018, 21:13:12 »

Tím dalším bojem myslíte správní žalobu?
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2018, 22:36:42 »

Tak já si nedělám přehnané naděje že to někdo bude číst ale třeba to aspoň někoho na ministerstvu pobaví, mě to přijde jako dobrá sranda, něco jako poslat v odvolání krom jiného i 35k prázdných stran a náhodně rozmístit text odvolání   :)
Chci tím ventilovat frustraci, kdy se dostavíte na ústní jednání a kdykoli kdy začnete hovořit a navrhovat důkazy proč se přestupek nestal, je vám skočeno do řeči s tím že: "já mám ale pane xy všechny potřebné důkazy k vydání rozhodnutí" když se tohle opakoval 4x rezignoval jsem. Mám to nahrané tak to přiložím jako přílohu k odvolání.  :D
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2018, 23:23:20 »

Taky můžete požadovat, aby orgán do protokolu zapsal Vaše návrhy - třeba stručně. Následně pošlete Vaše vyjádření písemně. Pak Vás musí orgán vyzvat k seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí. Tam mu to zopakujete, nechate zapsat stručně do protokolu o seznámení, vyžádáte si čas na písemné vyjádření, a to min. 10 dnů, a ať už to orgán schválí nebo ne, pošlete opět návrh na doplnění dokazování. Pokud orgán vydá rozhodnutí, zopakujete to v odvolání s tím, že se orgán dostatečně nevyjádřil k Vašim námitkám a že Vás neinformoval o ukončení dokazování a přesto vydal rozhodnutí. A pokud to odvolací orgán stejně podrží, můžete si zkusit odhadnout, jaká bude Vaše pozice při případné správní žalobě, pokud použijete navržený postup, nebo pokud pošlete v odvolání 35k prázdných stran s náhodně rozmístěným textem odvolání.

To, že navržený postup zrovna přesně nepasuje na Váš případ, není rozhodující, postup se dá přizpůsobit, a já nemám křišťálovou kouli, abych věděl, že ve Vašem případě spojil orgán ústní jednání a dokazování, nebo dokazování a vyjádření k podkladům, nebo to zamotal ještě jinak.

Jinak já osobně cituji ze Švejka, nicméně decentně a k věci, a už se po mě opičí i NSS.   :D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #8 kdy: 23 Listopadu 2018, 08:35:02 »

Prakticky do každého odvolání vhodnými citáty i vlastními výroky vyjadruju, co si myslím o sprdelu a o lidech kteří ho vymahaji. Ale nic víc, než vlastní uspokojení od toho nečekám. Je to podobné jako když na ulici vrazim do lampy a vynadam ji, ze tam stojí blbě a prekazi.
Tak jako Echmann posílal s pocitem dobře odvedené práce vlaky, tak jeho následovníci posílají lejstra. Tak jako je v populaci určitě procento psychopatu, tak je i pevně daně procento lidí s urednickym myslenim.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání - citace z knihy / autorské právo
« Odpověď #9 kdy: 23 Listopadu 2018, 08:45:57 »

A od té lampy je možná větší šance na nějakou reakci, třeba, že přestane svítit.
IP zaznamenána