30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Víc než 20km/hod v obci  (Přečteno 32666 krát)

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #30 kdy: 03 Března 2015, 08:49:01 »

btw kdyz mi napsali, ze mi kopii spisu neposlou postou, neporusili tim nahodou zakon o svobodnemu pristupu k informacim?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #31 kdy: 03 Března 2015, 08:51:28 »

btw kdyz mi napsali, ze mi kopii spisu neposlou postou, neporusili tim nahodou zakon o svobodnemu pristupu k informacim?
Jde o to, jestli jste o to žádal výslovně dle zákona 106 o svobodném přístupu k informacím. Obecně správní řád pouze říká, že spis vám musí být k dispozici k nahlédnutí a můžete si zněj pořizovat kopie.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #32 kdy: 03 Března 2015, 08:59:00 »

nn do dopisu jsem to napsal jako lajk... ale tak kdyz mam na to pravo, tak by mi to nemeli upirat ne?
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #33 kdy: 03 Března 2015, 09:14:54 »

Mate pravo na osobni nahlednuti a porizeni kopie (spravni rad) a nebo na zasladni postou (zakon o svobodnem pristupu k informacim). Pokud jim explicitne neuvedete, podle ktereho rezimu zadost podavate, vyberou si tu jednodussi moznost. V tomhle pripade tedy pravdepodobne rekli, ze jedou podle spravniho radu, podle ktereho mate narok na nahlednuti jen osobne.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #34 kdy: 03 Března 2015, 11:12:39 »

aha... mno ted spis co napsat vse do odvolani.. asi bych tam napadl to, ze neprihledla k vyslechu policistu, to ze mi to neposlala postou, to jak je moc ona odborne zpusobila k rozeznavani obliceju?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #35 kdy: 03 Března 2015, 11:32:19 »

aha... mno ted spis co napsat vse do odvolani.. asi bych tam napadl to, ze neprihledla k vyslechu policistu, to ze mi to neposlala postou, to jak je moc ona odborne zpusobila k rozeznavani obliceju?
Odvolání už musíte napsat fakt dobře. Nechte si poradit od někoho zkušeného tady na fóru.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #36 kdy: 03 Března 2015, 15:06:51 »

a je tady nekdo, kdo by mi byl ochoten poradit na co konkretne, ja bych se to pokusil sesmolit a vystavil bych to :)
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #37 kdy: 03 Března 2015, 20:11:01 »

Tohle nejde řešit bez kompletního spisu. Vzhledem k času musíte zajít na úřad a spis si tam buď ofotit nebo okopírovat... Je potřeba aby byl kompletní...
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #38 kdy: 04 Března 2015, 10:43:09 »

ok, zitra tam zajdu..
IP zaznamenána

T1800

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #39 kdy: 08 Března 2015, 15:24:28 »

Opět zdravím.
Po celkem dlouhé pauze došlo k pokračování v řešení přestupku spáchaného mým autem, popis věci o 2 stránky dříve.
Jen krátké shrnutí: V září 2014 překročena rychlost v obci o 25km/h. V říjnu mi byl doručen dopis s žádostí o výpalné v podobě určené částky + bonzovaci formulář, oboje ignorováno.

Nyní v březnu 2015 mi byl rovnou doručen Příkaz, ve kterém jsem uznán vinným ze spáchaní sprdelu kdy mám zaplatit 2500 Kč pokutu + 1000 Kč náklady řízení.
Další krok je jasný, podám odpor. Správní orgán v odůvodnění klasicky uvádí, že přestupek neměl za následek dopravní nehodu, což není pravda, (řidič mi auto vrátil poškozené a informoval mě o tom co se stalo, poškození mam nafocené) a oni se danou skutečnost nesnažili zjistit, na tom chci dále stavět. K nehodě nebylo nutné volat policii, následkem byla jen škoda na mém autě ve výši cca 3000 Kč.
Pročítám si zdejší rady a případy. Nicméně se tu zeptám, doporučujete mi danou nehodu zmínit v podání odporu jakožto odůvodnění že jejich rohodnutí je tedy v rozporu se zákonem nebo podat odpor bez odůvodnění a toto si nechat až na případnou další komunikaci s orgánem?
Další věc... mám si rovnou výžadat spis, abych se z něj dozvěděl zda a jaký obsahuje záznam o šetření přestupku, že mi rovnou napařili sprdel? Nebo se za dostatenčné šetření z jejich strany považuje zaslání onoho bonzovacího formuláře spolu z žadostí o výpalné?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #40 kdy: 08 Března 2015, 22:37:52 »

odpor vždy bez odůvodnění , jednak ať neví co budeš dělat, druhak jsou schopni si vymyslet nějaký nový zákon sami a tvůj odpor ignorovat :)
IP zaznamenána

T1800

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #41 kdy: 10 Března 2015, 10:17:43 »

Ok, dík za radu. Když jsem naposledy podávál odpor v příkazním řízení ohledně parkování, tak to bylo ještě v době kdy nebyl SprDel. Tenkrát jsem jim tam rovnou napsal i nějaké zdůvodnění proč je jejich rozhodnutí nezákonné a tím to skončilo a dali mi pokoj a nic dál nerešili. Pravda nevím jestli kvůli tomu zdůvodnění že viděli, že se clověk moc cuká nebo jen proto, že toho měli zkrátka moc :)
IP zaznamenána

T1800

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #42 kdy: 09 Dubna 2015, 15:36:28 »

Tak jsem se dostal k dalšímu kroku. Přišlo mi usnesení abych se ve lhůtě sznámil s podklady spisu před rozhodnutím ve věci samé. Odvolávat se proti tomuto je předpokládám zbyečné... žádný odkladný účinek a těžko bych tím něčeho dosáhl.
Co tedy dál? Jít se s podklady seznámit a při té příležitosti předložit můj důkaz, který dle mě znemožňuje uplatnění sprdelu + to celé napadnout materiálním aspektem? Nebo toto Usnesení ignorovat, jen si písemně vyžádat kopii spisu a čekat na rozhodnutí a až to napadnout v odvolání za použití výše zmíněného?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #43 kdy: 09 Dubna 2015, 15:46:27 »

po seznámení se s podklady lze vyžádat lhůtu pro vyjádření k podkladům, pokud tak neučiníš na místě (time management). tam jim můžeš naservírovat, co se ti hodí a oni se s tím pak musí vypořádat v rozhodnutí
IP zaznamenána

T1800

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #44 kdy: 09 Dubna 2015, 16:11:52 »

Paráda díky, to jsem potřeboval vědět.
IP zaznamenána