30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkování podivný paragraf  (Přečteno 1963 krát)

stava79

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
parkování podivný paragraf
« kdy: 15 Listopadu 2018, 15:32:04 »

Zdravím, byla by nějaká dobrá duše který by byla psychyckou oporou prvorodičky.
Parkoval helmut na místě červeného vozu v jednosměrce. po levé straně kominikace
vinný §25/1p.a   a  §27/1 pism.s   a proto §125c/1pism. k o silničním provozu.
Lístek vzal asi vítr a ted jsem po měsíci převzal  Výzvu provozovateli  s odpustkem 500.
Ale co jsem googloval  tak dle §25/1 je stání v jednosměrce vlevo povoleno a dle vyjádření SS stálo vozidlo levou polovinou mimo těleso komunikace čímž ohrožovalo bezpečnost provozu. Ale dle  13/1997 Sb. Zákon o pozemních komunikacích  viz. §11/2a 3 je těleso komunikace VNĚJŠÍ hrana rigolu, tedy dle tohoto jsem stal celý na tělese komunikace. A dle měření zde byl zachována prostora 3 metry na průjezd ostatních vozů. A jak je vidět ze snímku parkuje se zde pořád. Rozhodně mě nesedí žádný z paragrafů

Mám tedy helmuta a rovnou odpor za nesmyslný paragrafy
Děkuji za odpověd
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkování podivný paragraf
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2018, 17:13:00 »

Helmuta bych vynechal. Napřed bych napsal že vozidlo jste užíval vy.
Pak můžete s plnou parádou absolvovat správní řízení a případně se rozvzpomenout, že jste vlastně neřídil a dát si to podruhé jako provozovatel :-D

A nebo vám to sundají s tím že obrat "užíval" není "řídil" a pak jim to omlátit o hlavu.

Za parkování nejsou body, takže o nic nejde.
IP zaznamenána