30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ignoroval jsem datovku  (Přečteno 2867 krát)

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Ignoroval jsem datovku
« kdy: 22 Října 2018, 15:17:41 »

Dobrý den,
kvůli případu jsem si založil datovku, ale zapomněl nastavit notifikaci. Teď jsem zjistil, že jsem byl před 3 měsíci předvolaný k podání vysvětlení, které bylo po měsíci uzavřeno. Je tam pořádková pokuta 50 tisíc. Jsem idiot a pitomec. Mohu opravdu dostat 50 tisíc, co doporučujete?
M
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ignoroval jsem datovku
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2018, 15:30:34 »

Doporučuji se hodit do klidu.. co přesně všechno do datovky přišlo.. zejména co znamená "uzavřeno"??

Pořádková pokuta byla opravdu uložena a nebo jste jen četl v předvolání že můžete dostat 50 tisíc??
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ignoroval jsem datovku
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2018, 15:32:06 »

Co přesně máte v té datovce, jen staré předvolání s poučením o existenci institutu pořádkové pokuty (a její maximální výše), nebo snad už rozhodnutí o uložení této pokuty?

Co myslíte tím „které bylo po měsíci uzavřeno“? Je-li již skončeno řízení, v rámci kterého jste byl předvolán, či jinak uzavřena věc, ke které jste měl podávat vysvětlení, pak již v zásadě nelze pořádkovou pokutu uložit. Ta totiž nemá být trestem za porušení procesních povinností, ale prostředkem donucení k jejich splnění. Pokud tedy SO věc nějak uzavřel i bez vás, není již důvod vás k čemukoliv prostřednictvím pokut nutit.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Ignoroval jsem datovku
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2018, 15:35:05 »

Cituji, co mi po cca. měsíci přišlo:

Řízení o přestupku
Oznámení o ukončení dokazování – seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí

Městský úřad ZZZ, odbor dopravních a správních agend, ukončil dokazování v řízení o přestupku dle ustanovení § 125c odst. 1 písm. f) bod 3. zákona číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o silničním provozu“), který se stal dne XYZZ v cca XXZZ hod. v obci XXX na silnici I. třídy číslo XX, a z jehož spáchání jste podezřelý.
Podle ustanovení § 36 odst. 3 zákona číslo 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“), máte možnost se před vydáním rozhodnutí vyjádřit k jeho podkladům, a to včetně způsobu jejich opatření, popř. navrhnout jejich doplnění.
Můžete tak učinit nahlédnutím do spisu spisové značky XXX na Městském úřadu YYYY, blabla do deseti (10) dnů od převzetí této písemnosti, vždy pondělí až čtvrtek v době od xx:00 do xx:00 hodin.
V odůvodněných případech se lze s podklady pro vydání rozhodnutí seznámit i v jiném termínu po předchozím telefonickém či jiném projednání.


Jsem z toho docela vyjukanej, nic jiného od té doby nepřišlo... omlouvám se "histerii".
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ignoroval jsem datovku
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2018, 15:50:59 »

Na pořádkovou pokutu zapomeňte. Ať už to bylo cokoliv (podání vysvětlení ještě před zahájením řízení, či předvolání k ÚJ s nesmyslným poučením), jde věcně evidentně o nějaký přestupek, ze kterého jste sám podezřelý a aktuálně dokonce obviněný, takže vás ani nelze prostřednictvím pořádkových pokut nutit ke spolupráci se SO. Pokud by skutečně SO nějakou pořádkovou pokutu udělil, triviálně ji odrazíte.

Raději si ujasněte, jaký je stav samotného řízení a zda tam toho nemáte víc. Jde o střední překročení rychlosti, stíhaný je přímo řidič (tedy patrně předcházela kontrola MP či PČR), kde je za recidivu zákaz, takže raději přestaňte tu datovou schránku ignorovat, ať pak jednou neskončíte na CPZ pro podezření z mařeny.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ignoroval jsem datovku
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2018, 15:52:30 »

moravastan:
Jestli přišlo jen tohle tak máte štěstí a nezmeškal jste nic zásadního.

Pořádkovou pokutu můžete pustit z hlavy.. sice za ignorování předvolání ta pokuta teoreticky hrozí.. jak se píše v poučení.. ale za tohle se nedává.. a nebo možná nějakému potížistovi kde to úředník bere osobně.
Ale hlavně když vám tu pokutu 3 měsíce neudělil tak ji ani neudělí.. a navíc ukončil dokazování a bez vašeho svědectví se obešel a tak jste řízení nenarušil..

Dokonce ani to řízení není prohrané, ale máte nejvyšší čas jednat protože může teď každý den dojít k vydání rozhodnutí.
Opatřete spis a připravte si taktiku obhajoby.. jestli jste chtěl ještě v prvním stupni použít nějaké svoje důkazy a nebo něco rozporovat tak to udělejte hned..
a když přijde rozhodnutí tak začněte připravovat odvolání.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Ignoroval jsem datovku
« Odpověď #6 kdy: 22 Října 2018, 16:00:11 »

Děkuji za uklidnění!
IP zaznamenána