30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 69 v obci  (Přečteno 3026 krát)

flA

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] 69 v obci
« kdy: 25 Října 2018, 19:29:24 »

Zdravím, nedávno mě PČR(neoznačené auto) naměřila v obci 69. Otočili to a jeli za mnou. Když jsem zaparkoval, zastavili u mě a ukázali mi fotku. Bohužel jsem neznal tuto stránku tak jsem zacvakal 500,- a předpokládám že budou i body. Je to můj první přestupek, ale rád bych věděl jak se zachovat příště lépe, abych měl šanci z toho vyváznout lépe.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:69 v obci
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2018, 19:31:59 »

Mlčet, nahrávat, komunikace pouze minimální: dobrý den, děkuji, nebudu se vyjadřovat, nebudu podepisovat, nashledanou

A učit se.
IP zaznamenána

flA

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:69 v obci
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2018, 19:34:43 »

jasný ale jde mi o to zda z tohoto můžu vůbec vyváznout, když mě takto jasně chytí "za ruku". nějak si ty možnosti nedovedu představit. resp. zda mě můžou nějak "osolit" když budu dělat problémy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:69 v obci
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2018, 19:35:22 »

Máte pokutový blok? Co na něm je?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:69 v obci
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2018, 19:37:38 »

To se řeší až ve správním řízení. Na místě nelze ničeho dosáhnout.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:69 v obci
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2018, 19:38:25 »

Například můžete začít tímto, FSM doporučuji nastudovat celý. Stejně jako si můžete projít sekci "ukončené případy" a udělat si obrázek o tom, jak je možné řízení vyhrát (či prohrát), případně sledovat otevřené případy a jejich aktuální průběh.
« Poslední změna: 25 Října 2018, 19:58:14 od IZS »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:69 v obci
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2018, 11:38:57 »

jasný ale jde mi o to zda z tohoto můžu vůbec vyváznout, když mě takto jasně chytí "za ruku".

Vyváznout se dá vždycky.. třebas to úřad ztratí a nebo nestihne vyřešit a nebo by to bylo moc práce a nebude se jim do toho chtít..

Ale někdy asi je lepší vzít pokutičku se slevou na místě a do správního řízení nejít.. ale musí tam být splněné podmínky..
..zejména musíte mít jistotu z čeho přesně jste obviněný a jaká hrozí sankce a že tam nejsou body a nebo dokonce zákaz řízení..
odstrašující případ je http://dfens-cz.com/jak-se-sbiraji-carky-na-zeleznicnich-prejezdech/

když to je bagatelní přestupek bez bodů a mají ho dobře zdokumentovaný a nabídka na místě je hodně výhodná tak se o tom dá přemýšlet.
Ale pořád musíte mít jistotu že tam nečeká překvapení..
..jsou tu případy ve kterých obviněný bojoval o řidičák a mohl se tomu vyhnout když by jeden přestupek nezaplatil na místě.
IP zaznamenána