30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování, úzká slepá ulice, neponechání 6 metrů volného místa  (Přečteno 3980 krát)

vojta24t

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dostal jsem za stěrač výzvu k dostavení se na MP kvůli "důvodnému podezření ze spáchání přestupku".
Jde konkrétně o už notoricky známý "pseudo-přestupek" neponechání 6m (2x3m) pro dva průjezdné pruhy v obou směrech při parkování (ulice není jednosměrná).

Jedná se o ulici kde se parkuje na obou stranách velmi intenzivně (ulice je kousek od sídliště takže si to umíte představit, běžně je tam narváno) přesto ale moje příjezdy jsou načasovány štastně tak, že přijíždím do téměř prázdné ulice a při mém zastavení je po mé levici ponecháno 6m místa pro oba průjezdné pruhy (parkuji vždy až k obrubníku na centimetr a sklápím zrcádka :-) ... pokud však zaparkuje po mě někdo na opačné straně už jsme v tom namočení oba a policista vlastně ani nemá jak identifikovat viníka, nebo se pletu ? Jeden z těch dvou řidičů to být musí, ale který tam přijel jako druhý? To asi záleží na tom který blbec se přizná.

Můžete mi prosím poradit jak postupovat a reagovat na výzvu ? mám se do těch 8 dní dostavit na MP, co tam mohu očekávat ? jaké jednání, jaký nátlak, jaké výhružky ? děkuji za rady, nemám s jednání s policií téměř žádné zkušenosti toto je můj vůbec první přestupek (navíc z mého pohledu jen mylně "domnělý") a tak netuším co se dá od policie v této chvíli čekat když tam naběhnu jak ovce na porážku.

Děkuji

P.S. Jaké se za takový přestupek dávají pokuty, 500, 1000, 10 tisíc, seberou mi ve dveřácg řidičák a pošlou na samotku ? :-) vůbec netuším jaký je policejní ceník, tak omluvte hloupý dotaz.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2018, 10:00:28 od vojta24t »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, úzká slepá ulice, neponechání 6 metrů volného místa
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2018, 10:02:25 »

pravidlo 1. S fízlama se co? NEBAVÍME.

Dejte do vyhledávání slovo Nebavíme a můžete se začít vzdělávat. Znovu se mi to celé opisovat nechce.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, úzká slepá ulice, neponechání 6 metrů volného místa
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2018, 10:18:43 »

Návod k úředním dopisům.. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0

Lísteček ignorovat a když by přišlo něco dalšího tak to asi bude popsané v tom návodu.
Když by došlo ke správnímu řízení tak to co píšete.. že v době zaparkování tam bylo dost místa a přestupek spáchal řidič vozidla na opačné straně.. určitě použijte.
IP zaznamenána

vojta24t

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, úzká slepá ulice, neponechání 6 metrů volného místa
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2018, 12:33:33 »

Děkuji za rady, je mi hrozně proti srsti reagovat tak že to nechám vyhnít dokud se se mnou nezačne bavit úřad, ale současně mě hrozně štve že mám dostat přes prsty zrovna za takovou neškodnou pitomost které se v dané lokalitě dopouští stovky vozidel každý den znovu a znovu a která je spíš chybou stavebního úřadu a absurdního plánování parkovacích stání v lokalitě než řidičů kteří s tím tam musí nějak žít. Asi rozumíte co myslím. Budu ctít tedy vaše rady a nechám to být dokud nepřijde první dopis od kohokoliv jiného mimo městskou policii. Snad na to nedoplatím, ale tak to už je holt riziko za tvrdohlavější přístup a lehce uraženou ješitnost :-)

Děkuji za snahu a pomoc.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, úzká slepá ulice, neponechání 6 metrů volného místa
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2018, 15:18:28 »

Děkuji za rady, je mi hrozně proti srsti reagovat tak že to nechám vyhnít dokud se se mnou nezačne bavit úřad,

Ale MP zajímá jestli jste přišel zaplatit.. a když ne tak to předají na úřad.
Když půjdete na MP a nechcete zaplatit tak to bude stát čas a výsledek bude úplně stejný jako když to budete ignorovat..
a v horším případě tam něco špatně řeknete a nebo podepíšete a oni vás pak na tom uvaří.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, úzká slepá ulice, neponechání 6 metrů volného místa
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2018, 22:59:45 »

Přesně tak, jít na MP kvůli přestupku a nezaplatit znamená sledovat jejich kyselé ksichty a poslouchat jejich debilní kecy bez jakéhokoli efektu. Pokud na to máte čas a chuť, tak tam klidně běžte.
IP zaznamenána