30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování a 6m  (Přečteno 14383 krát)

edmond

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #15 kdy: 07 Července 2017, 11:26:55 »

Zdravím,

nereagoval jsem nijak na ten dopis. Došlo po čase tedy nové psaní.
Popravdě jsem z toho už trochu unaven, především jsem ve velkém časové shonu a nevím, zda bude energie na tohle. V jaké jsem nyní situaci?
Pokud zaplatím na účet těch 500,-Kč nebudou mi započítány body, žádný záznam nebo tak, pouze 500,-Kč a konec?

V případě, že nezaplatím, podle toho, co se píše jde vidět, že už mi může hrozit nějaká minimální sankce o něco větší, než těch 500,-Kč.
Děkuji za brzké reakce.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #16 kdy: 07 Července 2017, 11:36:40 »

IP zaznamenána

edmond

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #17 kdy: 07 Července 2017, 11:45:41 »

Můžu poprosit o upřesnění? Pokud teda čtu to, kam odkazujete, znamená to, že platím pokutu za parkování ve výši 500kč a k tomu i nějaké body? jsem fakt zmatený, proto ten dotaz.
« Poslední změna: 07 Července 2017, 11:49:24 od edmond »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #18 kdy: 07 Července 2017, 12:04:39 »

Za parkování žádné body nejsou, navíc komu by je dali když nevědí kdo to tam zaparkoval a vyzývaj vás ke sdělení totožnosti řidiče?!
IP zaznamenána

edmond

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #19 kdy: 07 Července 2017, 12:27:39 »

Takže 500kč a vyřešeno - uzavřeno a nebo pokračovat do správního. Děkuji  :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #20 kdy: 07 Července 2017, 12:29:06 »

Helmut se hlásí, Helmut.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #21 kdy: 07 Července 2017, 19:31:29 »

Být vámi bych nepřistupoval na plichtu, dokud to není vyloženě z krajní nouze; však toho úředníka stejně zaplatíte z daní, tak proč mu ještě dobrovolně přispívat do kasičky? ;) Strká vám snad někdo v obálkách do schránky pětistovky jen tak na dobré slovo?
IP zaznamenána

edmond

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #22 kdy: 11 Července 2017, 17:30:27 »

Bohužel nemám moc na výběr. Řeším teď spoustu další věcí, jinými slovy fakt nemám časové kapacity na to studovat, jak provést správně helmuta. Dal jsem ho vyhledat, ale žádný konkrétní návod mi ve výsledcích nenašlo. Jen podobné problémy co lidi řeší, ale žádné vodítka. Musím uznat, že jsem měl taky trochu obavu z toho, jak to celé zvládnu, jelikož jsem na dotazy dotal většinou odkaz nebo odpověď v jedné větě (obecně stylem poraď si - což je naprosto ok, chápu to). Jen to celé vede k tomu, že vlastně nevím do čeho jdu a jediné co mi utkvělo je to, že když se to posere, jsou to přitěžující okolnosti. S ohledem na současné podmínky v osobním životě, nemám prostě kapacitu to ukočírovat, půl roku zpět byla situace jiná. Bohužel pro mě, dobře pro úředníky v tomhle případě. Samotného mě to sere, ale na výběr moc nemám (= málo času na studium téhle problematiky a řešení svépomocí).

I tak chci poděkovat za pomoc do této fáze, pro mě to bylo zase nové pole neorané a u dalšího přestupku (pokud mi situace dovolí a nepůjde jen o parkování) milerád zkusím pomoc opět zde.
Asi jediné fórum na netu, kde lidi neplivou po druhých, když chce někdo řešit přestupky jinak, než tím, že vysolí prachy státu. Takže díky!
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #23 kdy: 11 Července 2017, 19:13:24 »

Než jste napsal tenhle příspěvek tak jste mohl mít přečtených pár příspěvků o tom jak na to. Je to absolutně triviální, bohužel nikdo nemá chuť psát to samé pořád dokola, chápejte.

Vyřešit to helmutem zabere stejně času jako zadat příkaz v bance na zaplacení, akorát že ušetříte svoje peníze, nebudete za ovci a nepodpoříte zřízence.  ;)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #24 kdy: 11 Července 2017, 21:53:36 »

Ano, začátky sebeobrany bývají těžké, vyžadují hromadu úsilí, učení a času. Opravdu to znamená si dvě hodiny posedět a číst, hledat příslušné články, dohledávat zákony a nastudovat FSM.
IP zaznamenána

edmond

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #25 kdy: 23 Října 2018, 14:26:50 »

Tak jsem tu zase. V poslední době s tím zápasím znova, takže nová chuť a na zimu si nastuduji více. Nedávno došla výzva k zaplacení / sdělení totožnosti. Situace ve městě je bohužel tragická a i když jsem si našel nový a málo rušný "plácek" k parkování, stejně jako spousta mých vrstevníků, police si zase potřebovala namazat kapsu. Až mě zaráží, že nemají pochopení. Žádné prasácké stání, nikoho neohrožuju, prostě cílené obcházení vytipovaných zón a opět klasických 2x3m nedodržení pokuta.

Inu jestli to nesthinu včas nastudovat (do vypršení výzvy), tak zaplatím :). Případné dotazy a nejasnosti pak zkusím psát sem, ať je to trochu ucelené.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #26 kdy: 23 Října 2018, 15:48:47 »

Jestli tam chcete dál parkovat a nebo jste tam parkoval opakovaně.. a tak nemůžete vyloučit že přijdou další výzvy.. tak placení odpustku není dobrá taktika.
IP zaznamenána

edmond

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #27 kdy: 29 Října 2018, 16:54:26 »

Mám doslova pár dnů a nevím co dělat :X (čti - mám respekt z toho, že když nezaplatím, budou to řešit se mnou, případně ve správním a tam jsou už jiná čísla (ta minimální), než částka odpustku.  škoda, že čas je proti mě -nemám čas na samostudium, takže zase zaplatím :D, smutné :D


mám dotaz k tomutu tématu. pokud parkuji v obousměrné komunikaci, jak se řeší nedodržení šíře s ohledem na dělící čáru? postupuje se jinak, když je plná, dělící a nebo značení úplně chybí? co se děje v tomto případě? ví někdo? v podstatě zastavíte na cestě, kde není vyznačeno, kde vlastně začíná a končí daný jízdní pruh.

je tohle nějaká výhoda, z které se dá třeba v budoucnu čerpat? děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování a 6m
« Odpověď #28 kdy: 30 Října 2018, 17:23:36 »

mám respekt z toho, že když nezaplatím, budou to řešit se mnou, případně ve správním a tam jsou už jiná čísla (ta minimální), než částka odpustku.
Jestli i druhý odpustek byl 500 tak to máte za 1000.. asi to je obojí stejný úřad a když by to skončilo ve společném řízení tak příkaz je za 1500.. to moc velký rozdíl není.

mám dotaz k tomutu tématu. pokud parkuji v obousměrné komunikaci, jak se řeší nedodržení šíře s ohledem na dělící čáru?

ZPPK říká (§25)
Citace
(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.
IP zaznamenána