30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neoprávněný zábor veřejného prostranství - služební vozidlo  (Přečteno 7589 krát)

zohan

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravim,

jezdim se sluzebnim vozem, ktery mj. pouzivam i k soukromym jizdam.
Dnes mi dorazil mail od provozni reditelky nasi firmy, ze se mam dostavit k podání vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku:Neoprávněný zábor veřejného prostranství. Prilozila pdf se samotnou vyzvou MČ prahy, ktera vyslovne vyzyva jednatele spolecnosti (coz nejsem :) )

Je to asi 4mesice stara zalezitost, ale vim o co slo, zakaz zastaveni v cele oblasti z duvodu cisteni komunikace. Tento zakaz platil dle dodatkove cedule od 8:00. Parkoval jsem na travniku (tipuji na majetek MČ) od cca 7:50 do 8:10, kdy jsem zase odjizdel. Moc hezke je, ze straznik, ten had, na listku uvedl cas 8:01. Nejspis uz pred osmou nekde slintal za rohem. Nicmene na listek jsem samozrejme nereagoval.

Jelikoz to bude moje prvni takove predvolani, zajima me, jake mam moznosti, vzhledem k tomu, ze jsem zadnou plnou moc k ucasti na tomto rizeni od firmy nedostal. Dodam, ze v knize jizd jsem jasne uvedeny jako ridic vsech jizd daneho vozidla ten den a ze podminky uzivani sluzebniho vozu vylucuji pujceni vozu jine osobe.
Pokud odepru podani vysvetleni, jaky bude dalsi postup? Znamena to, ze me firma jeste neudala jako ridice? Muze totiz dolozit z knihy jizd, ze jizdy v teto dobe byly moje (ne tedy s presnosti na minuty ani hodiny, jelikoz slo o soukromou jizdu, u kterych se casy jizd neeviduji, ale nikdo jiny s autem ten den nejezdil)

Zde jeste prikladam ponauceni, ktere tu asi vsichni znate, ale obsahuje poznamku o te plne moci, kterou jsem zminil na zacatku:

"Poučení
Pokud jsou Vám známy skutečnosti, pro které byste odepřel podání vysvětlení (§ 60, odst.1
zákona o přestupcích, cit.:“Každý je povinen podat správním orgánům nezbytné vysvětlení
k prověření došlého oznámení o přestupku; podání vysvětlení může být odepřeno, jestliže by takovým
osobám nebo osobám jim blízkým (§ 68 odst. 4) hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za
trestný čin nebo by porušily státní nebo služební tajemství anebo zákonem výslovně uloženou nebo
uznanou povinnost mlčenlivosti.“), popř. byl povinen podání vysvětlení odmítnout, sdělte tyto skutečnosti neprodleně správnímu úřadu písemně před podáním vysvětlení. V tomto případě
nejste povinen se na toto předvolání dostavit.
K podání vysvětlení si jednatel společnosti (nebo oprávněný zástupce na základě plné moci) přinese
svůj občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti podle § 36 odst. 4 správního řádu. Pokud se
ze závažných důvodů nemůžete v určeném termínu dostavit k podání vysvětlení, oznamte to na OŽP tel. 267 902 355, resp. na sekretariátu OŽP tel. 267 902 332.

Predem dekuji :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor veřejného prostranství - služební vozidlo
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2014, 09:37:45 »


Jelikoz to bude moje prvni takove predvolani, zajima me, jake mam moznosti, vzhledem k tomu, ze jsem zadnou plnou moc k ucasti na tomto rizeni od firmy nedostal. Dodam, ze v knize jizd jsem jasne uvedeny jako ridic vsech jizd daneho vozidla ten den a ze podminky uzivani sluzebniho vozu vylucuji pujceni vozu jine osobe.
Pokud odepru podani vysvetleni, jaky bude dalsi postup? Znamena to, ze me firma jeste neudala jako ridice? Muze totiz dolozit z knihy jizd, ze jizdy v teto dobe byly moje (ne tedy s presnosti na minuty ani hodiny, jelikoz slo o soukromou jizdu, u kterych se casy jizd neeviduji, ale nikdo jiny s autem ten den nejezdil)

Pokud se k podání vysvětlení nedostaví jednatel, ale někdo, kdo nemá plnou moc k zastupování, tak se s ním orgán nemusí vůbec bavit, tedy pokud neřekne přestupek jsem spáchal já a chci zaplatit pokutu. Pak se může stát, že zkusí dát pořádkovou pokutu firmě, že se bez závažných důvodů na výzvu nedostavila.

Ano v této chvíli to vypadá, že firma na výzvu nijak nereagovala, tedy nesdělila, kdo řídil. Jinak by přišlo předvolání řidiči.

To, že je v knize jízd uvedené konkrétní jméno osoby, která vozidlo řídí nic neznamená. Za prvé se nebudeme o knize jízd vůbec zmiňovat a za druhé, orgán při řešení přestupku ani nemá právo jí požadovat. Pokud by se jí snažil získat, tak byla odcizena z vozidla, ztracena, shořela, utopila se apod. Kromě toho, i kdyby ji firma doložila jako důkaz, že vozidlo řídil ten a ten, tak do vysvětlení uvést, ano porušil jsem nařízení firmy, že nesmím vozidlo nikomu půjčit a vozidlo jsem i přes to půjčil osobě blízké a odpírám vysvětlení bla bla.

Záleží na tom jestli je vedení firmy pro pomoc svému zaměstnanci nebo naopak. Na to předvolání by měla firma reagovat bonzdopisem, kdo řídil nebo zmocnit k jednání svého zaměstnance, který to řídil, nebo odepřít podání vysvětlení kvůli osobě blízké. Asi bych šel za vedením a požádal o zmocnění k jednání a řešil to sám za sebe.
Nevím jaké máte vztahy, ale předem bych jim uvedl, že budu uvádět, že jsem porušil nařízení firmy a vozidlo půjčil, i když vědí, že to není pravda.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor veřejného prostranství - služební vozidlo
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2014, 11:44:47 »

8:01  :D

Obvinění se týká toho časově omezeného zákazu zastavení? Nebo parkování na trávníku (byl by to přestupek i kdyby tam zákaz nebyl)?

Jestli je to to první, má velký potenciál pro zábavu si pozvat strážníka a zeptat se ho jak došel k tomu času 8:01. A následně jestli může naprosto jistě vyloučit že bylo 7:59  :)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor veřejného prostranství - služební vozidlo
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2014, 15:25:26 »

Neoprávněný zábor veř. prostr. není přestupek proti plynulosti a bezpečnosti provozu na pozem. komunikacích, nýbrž proti veřejnému pořádku*, takže dopravní značky (a časy na nich) by v tom neměly hrát žádnou roli. A rozhodně tam nepůjde sprdel.

* http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1990-200#p47
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.