30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta Rakúsko 6.11.2018  (Přečteno 3207 krát)

K610

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Pokuta Rakúsko 6.11.2018
« kdy: 06 Listopadu 2018, 15:47:30 »

Zdravím páni,

dnes mi prišiel pozdrav z Rakúska, rýchlosť z leta na A10 na nezmyselnej 100km/h nameraných 118km/h, 50€ by za to chceli. Auto mám písané na firmu.
Dopis prišiel obyčajnou poštou, ešte aj neúplná adresa, uvedená iba ulica, číslo chýba, poštárka ho priniesla preto lebo pozná firmu. Rovnako neúplna adresa je aj priamo v dopise, iba ulica, číslo chýba.  Napísaný v nemeckom jazyku a aj v slovenčine, asi cez google prekladač.
Predpokladám že v tomto prípade nič neprišlo?  :)  A mám čakať čo bude ďalej keď frau Daniela zasa napíše.








« Poslední změna: 06 Listopadu 2018, 16:09:59 od K610 »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakúsko 6.11.2018
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2018, 16:09:53 »

Nic Vám nepřišlo, o ničem nevíte…
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakúsko 6.11.2018
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2018, 20:27:28 »

Na první výzvu k zaplacení odpustku asi netřeba reagovat. Alespoň v mém připadě to bylo uvedeno i v poučení toho dopisu. Na druhou výzvu - pokutu - už to je individuální. Někdo nepřebírá poštu. Někdo komunikuje. Asi i každá země Rakouska je jinak aktivní. Já jsem jim odpověďěl a čekám co bude dál. Už se tu objevily informace o doručení prostřednictvím PČR. Zatím asi vymahatelnost a připadná exekuce pohledávky ještě asi nebude tak reálná a co jsem vyčetl, tak promlčencí lhůta vypadá na 3 roky. Ale oni to nedělaji jen tak a dříve nebo později se budou snažit prokousat i k exekucím. Pokud jsem to dobře pobral, tak pokud se nezareaguje podáním odporu na druhou výzvu, tak začnou využívat fikci doručení a proběhnou jednotlivé fáze až k potenciální exekuci pohledávky. Naštěstí to vypadá, že dál zatím nemůžou a v rámci Rakouska ty informace jednotlivé země taky nemají online propojené. Poslední možnost je si jít zkusit Rakouský žalář. Já. mám opci na 1den a 3hodiny:). Je nás tu víc v určitých fázích, tak uvidíme. Doporučji přečíst vlákno od začátku a pak se rozhodnout, kterou cestu prozkoumáte vy.
IP zaznamenána

K610

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakúsko 6.11.2018
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2018, 21:37:41 »

Mám v pláne zatiaľ na to nereagovať kým to nepríde doporučene. Nechcem to potom moc riešiť cez firmu, chcel by som potom nabonzovať vodiča (seba) a naťahovať sa s nimi ďalej. Len neviem či keď pošlú doporučený dopis tak bude možnosť nabonzovať vodiča alebo budú chcieť stále tých 50€. 
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakúsko 6.11.2018
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2018, 11:40:13 »

Z Rakouska tradičně chodí druhý dopis v němčině. A protože ten první jste nedostal, nebyly naplněny předpoklady čl. 6 EÚLP.
IP zaznamenána