30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci  (Přečteno 5560 krát)

Mikes

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Chtěl bych poprosit o radu, jestli se dá vůbec nějak bránit proti uložené pokutě na místě, které leží mimo pozemní komunikaci. Dočetl jsem se, že na takových místech nemá policie v případě dopravního přestupku žádnou pravomoc udělovat pokuty. Případně platí na takovémto místě přednost z prava?
Jde o to, že při vycouvávání z garáže mě přehlédl chlápek jedoucí po asfaltové cestě (teoreticky, pokud na tomto místě platí přednost, tak mi měl dát přednost z prava) a došlo ke srážce. Příjezdová cesta ke garáži i asfaltová cesta jsou značeny jako jedna parcela patřící městu a na úřadu mi bylo sděleno (asi po dvou měsících domáhání se odpovědi), že tato část je značena jako místo ležící mimo pozemní komunikaci. Ovšem to jsem v tu chvíli nevěděl a policajtům, kteří byli během pěti minut s řešením hotoví  (aspoň si poznačili adresu a zakreslili si místo srážky), jsem v domění, že vjíždím z garáže na pozemní komunikaci, což mi tvrdili, podepsal pokutu.
Dostal jsem flastra a 4 body k tomu.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2018, 16:59:48 »

Ten popis není úplně jasný. Pokuta uložená a zaplacená na místě? Té se bránit nedá.
IP zaznamenána

Mikes

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2018, 17:09:45 »

Ten popis není úplně jasný. Pokuta uložená a zaplacená na místě? Té se bránit nedá.
Uložená ano, zaplacená převodem, protože jsem nemohl čekat tak dlouho na vyjádření úřadů.
Jde o to, že pokud teda nemají pravomoc na takovém místě udělovat pokuty (což asi netušili, ba netušilo to ani město, které v dopravním značení má neskutečný bordel a nebyli schopni takovou dlouhou dobu mi poskytnout tuto informaci), nedá se to brát jako vyjímečná situace a dodatečně se proti tomu bránit? A to nemluvim o tom, že by to změnilo věc ohledně finančního vyrovnání pojišťoven.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2018, 17:48:46 »

Přestupek vyřešený na místě je game over.. obvykle.

Právě proto tu radíme když nemáte dobře rozmyšlené co děláte tak nikdy neřešit na místě.
Když souhlasíte s řešením na místě tak souhlasíte i že k přestupku došlo a že jste pachatel.. dodatečně i když můžete dokázat že k přestupku vůbec nedošlo tak to už nikoho nebude zajímat.

Jde o to, že při vycouvávání z garáže mě přehlédl chlápek jedoucí po asfaltové cestě (teoreticky, pokud na tomto místě platí přednost, tak mi měl dát přednost z prava) a došlo ke srážce.

Výjezd z garáže určitě není křižovatka, ale asi místo ležící mimo pozemní komunikaci.. při vjíždění na PK musíte dávat přednost vozidlům na PK.. §23 zákona o provozu na pozemních komunikacích.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2018, 18:15:31 »

Bránit se můžete pouze žádostí o přezkum. Moc nadějně bych to neviděl, na druhou stranu to není mnoho práce. Vždy je tam přinejmenším ještě nějaká šance, že negramotové špatně vypsali blok...
IP zaznamenána

Mikes

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2018, 19:12:35 »


Jde o to, že při vycouvávání z garáže mě přehlédl chlápek jedoucí po asfaltové cestě (teoreticky, pokud na tomto místě platí přednost, tak mi měl dát přednost z prava) a došlo ke srážce.

Výjezd z garáže určitě není křižovatka, ale asi místo ležící mimo pozemní komunikaci.. při vjíždění na PK musíte dávat přednost vozidlům na PK.. §23 zákona o provozu na pozemních komunikacích.
[/quote]

To ano, jenomže i ona asfaltová "silnice" je v tomto případě brána jako místo ležící mimo pozemní komunikaci (mám to potvrzeno písemně od městského úřadu).
Takže jde o to, že chci dokázat, že přestupek spáchán být ani nemohl a policie bez jakýchkoli informací věc "vyřešila". Ani bych do toho nešťoural, ale nikdy předtím jsem pokutován nebyl (policajti mě neinformovali, že je možnost pokutu nepodepsat a s řešením nesouhlasit, to jsem taky zjistil až potom) a ta arogance policistů a neochota věc šetřit (ikdyž jsem je k tomu nabádal) mě donutila poptat se na úřadech. Bohužel rychlost úřadu taky nebyla nijak ohromující.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2018, 19:14:58 »

To ano, jenomže i ona asfaltová "silnice" je v tomto případě brána jako místo ležící mimo pozemní komunikaci (mám to potvrzeno písemně od městského úřadu).
V takovém případě by to nemuselo být úplně beznadějné. Máte blok od pokuty?
IP zaznamenána

Mikes

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #7 kdy: 09 Listopadu 2018, 19:31:32 »

Ano, blok jsem si schoval.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2018, 19:36:54 »

Tak sem s ním, samozřejmě po anonymizaci citlivých údajů.

edit: A to písemné vyjádření městského úřadu by se také mohlo hodit.
IP zaznamenána

Mikes

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #9 kdy: 09 Listopadu 2018, 19:45:08 »

Tak sem s ním, samozřejmě po anonymizaci citlivých údajů.

edit: A to písemné vyjádření městského úřadu by se také mohlo hodit.
S úřadem jsem komunikoval elektronicky, tedy mám uložené e-maily. Blok mám bohužel schovaný na pracovišti, v pondělí ho sem nahraji :)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #10 kdy: 09 Listopadu 2018, 21:29:30 »

O problematice účelové komunikace a jakým způsobem vzniká je zde rozsáhlé pojednání https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5194.0. Doporučuji věnovat pozornost zejména příspěvkům hh.
IP zaznamenána

Mikes

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Uložená pokuta - místo ležící mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #11 kdy: 12 Listopadu 2018, 09:09:14 »

Tak zde přikládám blok. Samozřejmě že tam je poznačená i přesná adresa místa střetu, čili mám tedy dodatečně písemně potvrzeno od úřadu, že v tomto místě prostě není žádná pozemní komunikace.
IP zaznamenána