30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování na vyhrazeném místě  (Přečteno 6314 krát)

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování na vyhrazeném místě
« kdy: 07 Listopadu 2018, 20:05:06 »

Ahoj,
moje auto bylo zaparkovane na vyhrazenem miste a neni to bez nasledku. Jsem ve fazi, kdy mi prisla vyzva k uhrazeni castky provozovatelem vozidla. Helmut uz moc nefunguje, tak volim strategii jit do spravniho rizeni: jakmile prijde prikaz k uhrade, podat odpor a jit se podivat do spisu, co na mne maji.
K vyzve mam dva dotazy, cetl jsem forum a FSM, nicmene neco nepobiram:
  • Ma v pripade, ze chci jit do spravniho rizeni smysl udavat sam sebe jakozto ridice? Pokud to udelam, poskytnu uradu informace, ktere mu taky davat nemusim a pujdu do SR jako ridic a bude se resit neopravnene parkovani, pokud to neudelam, pujdu do SR jako provozovatel vozidla a bude se resit, ze jsem nezabranil prestupku ridice. Je v tom nejaky rozdil, nejaka vyhoda?
  • Ve vyzve se pise, ze pokud neuhradim castku, muzu oznamit ridice, pokud to udelam, bude to brano jako podani vysvetleni. Na druhe strane vyzvy je citovan § 10 Zakona o silnicnim provozu, ze jako provozovatel vozidla mam povinnost sdelit skutecnosti potrebne k urceni totoznost ridice vozidla. To skoro vypada jako "maskovana" vyzva k podani vysvetleni. Muze se stat, ze pokud aspon neodpovim, ze odmitam podat vysvetleni - oznamit ridice, tak podle § 137 odst. 2 spr.r. mohu dostat poradkovou pokutu 5000? Jako nechci se zbytecne bavit s uradem, aby mne pak nemeli za co chytat, ale tady jsem na vazkach.
Anonymizovana vyzva je prilozena. Dekuji za rady.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2018, 20:21:51 od Houbař »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2018, 22:57:30 »

Ad 1) Jako řidič máte obecně více prostoru pro manévrování v rámci řízení, mj. si můžete kdykoliv vzpomenout, že jste neřídil, a sám tak ovlivnit, kdy dojde k obvinění provozovatele. A toto je nebodovaný přestupek, ideální pro získání zkušeností.

Ad 2) Pořádková pokuta je holý nesmysl. Zcela jistě se nemáte čeho obávat, nyní máte právo, nikoliv povinnost, řidiče udat.
IP zaznamenána

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2018, 21:09:09 »

Co jsem se dival do FSM, pokud bude prestupkove rizeni s ridicem, tak je vzdy povinne ustni jednani, zatimco v pripade prestupku provozovatele ustni jednani nemusi byt. Snad to stale plati, FSM je z roku 2016 a jeste se tam pise o Sprdeli.

Premyslim, kdy je hodna chvile podat moji verzi pribehu - nejlepsi to bude az se bude dat nahlednout do spisu, at clovek vi, co na nej maji. Tim padem ma smysl odmitnout vyzvu k podani vysvetleni (az prijde) a nechat to na pozdeji. Kdy bude dalsi sance? V ustnim jednani urcite a pokud by nebylo, tak jsem to pochopil, ze mohu kdykoliv prijit na urad nahlednout do spisu, navrhnout dukazy, vyslech svedku nebo podat vyjadreni.

Vidim, ze to tu nekolik lidi prohralo jen proto, ze prosvihli moznost ve spravnou chvili zareagovat. Tak prosim o potvrzeni nebo vyvraceni jak jsem to pochopil.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2018, 21:20:10 »

Ad 1. odstavec: Neplatí. Povinné ústní jednání není již od 1.7.2017.
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2018, 21:19:38 »

Ad 1) Jako řidič máte obecně více prostoru pro manévrování v rámci řízení, mj. si můžete kdykoliv vzpomenout, že jste neřídil, a sám tak ovlivnit, kdy dojde k obvinění provozovatele. A toto je nebodovaný přestupek, ideální pro získání zkušeností.

Když provozovatel udá sám sebe jako řidiče, pak už přece těžko může jako řidič namítat, že vlastně řídil někdo jiný. Nebo je to složitějsí?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopadu 2018, 20:27:24 »

Je to rozpor, ale dá se vysvětlit.. třebas tím že se provozovatel spletl.. a nebo chtěl skutečného řidiče krýt a pak si to rozmyslel..

Ale hlavně jediný důkaz proti řidiči je že se přiznal.. když to pak zpochybní tak nemají nic.
IP zaznamenána

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2018, 19:19:23 »

Jde to rychle, udal jsem tedy sam sebe jako ridice (provdepodobne to bylo zbytecne) a uz mi prislo Predvolani k podani vysvetleni. Co jsme se koukal do FSM, tak ho nelze precenovat (nelze ho pouzit jako dukaz v pripadnem SR) ale zas nema cenu jim hned na zacatku odkryvat karty, pokud to podani vysvetleni je takove bezzube.
Moje strategie je zjistit si, co na mne maji a pak to zkusit rozstrilet na jejich chybach a mem tvrzeni ze slo o nouzove zastaveni vozidla.
Dotazy
  • Mohou na zaklade vysvetleni, ze se jednalo o nouzove stani upustit od zacatku SR?
  • Pristi tyden se zajdu podivat do spisu, co na mne maji, predpokladam, ze v prubehu SR se muze obsah spisu menit - mohoupo celou dobu SR pribyvat nove dukazy jako jsou fotky?
  • Pri mnou zvolene strategii je lepsi odeprit podat vysvetleni nebo hned zkusit variantu s nouzovym stanim?
Nejak mi tak unika podstata podani vysvetleni, k cemu je dobre hlavne pro sprosteho obzalovaneho, zda v nem muze neco ziskat, nebo naopak pokazit si to, kdyz ho nelze pouzit jako dukaz.
« Poslední změna: 07 Prosince 2018, 19:23:09 od Houbař »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2018, 20:42:27 »

Já obvykle na toto v čase datum přestupku + 55 dnů nebo datum doručení výzvy + 15 dnů (podle toho které datum je vyšší) posílám stručně:
Dne DEN+HODINA v místě ULICE+MESTO vozidlo nouzově odstavil pan MAJITEL VOZIDLA narozen NEKDY bytem BYDLO. 

Zatím asi 5x z toho tuším 2x možná 3x už je to přes rok nebo dokonce přes dva roky od údajného přestupku.....a nic. Pravda pokaždé Praha....
IP zaznamenána

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2018, 12:19:59 »

A to mate vyzvu k podani vysvetleni nebo predvolani jako ja?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2018, 13:29:25 »

Pardon, nevšiml jsem si že jste se již udal. Já takto reaguje na "odpustek".
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #10 kdy: 06 Ledna 2019, 22:34:13 »

přifařim se s dotazem, občas musim zapakovat na kamaráovo vyhrazeným místě, má tam ale jen značku nemá ho označený na zemi jak se potom tváří orgán na to ? případně kamarád kterýmu místo patří může potvrdit že mi dal rozkazem tam zaparkovat
IP zaznamenána

Vaba

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #11 kdy: 07 Ledna 2019, 10:32:52 »

"řifařim se s dotazem, občas musim zapakovat na kamaráovo vyhrazeným místě, má tam ale jen značku nemá ho označený na zemi jak se potom tváří orgán na to ? případně kamarád kterýmu místo patří může potvrdit že mi dal rozkazem tam zaparkovat"

Zde jsem to řeši odkazem na 3 minuty možnosti vykládky a nakládky (jedná se o nedostatečně označené vyhrazené stání.. Fotografie vozidla byla jen jedna s uvedením času, druhou po překročení času již neměli, takže nic nezmohli.
Dnes je tam dodatková tabulka umožňující stání v době od 17,00 - 8,00, bez následků.

IP zaznamenána

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #12 kdy: 29 Srpna 2019, 20:33:38 »

Po delsi dobe casova osa:
srpen 2018 domnele spachani prestupku
rijen 2018 dorucena vyzva k uhrazeni castky do DS
rijen 2018 udal jsem sam sebe jako ridice pomoci DS
prosinec 2018 doruceno predvolani k podani vysvetleni do DS
leden 2019 podano vysvetleni, slo o nouzove zastaveni vozidla

od te doby je ticho a od prestupku uplynul rok. Takze WIN?

Ma cenu stavit se nahlednout do spisu, abych mel jistotu, ze nezahajili spravni rizeni, nechat udelat kopii, abych mel dukaz, eventuelne nechat tam vyjadreni ke spisu, ze SZ nebylo zahajeno?
« Poslední změna: 29 Srpna 2019, 20:38:36 od Houbař »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném místě
« Odpověď #13 kdy: 30 Srpna 2019, 07:52:12 »

Ano, to je WIN (den po výročí údajného přestupku - např. přestupek ze 31.8.2018 je promlčen 1.9.2019). Správní řízení zahájeno nebylo, o tom byste věděl - k zahájeni by došlo doručením (nejčastěji správního příkazu o uložení pokuty), Vám ale nic doručeno nebylo. Doručení by musel SO dokázat, Vy důkazní břemeno nenesete. Chodit tam či podnikat cokoliv dalšího je tedy zbytečné.
IP zaznamenána