30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v Praze mimo modrou zónu  (Přečteno 4273 krát)

Koxxfr

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Parkování v Praze mimo modrou zónu
« kdy: 23 Října 2018, 08:41:16 »

Parkuju na Praze 4, kde jsou modré zóny nově od léta 2018. Našel jsem si místo, kde není ani zákaz stání/zastavení, ani modrá zóna, není tam zkrátka nic. Vidím z okna, že mi u auta tancuje městapo, tak se jdu zeptat jaký je problém, když auto nestojí ani na zákazu stání/zastavení, ani na modrý a ani na ničem. Strážník městapa mi sděluje, že pokud nestojím na vyznačeném místě pro parkování, vždy se jedná o přestupek. Můj dotaz je jasný: má pravdu nebo si ze mě dělá prdel?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze mimo modrou zónu
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2018, 08:45:14 »

Samozřejmě lže.. Pokud nestojíte ve vjezdu, necháte 3m pro každý směr, nestojíte v křižovatce, v zákazu apod., tak se parkovat může..
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze mimo modrou zónu
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2018, 08:58:33 »

Další z těch příkladů "apod." je obytná zóna, kde podle § 39 odst 5 je opravdu stání povoleno jenom na označených místech. Se zónou je pochopitelně ten problém, že nekončí nejbližší křižovatkou, takže si člověk nemusí uvědomit, že je v ní.
IP zaznamenána

Koxxfr

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze mimo modrou zónu
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2018, 09:09:51 »

o obytnou zónu se nejedná. Podle mě to, že chybně nastavili podélné a příčné značení není můj problém, ale někoho jiného.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze mimo modrou zónu
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2018, 09:14:28 »

Samozřejmě lže.. Pokud nestojíte ve vjezdu, necháte 3m pro každý směr, nestojíte v křižovatce, v zákazu apod., tak se parkovat může..

a nebo si nevsimnete zony zakazu stani mimo vyznacene parkoviste, oblibena to znacka pri vjezdu do nekterych mestskych casti ...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze mimo modrou zónu
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2018, 10:20:48 »

a nebo si nevsimnete zony zakazu stani mimo vyznacene parkoviste,...
pochybuji že to bude na všech příjezdech do Prahy 4
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze mimo modrou zónu
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2018, 10:57:38 »

Ta velká zóna zákazu stání se týká snad jen Prahy 8.. a jejich úřad opravdu tvrdí že je značka zóny na všech příjezdech..
na správní řízení o té zóně se těším, ale asi se nedočkám.. případů odtamtud mám dost, ale všechno končí odpustkovou výzvou.. když provozovatel nezaplatil odpustek tak to hnije.
Zrovna někdy teď promlčel další.

Strážník městapa mi sděluje, že pokud nestojím na vyznačeném místě pro parkování, vždy se jedná o přestupek. Můj dotaz je jasný: má pravdu nebo si ze mě dělá prdel?

Asi lže.. ale možná když se úředník bude snažit tak opravdu najde důvod proč se tam parkovat nesmí.. třebas 3 metry šířky pro každý směr jízdy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze mimo modrou zónu
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2018, 11:34:03 »

Pokud ale řidič započne svou jízdu uvnitř zóny, nemá se jak dozvědět, že je uvnitř zóny.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Praze mimo modrou zónu
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2018, 13:09:06 »

a nebo si nevsimnete zony zakazu stani mimo vyznacene parkoviste,...
pochybuji že to bude na všech příjezdech do Prahy 4
nemohu komentovat stav na Pze 4, na Pha 5 - Smichov jsou napr. temer vsude pri odboceni ze Zborovske vsude nasazene, zona 30 a zakaz stani ... napr. Zborovska/Svornosti jsou temer u kazde odbocky ...
IP zaznamenána