30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Česká pošta - bezpečnostní složka  (Přečteno 6523 krát)

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #15 kdy: 21 Listopadu 2018, 07:18:41 »

Dá se to asi jednoduše obejít, např. posílat zboží na příbuzného, na nic si jeho jménem nestěžovat, aby se také nedostal na blacklist, tak bych to udělal já. Jinak mě napadá jen domáhat se svého práva žalobou u soudu.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2018, 07:20:18 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #16 kdy: 21 Listopadu 2018, 07:35:28 »

Obejít se to jistě dá, ale ten problém je právě v tom, že neví, proč to musí obcházet. Jaem na ČP taky dost vysazen, nic, co nabízí nefunguje korektně, ale někdy není alternativa, takže tazatele chápu. Z času na čas jim taky něco hezké napíšu, zatím ale nejsem blacklistován:)
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #17 kdy: 21 Listopadu 2018, 09:44:54 »

Já objednávám často z aliexpressu a musím říct, že si nemohu na poštu stěžovat, zboží prošlo přes celní řízení, jen když ho prodejce špatně deklaroval, jinak se mu vyhne a je tam jen razítko Bez Cla nebo tak něco.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2018, 09:46:30 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #18 kdy: 21 Listopadu 2018, 11:30:02 »

Kamiq: to ono to většinou dojde. Jen podle trackingu to Čína->Praha trvá 5 dní a následně Praha->bydliště klidně 14 dní.

Naopak líto mně je ženskejch za přepážkou, ten SW, co používají, to je klenot. Tam je tolik klikání, tolik klávesových zkratek, to je všechno neproduktivní činnost, na každém balíku klidně 2 minuty. Všichni to vědí, ale nový SW zaměřený na produktivitu nenapíší. Kdyby měl ještě něco jako hlídání skladu a vědělo se, který balík je ve kterém regálu a nemuseli vždycky prohledávat celý sklad...
« Poslední změna: 21 Listopadu 2018, 11:34:55 od Medojed »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #19 kdy: 21 Listopadu 2018, 11:39:40 »

To jsem přesně psal někomu na poště:) K tomu pak pikantnosti, jako že když u přepážky dáte dotaz "a nemám tady ještě něco?", tak to chce vytáhnout popkorn a čekat. Hledánto ve více částech postupně, zahraničí je samostatně, tuzemsko taky a snad se to ještě dělí. A když třeba neřeknete zahraničí explicitně, tak se tam nepodívá, řekne, že tam nic nemám, přijedu domů a ve schránce avízo o balíku ze zahraničí na poště. A ty pikošky, jako že si vyhledá v PC asi místnost, kde je balík, pak si to napíše na papírek, odejde z boxu, který musí zamknout (ač snad už poslední dobou toto nedělají) nemluvě. Tam dělat, tak mě zavřou:)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #20 kdy: 23 Listopadu 2018, 21:39:23 »

Já si myslím, že by to šlo uhrát přes ČOI.
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/COI-Pocet-pripadu-diskriminace-spotrebitelu-se-snizil-433543

Spadá to do stejné škatulky jako bezdůvodné odmítnutí prodeje zboží. Ani poskytnutí služby nemůže někdo odmítnout bezdůvodně. A pokud ten důvod mají, tak by měl být řádný.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #21 kdy: 25 Listopadu 2018, 10:48:24 »

to Behemot:
Pokud to ČP zadrží tak to zůstává v dočasném skladu ČP a mne přijde upravené AVIZO, že zásilku je možné odbavit osobně a nebo pověřit zastoupením komerční celní agenturu.. A tohle vše mají na starosti celní deklaranti České pošty. Takže celní správě nelze nic poslat, protože oni o té zásilce vlastně ani neví. A 103,-Kč se zaplatí za tu souhrnou deklaraci vždy.
No a tím, že nedovážím zboží vyšších hodnot, tak potom cena 600 nebo 1500 za vyřízenéí JSD je už fakt rozdíl. Protože kvůli jednomu
balíčku se žádné deklarantské firmy nehrnou na poštu 120 ( dokonce jsou i takové co mi řekli, že ČP nevyřizují). Je jedna deklaracxe v Praze co to dělá za 1000-1200,ale to je takový soukromníček, který je třeba týden mimo ČR a nestíhá to řešit.. A pak ti zmrdi z ČP hned účtují skladné..

to Gumidos:
GDPR by asi byla cesta jak z nich vyrazit nějaké info,ale jelikož GDPR jsem nastudoval jen velice okrajově - tak se nejdřív ponořím trochu hlouběji do problematiky, abych tam nenapsal úplné nesmysly..
Budou vědět, protože jim to pošleš s tím avízem, žejo. Probíhá to tak, že na sklad zajdeš pro papíry (který bývají totožný jako ty, který posílají s tím avízem, takže o nic nejde) a s tím a dalšíma věcma jdeš na druhou stranu schodiště.

Taky tuším existují regionální pracoviště celníků, takže je možnost osobně to zajít vyřídit tam.

Skladný ti kriplovíé účtují vždycky a teda jenom jednou, největší vejvar mají právě tady z toho, že to strčí na sklad a naúčtují si kilo.

Nejlevnější varianta je samozřejmě si to nechávat posílat přes někoho jinýho, komu to prochází samovolně, a neřešit předražený balíkáře nebo nějaký nerudný báby se stohama papírů  8)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #22 kdy: 01 Prosince 2018, 02:22:32 »

Já si myslím, že by to šlo uhrát přes ČOI.
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/COI-Pocet-pripadu-diskriminace-spotrebitelu-se-snizil-433543

Spadá to do stejné škatulky jako bezdůvodné odmítnutí prodeje zboží. Ani poskytnutí služby nemůže někdo odmítnout bezdůvodně. A pokud ten důvod mají, tak by měl být řádný.
Okey, třeba je donutíš ti poskytovat službu jako FO, ale za jakou cenu? Dojde balík na celnici, nechají ho tam měsíc hnít, pak pošlou avízo, pak měsíc tam zase bude balík hnít než ho proclí. Raději nechám vydělat někoho, kdo o moje peníze stojí.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #23 kdy: 03 Prosince 2018, 14:26:01 »

No to ti přece nebrání používat potom služby někoho jiného. Ale to oznámení na ČOI by jsi poslat mohl :)
IP zaznamenána