30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 86kmh v dědině  (Přečteno 20803 krát)

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] 86kmh v dědině
« kdy: 15 Listopadu 2018, 08:26:35 »

Zdravím,
rád bych zde získal informace jak dále postupovat při řešení tohoto problému. Před pár dny jsem jen v obci údajně rychleji než jsem měl. Zastavila mne hlídka která chtěla abych uhradil pokutu 2500 korun což jsem odmítnul. Dnes mi do DS přistálo něco takového (viz příloha). Kdy mám na úřad dojít? A mám tam předem volat?
« Poslední změna: 15 Listopadu 2018, 08:36:40 od Slušný občan »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2018, 10:24:46 »

Předem nevolejte, dojděte nějak rozumně v pracovní době mimo úřední hodiny. Třeba v pátek kolem 11.00
A nahrávejte. Buď vás pustí a dají vám kopii spisu a nebo nedají.

Pokud to máte daleko, můžete zkusit průzkum bojem:
- žádáte zaslání kopie spisu do datové schránky z toho důvodu, že to máte daleko a osobní návštěva je naprosto neekonomická.
- žádáte lhůtu pro vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí 10 dnů po doručení podkladů.
IP zaznamenána

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2018, 08:29:49 »

Dnes to nestihnu. Dojdu v pondělí v 11 a dám vědět. Zatím děkuji.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #3 kdy: 16 Listopadu 2018, 10:15:25 »

pondělí je úřední den. Zajděte v úterý.
IP zaznamenána

czuba

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2018, 06:42:00 »

to opas: proc zrovna mimo uredni hodiny? Ja slysel ze je to vymysl uradu aby stihali i svoji praci a ne jen to co po nich zada ovcan. Ale nejakou oporu, co bych simlu omlatil o hlavu jsem nenasel :-/
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2018, 07:48:51 »

Protože můžou udělat chybu, odmítnout nahlížení, nemít klíčky od spisu a podobně. Tím si zlepšíte pozici. A nezapomenout vše nahrávat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2018, 11:20:19 »

Navíc v úředních hodinách tam bývá fronta. Mimo úřední hodiny jsem tam sám, tudle paní vedoucí kvůli mně nestihla oběd (teda né že by to její postavě nebylo ku prospěchu) ale odcházel jsem s pocitem, že jsem té svini trochu znepříjemnil život.
IP zaznamenána

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #7 kdy: 20 Listopadu 2018, 13:28:49 »

Tak jsem se přesně držel instrukcí a 11:05 nakráčel se zapnutým nahráváním na úřad. Pan úředník sice dosti remcal že jej obtěžuji v pauze na oběd ale po mém asi 20minutovém čekání kdy do spisu tiskl a vkládal další stránky (vše zaznamenáno na video) mi spis vydal.
Vše jsem pečlivě nafotil, anonymizoval a vkládám zde v příloze.

K samotnému spisu, netuším zda je to v pořádku ale dle číslování obsahu nesedí pořadová čísla a čísla dokumentů. Není tam rovněž ani datum kdy bylo vloženo (5minut před vydáním spisu obviněnému :D ). Mrzí mne že není k dispozici video z palubní kamery vozu. Scénka z mým "útěkem z místa" jak je popsaná v protokolu byla ve skutečnosti trošku jinak. Asi nechtěli šířit svůj pozdrav "Stůj ty zm*de" ... Kdo ví

Při rozloučení mi pan úředník doporučil se 29.11. v 9hodin dostavit. Pokud se nedostavím tak mi prý rozhodnutí pošle.
Jak mám postupovat dále? Mám tam toho 29 dojít? Nebo jim něco poslat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #8 kdy: 20 Listopadu 2018, 13:43:33 »

Úřední záznam: "byla mu uložena bloková pokuta ... což odmítl" WTF?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #9 kdy: 20 Listopadu 2018, 15:10:54 »

Kde přesně měřili? GPS jsou začerněné.
IP zaznamenána

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #10 kdy: 20 Listopadu 2018, 15:31:52 »

Kde přesně měřili? GPS jsou začerněné.
GPS délka 018°04´39.840´´ E
GPS šířka 49°37´36.683´´ N

https://mapy.cz/s/3dSIY

Nevěděl jsem co vše začernit a co ne.
« Poslední změna: 20 Listopadu 2018, 15:36:16 od Slušný občan »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #11 kdy: 20 Listopadu 2018, 17:08:29 »

Pošlete orgánovi návod k Ramer 10, ať ho zařadí do spisu.
https://ulozto.cz/!hEwB8A1cE/ramer-10-navod-a-prirucka-operatora-rar

Následně namítejte, že na fotce není dopočtená délka vozidla, takže není jasné, čím přesně měřili. (nové verze Ramer 10 už to mít nemusí, ale orgán to třeba neví a musí sehnat aktuální manuál)

A co to je za auto? Nikde to není - zkuste dopočítat úhel měření.
« Poslední změna: 20 Listopadu 2018, 17:15:58 od opas »
IP zaznamenána

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #12 kdy: 21 Listopadu 2018, 13:11:07 »

Pošlete orgánovi návod k Ramer 10, ať ho zařadí do spisu.
https://ulozto.cz/!hEwB8A1cE/ramer-10-navod-a-prirucka-operatora-rar

Následně namítejte, že na fotce není dopočtená délka vozidla, takže není jasné, čím přesně měřili. (nové verze Ramer 10 už to mít nemusí, ale orgán to třeba neví a musí sehnat aktuální manuál)

A co to je za auto? Nikde to není - zkuste dopočítat úhel měření.

Mockrát Vám děkuji za ochotu při pomoci s mými patáliemi, snad časem nasbírám nějaké ty zkušenosti a budu také prospěšný ostatním členům.

Začnu do konce. Úhel přesně nechápu jak se počítá ale něco jsem podle manuálu zkusil nakreslit. Z nákresu vyplývá že vozidlo nebylo měřeno na 30 ale asi na 7,5m. Vozidlo je Peugeot Partner (snímek znovu v příloze). (na fotce z radaru je automobil označen logem pro osobní automobil, ve spisu o něm mluví jako o nákladním)

Žádost o zařazení manuálu do spisu s odkazem na scházející délku vozu samozřejmě poslat mohu. Toto mám udělat nejspíš před tím vydáním rozhodnutí (29.11.) že ano?

PS: po přečtení příspěvků na foru mě napadlo jít cestou že jsem vozidlo neřídil já. Jenomže četníci popsali celou situaci do záznamu trošku jinak. Na druhou stranu důkaz k tomu nemají. Bohužel nemám v autě kameru a tak je to tvrzení proti tvrzení. Ovšem nechám si radši poradit od zkušenějších.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #13 kdy: 21 Listopadu 2018, 14:26:31 »

Měřiči stáli v jízdním pruhu tak jak je nakresleno? 7,5m je odkud? Pokud z radarového snímku, je nutné naměřit 7,5m po modré čáře.
IP zaznamenána

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #14 kdy: 21 Listopadu 2018, 16:15:19 »

Měřiči stáli v jízdním pruhu tak jak je nakresleno? 7,5m je odkud? Pokud z radarového snímku, je nutné naměřit 7,5m po modré čáře.

Jeli proti mě v protisměru. Měřili za jízdy v autě přesně jak je zaznačeno na obrázku. 7,5m je odměřeno z obrázku v měřítku. Na snímku je udaná vzdálenost 30m. Ovšem mé vozidlo se nacházelo jen 7,5m, ale je možné že to špatně chápu a 30m je jen maximální dosah nikoliv aktuální měření.
IP zaznamenána