30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Provozovatel vozidla  (Přečteno 1502 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 462
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel vozidla
« Odpověď #15 kdy: 08 Listopad 2018, 14:38:28 »

Já osobně nějak nechápu jak v TP nemůže být uveden provozovatel. Buď je provozovatel vlastník, případně je tam napsaná jiná osoba né?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 897
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel vozidla
« Odpověď #16 kdy: 08 Listopad 2018, 17:25:20 »

Na technickém průkazu je v kolonce "provozovatel vozidla" uvedeno něco ve smyslu "´je-li odlišný od vlastníka" - takže v případě shody se nevyplňuje nic. Není to váš případ? Nicméně na starých TP býval též uveden pouze tzv. "držitel" - možná ještě z doby komunisty... takže se možná jedná o tento případ.

Ale "úplně ze všeho nejvíc jsou nejhorší" přispěvatelé tajemní jako hrad v Karpatech. Zkuste popsat svůj vztah - vypadá to že jste osoba B (možná)? a z jaké pozice žádáte radu?
K popsanému "nedopatření"  s provozovatelem mohlo klidně dojít tak, že pracovník pojišťovny prostě zaškrtnutím "check boxu" přenesl údaje o pojistníkovi i do údajů o provozovateli. Pojistník to nepřečetl - a jenom to třeba nechce přiznat, nicméně je to korektní argument pro jednání s pojišťovnou pokud to náležitě osvětlíte a doložíte.
Trochu to vypadá, že to "osoba B" má odskákat za někoho z rodiny - jenže sorry - prostě to popište popravdě a úplně mistře.
edit: hýřím dnes vtipem, takže mě napadlo, že osoba C, tedy řidič, je expartner/ka a to je zdroj toho "nedopatření", případně že dokonce osoba C při nehodě utrpěla fatální následek, protože mě trochu mate, proč primárně pojistitel nevymáhal regres po řidiči. Nicméně už končím s hypotézami, pokud chcete radu, nějak to osvětlete.
« Poslední změna: 09 Listopad 2018, 13:23:21 od gumidos »
IP zaznamenána