30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přišla výzva novému majiteli  (Přečteno 9861 krát)

Dyen

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopadu 2018, 18:35:37 »

Aktualizace ...
Dnes mi nový majitel oznámil, že volal na úřad a naprášil mě (Ikdyž jsem ho prosil chvilku strpení).
Nicméně prý mě bude úřad kontatovat. Takže snaha využit této chyby byla spláchnuta do toalety. Myslíte, že by se jejich chyby dalo využít i nadále ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopadu 2018, 19:36:58 »

Samozřejmě že dá....naopak Vaše situace je ještě lepší, protože nový provozovatel se do toho namočil...

Výpověď současného majitele je evidentně křivá - lže a je to jeho blbost - nemůže vědět kdo to vozidlo řídil... mohl ho řídit třeba Váš přítel.
Mohl popravdě napsat, že v té době nebyl provozovatelem a bylo by.... takže se nenechte utahnout na nějakou čestnost, lítost a podobně.

Takže teoreticky by Vás jako udaného řidiče měl nyní úřad vyzvat k podání vysvětlení. To jim dle LZPS písemně odmítnete (Napíšete že dle listiny základních práv a svobod odmítáte v této věci podávat vysvětelení) a úřad by měl překlopit na SPRDEL domělého (nového) provozovatele. Nejspíše mu přijde rovnou příkaz - no a buď zaplatí - protože za blbost se holt platí a nebo se odvolá.

No a až Vám bude nadávat že to spadlo na něj (do té doby bych ho nekontaktoval a nechal bych ho v tom sladkém přesvědčení že s Vámi vyjebal), tak mu poraďte ať se odvolá proti příkazu a v následném SŘ ať vyklopí pravdu, že nebyl provozovatel, a že si jenom myslel že jste řídil Vy.

Taky se může stát, že přesto že odmítnete vypovídat, tak úřad pošle na základě udání příkaz Vám. V tom případě se odvoláte Vy a uvedete, že nový majitel nebyl v tu dobu provozovatelem a že je to tedy všechno špatně.

Nicméně si myslím, že tím že Vás udal Vám spíše nahrál a sám se do toho uvrtal. Kdyby napsal hned že nebyl provozovatelem, bylo by to v pohodě pro něj, ale Vám by to až tak moc nepomohlo. Takhle bude mít úřad zamotanou hlavu a buhví jak dlouho to budou vyřizovat a Vám může ten přestupek prekludovat.

Možná je taky nejhorší varianta, že při tom telefonátu upozornil ouřadu, že nebyl provozovatelem a Vám přijde rovnou klasický odpustek na Vás.

Takže abych to shrnul. Moje rada zní: Počkat s čím se vytasí úřad. Do té doby rozhodně nekomunikovat s novým majitelem a až něco přijde tak to prsknout sem a domluvíme další postup.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopadu 2018, 19:38:26 »

Jo a pokud vás úřad bude kontaktovat telefonicky, tak se slovy "Franto, už ty Tvoje telefonáty nejsou vtipný!" zavěste.
IP zaznamenána

Dyen

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopadu 2018, 20:08:50 »

Jo a pokud vás úřad bude kontaktovat telefonicky, tak se slovy "Franto, už ty Tvoje telefonáty nejsou vtipný!" zavěste.

Děkuji, já ho právě obeznámil se situací a pověděl mu o mých určitých případech a zkušenostech s pčr a mp a co je v plánu a dnes mi oznámil tuto novinu. Nicméně jsem sám zvědav, s čím se úřad vytasí. Jakmile se tak stane, založím samostatné vlákno s tímto případem.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2018, 00:18:02 od Dyen »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #19 kdy: 05 Listopadu 2018, 20:18:08 »

To nezakládejte...jen ať je to hezky pohromadě.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopadu 2018, 21:42:16 »



Možná je taky nejhorší varianta, že při tom telefonátu upozornil ouřadu, že nebyl provozovatelem a Vám přijde rovnou klasický odpustek na Vás.

tohle bych čekal
protože blbec je horší než třídní nepřítel
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopadu 2018, 23:12:06 »

Citace
Dnes mi nový majitel oznámil, že volal na úřad a naprášil mě (Ikdyž jsem ho prosil chvilku strpení).

Dyen: Nahlásil Vás jako řidiče nebo odpovědného provozovatele v době přestupku?

Podle toho by měla přijít buď výzva k podání vysvětlení pro řidiče nebo výzva k zaplacení odpustku pro provozovatele.
IP zaznamenána

Dyen

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #22 kdy: 07 Listopadu 2018, 20:45:04 »

Citace
Dnes mi nový majitel oznámil, že volal na úřad a naprášil mě (Ikdyž jsem ho prosil chvilku strpení).

Dyen: Nahlásil Vás jako řidiče nebo odpovědného provozovatele v době přestupku?

Podle toho by měla přijít buď výzva k podání vysvětlení pro řidiče nebo výzva k zaplacení odpustku pro provozovatele.

Že prý provozovateli vozidla.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2018, 22:42:33 od Dyen »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #23 kdy: 08 Listopadu 2018, 09:48:43 »

Pokud je on provozovatelem, tak to bude úřad řešit s ním. Jak ale padlo výše, počkat zatím.
IP zaznamenána

Dyen

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #24 kdy: 08 Listopadu 2018, 21:27:51 »

Dobrý večer, magistrát na sebe nenechal dlouho čekat a je tu výzva, kterou přikládám. Snad je anonymizování adekvátní. Hned po přečtení přišlo zajímavé zjištění a to, že je tento přestupek pod stejným jednacím číslem jako ten samý přestupek, který obdržel nový majitel  ::) přitom magistrát přísahá, že osoba v registru je ... řikejme mu pan deadmut a on to je ve zkutečnosti pak helmut (snad nevadí zrovna tato jména).
« Poslední změna: 08 Listopadu 2018, 21:41:14 od Dyen »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #25 kdy: 08 Listopadu 2018, 23:52:43 »

To je super munice, hlavně obstarejte papír od toho hruhého a pak se s tím vytaste, že to nesedí se spisem :-D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #26 kdy: 09 Listopadu 2018, 08:17:02 »

Jen pro info - variabilní symbol obou výzev je stejný ?
IP zaznamenána

Dyen

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #27 kdy: 09 Listopadu 2018, 10:35:20 »

To je super munice, hlavně obstarejte papír od toho hruhého a pak se s tím vytaste, že to nesedí se spisem :-D

Papír s první výzvou mám ofocený, zkusím zajistit originální dopis  :)
IP zaznamenána

Dyen

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #28 kdy: 09 Listopadu 2018, 10:36:18 »

Jen pro info - variabilní symbol obou výzev je stejný ?

Není, liší se pouze v 1 čísle.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Přišla výzva novému majiteli
« Odpověď #29 kdy: 09 Listopadu 2018, 12:13:46 »

Koukám že jde o zónu, mají ozančené všechny vjezdy do zóny? Případně jestli ten neznámý řidič už auto nepřevzal v zóně a kolem značky vůbec nejel.
IP zaznamenána