30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Česká pošta - bezpečnostní složka  (Přečteno 6587 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Česká pošta - bezpečnostní složka
« kdy: 09 Listopadu 2018, 11:27:05 »

Tak jsem si dovolil, se změnou vedení ČP , se zeptat  zda mne vydaný zákaz využívat celní deklaraci ČP je doživotní nebo je nějak časově omezen. ( zákaz byl vydán kvůli anabázi sndovozem 2ks srpchových gelů z Izraele v celkové ceně cca 20USD a mému nesouhlasu s celním řízením, kdy zásilka neměla vůbec CŘ podléhat)

Odpověď přišla od bezpečnostní složky ČP (referent bezpečnosti)
Na moji otázku vlastně vůbec neodpověděli a napsali:

K vypovězení plných mocí k zastupování v celním řízení Česká pošta, s. p., přistoupila na základě opodstatnění. Důvody, které Českou poštu, s. p., vedly k rozhodnutí nezastupovat Vás, jako fyzickou osobu, i Vaši firmu , byly takového charakteru, které Vás staví do pozice rizikového klienta České pošty, s. p.
Za rozhodnutím nezastupovat Vás v celním řízení si v současné době stojí i současné vedení České pošty, s. p., pro které je v této záležitosti směrodatné stanovisko Ministerstva vnitra.

Tak jsem se stal rizikovým klientem ČP s.p. a vlastně ani nevím důvod. ( žádné zbraně, drogy a nic takového opravdu nedovážím a vždy šlo o drobnou kosmetiku nebo elektroniku v řádech desítek USD)
Nevím jestli teď s tímto cejchem mohu vůbec na nějakou pobočku - nebo jestli musím předem hlásit moji návštěvu na pobočce,
aby třeba vyjel nějaký bezpečnostní tým -

může mne vůbec někdo označit bez udání důvodů jako rizikového klienta a dokonce s odkazem na nějaké směroplatné ( jak říká Máňa) stanovisko MV ?  ....nebo je to na žalobu? ale žalovat v tomto státě stát / zkušenost sice už mám ale.. /

Vedení státu - trestně stíhaný STBák,  předsedové soudních mocí - soudruzi a prokurátoři bývalého režimu, Státní podniky -
účelové kádrování osob ......   už se mi zase chce emigrovat...


« Poslední změna: 09 Listopadu 2018, 11:30:57 od sennheiser »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2018, 11:36:23 »

chtělo by to více info o případu, takhle to jsou jen kusé informace bez bližších souvislostí…
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2018, 11:50:11 »

něco málo k tomu je zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5749.0

prostě jde o to, že dovezl jsem zásilku na soukromou osobu v ceně 20USD z Izraele , proběhlo celní řízení, kde chtěli doklady - byly zaslány - výpis Paypalu, objednávka , potvrzení objednávky o zaplacení.. Neuznali to s argumentem , že podobné zboží stojí v Americe okolo 30USD. Vysvětlil jsem jim, že proto taky objednávám přímo ze země , kde se to vyrábí a tam je to logicky levnější - neuznali to.
Já jsem bohužel člověk co si nespravedlnost opravdu nenechá líbit a tak jsem podal stížnosti na chybný postup a dopadlo to - závěry v odkazované vláknu..
A ta perlička je na tom to, že na základě tohoto mi zakázali dovážet i na firmu ( což s tímto případem nemělo absolutně nic společného)

No a v minulosti jsem se vlastně dověděl, že ČP nemá o spolupráci se mnou zájem  O.K.
A nyní po dotazu jak dlouho zákaz platí se dovím že jsem v hledáčku nějaké bezpečnostní složky a jsem vyhodnocen jako rizikový klient .. WTF..

( podotýkám, že opravdu nevozím žádné zakázané nebo nelegální zboží, ani žádné celní podvody, ani podhodnocení cen .. u firemních zásilek naopak dodávám reálnou fakturu na vyšší hodnotu než např udá odesílatel , protože to potřebuji dostat do účetnictví v plné výši.) A počet zásilek ročně je okolo 30-50ks  a z toho do peklaČP padne ročně 1-3 zásilky.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2018, 11:57:48 od sennheiser »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2018, 11:51:50 »

Možná by bylo rozumné začít dle GDPR -  a poslat jim výzvu k přístupu k osobním údajům:
◾účely zpracování - za jakým účelem jsou zpracovávány a co je oním opodstatněním
◾kategorie dotčených osobních údajů, - tedy tedy "opodstatněné okolnosti"
◾příjemci nebo kategorie příjemců, kterým osobní údaje byly nebo budou zpřístupněny,
◾plánovaná doba, po kterou budou osobní údaje uloženy, - zde bych byl napjatý, co uvedou
◾existence práva požadovat od správce opravu nebo výmaz osobních údajů, právo vznést námitku, - a hned do nich perte, jaktože trvá jakýkoliv blacklist
◾právo podat stížnost u dozorového úřadu, - pokus sebeméně nevyhoví
◾veškeré dostupné informace o zdroji osobních údajů, pokud nejsou získány od subjektu údajů, - také bych čekal, co odpoví
◾skutečnost, že dochází k automatizovanému rozhodování, včetně profilování - opět bych čekal co odpoví

Textujte to přesně tak, aby bylo zjevné, že se jedná o výzvu v souladu se směrnicí GDPR. Určitě si neuškodíte, možná sami zjistí, že to napořád neustojí. Na státního šmejda zkuste jiného státního šmejda - ÚOOÚ.

« Poslední změna: 09 Listopadu 2018, 11:53:59 od gumidos »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2018, 13:00:54 »

Dohled nad Ceskou postou vykonava Cesky telekomunikacni urad.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2018, 07:21:55 »

Upřímně netuším, proč vám jako vadí že vám nedávají zmrdislužbu na nesmysl, kterej ani nechcete. Esli to zadrží, tak přímo celníkům, ne nějaké poštovní podržtašce, pošlete výpis a ti to propustí do volnýho oběhu. Eště ušetříte kilo.

Případně je varianta najít si spřízněnou osobu v systému a bude docházet k jaksi samovolnýmu propuštění všeho :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2018, 10:18:09 »

to Behemot:
Pokud to ČP zadrží tak to zůstává v dočasném skladu ČP a mne přijde upravené AVIZO, že zásilku je možné odbavit osobně a nebo pověřit zastoupením komerční celní agenturu.. A tohle vše mají na starosti celní deklaranti České pošty. Takže celní správě nelze nic poslat, protože oni o té zásilce vlastně ani neví. A 103,-Kč se zaplatí za tu souhrnou deklaraci vždy.
No a tím, že nedovážím zboží vyšších hodnot, tak potom cena 600 nebo 1500 za vyřízenéí JSD je už fakt rozdíl. Protože kvůli jednomu
balíčku se žádné deklarantské firmy nehrnou na poštu 120 ( dokonce jsou i takové co mi řekli, že ČP nevyřizují). Je jedna deklaracxe v Praze co to dělá za 1000-1200,ale to je takový soukromníček, který je třeba týden mimo ČR a nestíhá to řešit.. A pak ti zmrdi z ČP hned účtují skladné..

to Gumidos:
GDPR by asi byla cesta jak z nich vyrazit nějaké info,ale jelikož GDPR jsem nastudoval jen velice okrajově - tak se nejdřív ponořím trochu hlouběji do problematiky, abych tam nenapsal úplné nesmysly..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2018, 10:25:35 »

K tomu GDPR by možná šlo pak požádat o smazání údajů. Je ale možné, že něco smazat nebudou chtít, resp. prostě nesmažou, protože "to potřebují pro svou činnost". Kdyby to ale smazali vše, nebo alespoň to, co Vás identifikuje jako hrozbu, možná by neměli možnot napříště Vás identifikovat jako hrozbu. Ale to je jenom taková teorie.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #8 kdy: 16 Listopadu 2018, 23:34:41 »

a co použít nějakou jinou společnost pro celní řízeni? (dhl,geis,dpd....)
nebo to zkusit sám přimo na celním úřadě sám?
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #9 kdy: 18 Listopadu 2018, 10:02:12 »

GDPR je slepá cesta. Vždycky bude oprávněný zájem si nechat údaje na smlouvě a výpovědi ze strany ČP. To, že Vás vymažou z nějakých marketingových databází je vám k ničemu.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #10 kdy: 19 Listopadu 2018, 16:49:11 »

to gogobrno:  jejich ceny jsou od 1500,-kč výše, což při doručení balíku v ceně cca 1000,-Kč jsou opravdu vyhozené peníze..
                    : jezdit 200km tam a 200km zpátky jen kvůli osobnímu odbavení také není ekonomické terno :-)
                    : a jak jsem psal, tak několik spedičních firem odmítá proclívat zásilky ČP.

to paty:  mě prostě vadí, že mne někdo bezdůvodně označí jako rizikového klienta.. A na žádost o vysvětlení v čem jsem jako rizikový
               tak neodpovídají. Tím, že jim chci zaplatit za službu?? já si od nich nic nepůjčuju a ani je nevystavuju žádnému riziku...
               
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #11 kdy: 21 Listopadu 2018, 00:53:37 »

No to se občas stává, že s někým nechceš spolupracovat. Tato firma nechce spolupracovat s tebou. Její rozhodnutí nemusí nijak zdůvodňovat. Vymysleli nějaký vznešený, nic neříkající důvod, na který si můžete stěžovat leda na lampárně a v hospodě.

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #12 kdy: 21 Listopadu 2018, 04:39:44 »

No, zde bych nesouhlasil, to není nějaká firma. On tu službu potřebuje, protože "stát" a v zastoupení ČP mu jenzároveň odmítnuta. Vlastně mu je takto odepřena, resp. významně ztížena možnost nakupovat zboží do určité hodnoty, do které se neoplatí využít komerčních služeb, resp. to dělat osobně.

To už je krůček od sociálního kreditu v Číně.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #13 kdy: 21 Listopadu 2018, 06:10:50 »

Asi mu odmítají provádět pouze zastupování při celní deklaraci, to je komerční zvlášť placená služba, podle mě by mohl se žalobou u soudu uspět, leda kdyby prokázal nějakou formu diskriminace.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« Odpověď #14 kdy: 21 Listopadu 2018, 06:54:49 »

Ale tu deklaraci provádi státní podnik, byť komerčně a bez ní, resp. alternativy opravdu  komerčního typu, ale za jiné ceny, se ke zboží nedostane. I tomvše by šlo asi zkousnout, kdyby byla jasná pravidla pro odmítnutí.
IP zaznamenána