30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Víc než 20km/hod v obci  (Přečteno 32670 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #15 kdy: 11 Listopadu 2014, 15:15:14 »

Pokud se to odehrálo v Praze, nijak bych nereagoval.

Pokud někde jinde, napráskal bych řidiče. Jednak tím zvýšíte šanci, že se dál už nic nestane, za druhé, pokud se něco stane, zlepšujete své procesní postavení, protože jste se na výzvu nevysral, ale naopak s úřadem jako slušný občan spolupracoval a využil možnost, kterou Vám zákon dává. V neposlední řadě tím taháte čas, čímž pomáháte sobě, a zahlcujete je nadbytečnou prací, čímž pomáháte i všem ostatním 8)

V odvolání se samozřejmě rovněž lépe operuje s tím, že totožnost řidiče správní orgán znal, takže když z toho udělal sprdel, porušil zákon.
IP zaznamenána

T1800

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #16 kdy: 11 Listopadu 2014, 16:45:00 »

Odehravá   se to v malém městě na JM, nicméně asi tam mají o něco více práce než ve zde populárních Židlochovicích:) když jim jen poslání dopisu o výpalné trvalo mesíc a něco.
Nakonec ale uvažuji že zkusím variantu s posláním desetiny požadované částky, protože na hledání vhodného cizince a odeslání bonzdopisu už nemám čas. Pokud toto nepovede k vyhnití, jednoduše na svou "obranu" uvedu že jsem se uklepl a vynechal tu nulu na konci, což mě velice mrzí a velmi rád jim poskytnu údaje o řidiči. A v dalším pokračování pak přibude ona nehoda. Napadá mě že na nehodě se mohl spolupodílet úlek a oslnění bleskem radaru, vse se událo za hluboké noci.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #17 kdy: 28 Ledna 2015, 12:52:21 »

Panové jak se to pak řeší, když se úřednice dopustila procesní chyby, napsala mi, že se mám dostavit o rok dříve (přestupek cca květen 2014, pozvala si mě na 30. leden 2014), par dní před původním termínem jsem se omluvil, ale odepsala mi, že jsem se nedostatečně omluvil. díky.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #18 kdy: 28 Ledna 2015, 14:21:05 »

Panové jak se to pak řeší, když se úřednice dopustila procesní chyby, napsala mi, že se mám dostavit o rok dříve (přestupek cca květen 2014, pozvala si mě na 30. leden 2014).

Na takové předvolání se nereaguje. Jelikož není možné splnit přání orgánu, tak si počkáme až pošle něco smysluplnějšího. Pokud by rozhodla v nepřítomnosti, tal je to výborný bod do odvolání.


par dní před původním termínem jsem se omluvil, ale odepsala mi, že jsem se nedostatečně omluvil. díky.

Ty termíny byly už dva?
Pokud byl ještě nějaký termín před tím rok starým, tak nedává smysl předvolání na další termín. Omluvu neuznala a prostě by rozhodla.
Jestli byla poslaná omluva na ten nesplnitelný termín a ona odepsala, že jsem se nedostatečně omluvil, tak měla buď vyzvat k doplnění omluvy a nebo poučit o právu seznámit se s podklady před vydáním rozhodnutí. Jestliže se omlouvalo na termín leden 2015, tak už se k tomu těžko bude přihlížet, protože obviněný chybu správního orgánu evidentně akceptoval a správně vyhodnotil, že jde jen o tiskovou chybu, leda by se omlouvalo např. z důvodu "není v mých silách se v tomto termínu dostavit ke správnímu orgánu", pak je dobré nechat jí vydat rozhodnutí a využít to v odvolání.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #19 kdy: 28 Ledna 2015, 14:39:18 »

mel jsem termin lehce pred silvestrem, z toho jsem se omluvil vcas, prisel mi pote dopis, ze se mam dostavit pozejtri, ale v roce 2014 na doplneni dokumentace.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #20 kdy: 02 Března 2015, 16:36:52 »

Ahoj lidi.. takze ted help prosim.. opice me zmerili na kbelske, tehdy tam byla 50 ted uz zas 80.. moje vozidlo jelo 96km/h, prislo mi predvolani, odmitl jsem podat vysvetleni, prisel L2, spravni rizeni, odmitl jsem podat vysvetleni, nyni prislo vynos, ze jsem vinen, pritom na fotce nebylo nic moc poznat.. byla to hodne spatna kvalita.. nyni se asi musim odvolat k ministerstvu dopravy ze? pripadne je nekde nejaky seznam judikatu, ze pouze rychlost neni prestupek atd?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #21 kdy: 02 Března 2015, 21:17:14 »

A co že to vlastně přišlo? Anonymizujte to a postněte sem.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #22 kdy: 02 Března 2015, 23:17:26 »

nelze mi pridat fotky jako priloha, tak tady odkaz na google drive..

https://drive.google.com/folderview?id=0B4XaGU7X8NEvdlhlV2ZPQXlSNkE&usp=sharing
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #23 kdy: 02 Března 2015, 23:28:29 »

Na tom prvním listu je jméno řidiče.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #24 kdy: 02 Března 2015, 23:37:05 »

dekuji, opraveno :)
IP zaznamenána

jayne

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #25 kdy: 03 Března 2015, 00:21:58 »

Jméno řidiče je i na listu č.4.
V rozhodnutí mě zaujalo, jak správní orgán porovnáním fotodokumentace z registru občanů a protokolu o dopravním přestupku s vlastním poznáním a porovnáním osoby obviněného došel k závěru, že obviněný řídil ... tady by asi bylo na místě vyžadovat znalecký posudek nebo minimálně to, jakou má správní orgán k takovému porovnání kvalifikaci jako bod do odvolání ... ale určitě lépe poradí místní matadoři  :)
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #26 kdy: 03 Března 2015, 00:23:35 »

V centralni evidenci osob v rodine nebyla nalezena osoba jemu podobna  :D Je vtipne, jak si urednici vykladaji osobu blizkou pouze jako clena rodiny.
Jinak teda bohuzel velka cast neni prilis citelna.. A na treti strance zustala spz.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #27 kdy: 03 Března 2015, 07:55:13 »

to me taky dostalo.. a taky ze napsala, ze si nepozvala na vyslech policisty co merily... a to ze jsem pozadoval planek jak bylo mereno vubec nebrala v uvahu...
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #28 kdy: 03 Března 2015, 08:31:15 »

to me taky dostalo.. a taky ze napsala, ze si nepozvala na vyslech policisty co merily... a to ze jsem pozadoval planek jak bylo mereno vubec nebrala v uvahu...

Opravte si jeste tu str. 4
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #29 kdy: 03 Března 2015, 08:45:33 »

Jeste by se mozna mohlo hodit nekam nahrat anonymizovany spis, pak bude vyrazne vetsi sance, ze s tim dokaze nekdo lepe poradit.

Jak uz uvadeli ostatni, obzvlast kdyz jde o zabaveni ridicaku, tak mi prijde naprosto neprijatelne, aby urednik od stolu rozhodnul, ze jste to jasne vy a nemuze jit o nikoho jineho. Krome toho obcansky zakonik definuje osobu blizkou pomerne rozsahleji nez si urednik mysli:

Citace
§ 22
(1) Osoba blízká je příbuzný v řadě přímé, sourozenec a manžel nebo partner podle jiného zákona upravujícího registrované partnerství (dále jen „partner“); jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké, pokud by újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá důvodně pociťovala jako újmu vlastní. Má se za to, že osobami blízkými jsou i osoby sešvagřené nebo osoby, které spolu trvale žijí.

Jinak teda z toho rozhodnuti to vypada tak, ze "plati tam 50, protoze nam to merici napsali do papiru." Stalo by za to chtit po uradu nejake jasnejsi dokazani toho, jaka rychlost presne tam plati.

Kvuli absenci vyslechu a shozeni navrhovaneho dukazu stylem "serem na to, protoze bychom na to stejne nebrali ohled" bych se nerozciloval. Naopak, je dobrym bodem pro odvolani. Timhle vlastne primo urad rekl, ze ho vubec nezajima vase moznost konfrontovat svedky a je mu vcelku jedno, jestli mereni neprobehlo v rozporu s navodem k meridlu. Jinak krome planku pro urceni uhlu mereni by se taky hodilo nastudovat navod od meridla a pozadovat dokazani spravnosti vsech ostatnich parametru (napr. teplota nebo vlkhost). Obzvlast, pokud merili zalezli v aute, bude se jim asi teplota a vlhkost pomerne blbe prokazovat.

Posledni, co me napada je, ze chlapci byli proskoleni s danym zarizenim vic nez 2 roky pred merenim. Stalo by za to poradne prostudovat ten jejich skolici papir (jestli je soucasti spisu, tak neni problem), jestli je na nem uvedena nejaka platnost (v rozhodnuti nezminuji). Nejak se mi nechce verit, ze platnost takoveho skoleni by byla neomezena bez nejakeho pravidelneho preskolovani. Pak by se mohlo stat, ze jednou projde skolenim, 20 let ten pristroj neuvidi a pak s nim najednou pujde vesele merit.
IP zaznamenána