30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opožděné podání  (Přečteno 3416 krát)

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Opožděné podání
« kdy: 07 Listopadu 2018, 21:38:08 »

Zdravíčko
Přišlo mi vyrozumění - podání opožděného odporu. Podle tohoto příkaz XY nabyl právní moci 12.9.2018. Dále se píše: "Příkaz shora uvedeného ČJ byl účastníku doručen dne 3.9.2018. Osmidenní lhůta pro podání odporu uplynula dnem 11.9.2018, odpor byl podán dne 12.9.2018, tedy opožděně."

3.9. končila úložní lhůta na poště, já jsem to dostal až 4.9. Totéž stojí i na online sledování zásilek od pošty. Tedy podle tohoto by měl odpor být podán řádně.
Kde je teda pravda a co s tím dělat?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Opožděné podání
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2018, 22:31:08 »

Pravda se ukrývá pod pojmem hantýrkou zvaným fikce doručení. Blíže viz § 24 SpŘ Jestliže si adresát uložené písemnosti písemnost ve lhůtě 10 dnů ode dne, kdy byla k vyzvednutí připravena, nevyzvedne, písemnost se považuje za doručenou posledním dnem této lhůty, tamtéž lze nalézt nějaké únikové cestičky, další cestičky hledejte v § 150 odst. 4 - zda poučení v příkazu obsahovalo vše, co obsahovat má.
Náš bezprávní neřád považuje za zcela nepodstatné, kdy a zda vůbec se k Vám zásilka dostala.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2018, 22:33:28 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Opožděné podání
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2018, 22:48:51 »

... a co s tím dělat:

1) žádost o uvedení do předešlého stavu a
2) žádost o určení doručení,

obě zdůvodněné krátkodobou nepřítomností, podloženou nějakým (i chatrným) důkazem - např. tankování na druhém konci republiky, kde jste byl v té době na chalupě.

Pozn.: se žádostí ad 1) je třeba spojit zmeškaný úkon, tzn. podat znovu odpor.
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Opožděné podání
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2018, 00:31:27 »

No i když mě to dosti irituje, obávám se, že v tomto případě jsou šance pramalé. No a když už to nabylo právní moči, tak jak je to teď s placením? Nabylo to od data vydání rozhodnutí, tj. 12.9., nebo od tady tohoto vyrozumění?
IP zaznamenána