30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva z NL  (Přečteno 1363 krát)

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Výzva z NL
« kdy: 06 Února 2019, 10:54:38 »

Dorazila výzva k zaplacení pokuty z NL (kde identita řidiče nikoho nezajímá). Takže jsem se rozhodl zkusit „hnát to vejš“ do oblasti mezinárodního práva následující argumentací:

1. Nezpochybňuju, že došlo k překročení rychlosti a zaznamenání tohoto přestupku na území NL, nicméně:

2. Provozovatel vozidla sídlí na území ČR, auto je registrováno v ČR, provozovatel nemá na území NL provozovnu, nevyvíjí tam činnost a vůbec nemá s NL nic společného. Ke svěření auta konkrétnímu  přestupci také došlo na území ČR. Tedy:

3. Provozovatel se necítí být vázán ustanovením nizozemských zákonů, které ukládají povinnost uhradit pokutu za jednání, ke kterému došlo na nizozemském území.

Kromě toho:
4. Doručením prostřednictvím normální poštovní zásilky (nedoporučené) došlo k pokusu o aplikaci nizozemského práva na území ČR a porušení místně platných ustanovení správního řádu o doručování.

(Navíc je to tuším ještě v rozporu s mezinárodními smlouvami, které ještě donedávna vyžadovaly v takových případech doručování prostřednictvím právní pomoci v cílovém státě či jak se to přesně jmenovalo, ale to jsem jim nepsal).

Jsem zvědav na odpověď. I když co vím, tak pokusů o odpor je tak málo, že je CJIB hází do koše, aby se tím nemuseli zabývat (když mě jednou vyzvali přímo v NL a já jsem chtěl doklad o kalibraci radaru, už jsem o nich neslyšel).
IP zaznamenána