30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Víc než 20km/hod v obci  (Přečteno 32660 krát)

Mikeson

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Víc než 20km/hod v obci
« kdy: 04 Září 2014, 12:04:10 »

Na konci července jsem jel s manželkou několikrát přes Vídeňskou v Pohořelicích.
Teď mi jako provozovateli vozidla došlo 71km/hod a 1250Kč k zaplacení.
Nejsem si jist, zda jsem řídil já nebo ona, ale asi já.

Píší tam:
V souvislosti s úhradou určené částky se neukládají provozovateli vozidla body v rámci bodového hodnocení řidičů.

V říjnu minulého roku mě zastavil Passat a mám 2body, čili by se mi mohli za dva měsíce ty dva body smazat.
Má nebo nemá to vliv na smazání těch starých, když nenahlásím někoho jiného a zaplatím to já?

Mimochodem jsem v srpnu auto přehlásil kvůli změně trv.pobytu z Hradce do Brna, fotku udělali ještě s původní SPZ, to jen tak, že mají špatnou SPZ :-)))

Díky za odpověď.
« Poslední změna: 04 Září 2014, 12:29:15 od Mikeson »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2014, 12:34:26 »

To co Vám přišlo se předpokládám jmenuje "Výzva k uhrazení určené částky".

Je to něco jako odpustek: Zaplať a my nebudeme nic vyšetřovat.

Informace zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=705.0

Máte možnosti:

1. Zaplatit: Tím to skončí, žádné body, jen peníze.
2. Nedělat nic: U úřadů s hodně přestupky to asi pak zahodí, u jiných bude po nějaké době následovat SprDel.
3a. Udat skutečného řidiče který se nebude nijak bránit a nebude to rozporovat: Řidič dostane pokutu, náklady řízení a ještě body. Pitomost mimo případ, kdy skutečného řidiče nemáte rád  :)
3b. Udat řidiče kterému bude z nějakého důvodu těžké dát pokutu. Čtěte "Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014) - diskuse"

Jo a ještě:
Hlavně jim neříkejte že nevíte kdo řídil!
IP zaznamenána

Mikeson

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2014, 12:42:53 »

JJ, jmenuje se to "Vyzva provozovateli motoroveho vozidla"

V jakem smyslu je to spatne, kdybych rekl, ze nevim, kdo ridil? Myslite radeji rici, ze si to jiz nepamatuji?
IP zaznamenána

TomElefant750

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2014, 13:14:32 »

Ani "nevím", ani "nepamatuju si" - ze zákona musí provozovatel vědět, správná odpověď kdyžtak zní "vím, a odmítám sdělit"
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2014, 13:44:55 »

V jakem smyslu je to spatne, kdybych rekl, ze nevim, kdo ridil? Myslite radeji rici, ze si to jiz nepamatuji?

Ani tak ne. Neznat údaje řidiče je přestupek.
IP zaznamenána

Mikeson

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2014, 13:49:19 »

Ok, diky...mam se jeste co ucit  :-[

Nicmene, pokud zaplatim jako provozovatel, zadne body nedostanu a za dva mesice mi smazou ty dva body, co tam mam...tak to preziju ve zdravi.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2014, 12:43:06 »

Citace
Nicmene, pokud zaplatim jako provozovatel, zadne body nedostanu a za dva mesice mi smazou ty dva body, co tam mam...tak to preziju ve zdravi.

Možná za to může můj přehnaný cit pro jazyk, ale mezi životem a přežíváním vidím poměrně zásadní rozdíl. ;) Máte-li ze spáchaného přestupku výčitky svědomí (což si nemyslím, když si ani nepamatujete, zda jste řídil), tak si od nich ten odpustek kupte. Pokud ale máte svědomí čisté, pak pamatujte, že vyděračům se ustupovat nemá. Ty dva body Vám za dva měsíce smažou i v případě, že se dostanete do fáze správního deliktu, a to ze dvou důvodů:
  • Ve správním řízení vedeném s provozovatelem motorového vozidla Vám nemohou udělit body jako řidiči.
  • I kdyby Vás jako řidiče usvědčili, vůbec si nedovedu představit, že by to stihli za Vámi uvedené dva měsíce, jež zbývají do expirace dříve udělených bodů. Přičemž v souladu s § 123e zákona o provozu na pozemních komunikacích musí obecní úřad obce s rozšířenou působností provést v registru řidičů záznam o odečtení bodů nejpozději do tří pracovních dnů ode dne, kdy vznikl řidiči nárok na odečtení bodů. A ten Vám vznikne, nebude-li Vám do té doby prokázán další přestupek.

Moje rada proto zní: s vyděrači se nejedná, vyděračům se neustupuje. ;) Na tomto fóru naleznete dostatek informací, jak celou situaci vyřešit. Což je sice méně pohodlná - ovšem občansky mnohem uvědomělejší varianta - než bez dalšího srazit paty a zaplatit výpalné.
IP zaznamenána

crocjirka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #7 kdy: 03 Listopadu 2014, 14:30:54 »

Ahoj lidi, rychlodotaz... statni simpanzi merili na kbelske.. byla tam 50tka, ted uz 80.. moje auto prolitlo rychlosti 95km za hodinu(ridic evidentne dost pospychal), dostavil jsem se na statnaky a rekl, ze odmitam podat vysvetleni, level 2 je spravni rizeni, mam tam zas jen prijit a odmitnout podat vysvetleni? na tento pripad neplati SPRDEL ze?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #8 kdy: 03 Listopadu 2014, 16:16:20 »

Ahoj lidi, rychlodotaz... statni simpanzi merili na kbelske.. byla tam 50tka, ted uz 80.. moje auto prolitlo rychlosti 95km za hodinu(ridic evidentne dost pospychal), dostavil jsem se na statnaky a rekl, ze odmitam podat vysvetleni, level 2 je spravni rizeni, mam tam zas jen prijit a odmitnout podat vysvetleni? na tento pripad neplati SPRDEL ze?

Je předčasné řešit co udělám v lvl 2, když nemám nic v ruce.
Nikdo z nás nezná okolnosti případu, takže až něco přijde, tak se dá objektivně radit.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #9 kdy: 03 Listopadu 2014, 16:20:53 »

Sprdel je jen 1. automaticke kamery a nebo radary. 2 spatne parkovani.
Pokud merili s trojnozkou nebo v ruce a nezastavili na miste, maji 100% peska. Nikam nemusite, poslete jim kratky dopis ze jim odpirate podle zakona podat vysvetleni a oni to odlozi.

Muzou zkusit nejake uskoky - na mne treba zkusili sprdel i pri rychlosti o 40 vyssi v tunelu mrazovka, ale stacilo jim napsat co si o nich myslim a dali pokoj. Pricital jsem to tehdy novosti Sprdele a nezkusenosti urednika, ale treba soudruzi v Zidlochovicich na vas zkusi cokoli, i hole nesmysly, jen aby dostali prachy.

Tedy klid a cekat jestli se vubec ozvou.
IP zaznamenána
Concorde

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #10 kdy: 03 Listopadu 2014, 18:00:17 »

Concorde, podle tohoto článku (bod 1) mužou rozjet SprDel i když přestupek nejde vyřešit blokovou pokutou (typicky rychlost o více jak 40 km/h).
http://www.mobilita2014.cz/?p=143. Tak nevím, jiné zdroje zase uvádějí, že SprDel použít nemúžou.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #11 kdy: 03 Listopadu 2014, 18:26:34 »

Procetl jsem a nevypada to tak, ze by to delali pravidelne. Spis to zkusi. Zakon totiz vyslovne rika pokud jde o prestupek mozny projednat ve zkracenem - blokovem rizeni a nebo se nestala dopravni nehoda.

Otazka je, jestli to po nekom kdo jel o hodne rychleji chteli vytrvale.
Mi treba v jedne oblibene obci tvrdi, ze nehoda neni na fotce z kamery videt, tak se nestala :-) Matláci.
IP zaznamenána
Concorde

T1800

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #12 kdy: 11 Listopadu 2014, 14:22:28 »

Zdravím zdejší osazenstvo.
Též mi přišla žádost o zaplacení výpalného, dva měsíce po spáchání údajného přestupku, shodou okolností ze stejného místa jako v prvním příspěvku.
Bude to moje první řešení přestupku od zavedení sprdele. Prozatím jsem zvolil taktiku ignorace, lhůta pro zaplacení či napráskání řidiče končí za dva dny.
Předpokládám tedy že to přejde na sprdel, ale jak se ukázalo, tak řidič způsobil drobnou nehodu, kdy se při úhybném manévru kousek za radarem otřel o strom. Škoda není velká jen trochu odřený lak na mém autě, strom přežil bez úhony a žadná jiná škoda nevznikla, tedy nebyla ani přivolána policie.
Měl bych tedy dotaz... to že se stala nehoda mám úřadu sdělit až začnou prudit se sprdelem nebo by tu byl lepší nějaký jiný postup? Nebo prvně  budou jěště chtít abych jim podal vysvětlení / sdělil totožnost řidiče, když jim ji nesdělím pomocí bonzovacího formuláře přiloženého k žádosti o výpalné a v tomto okamžiku jim sdělit onu skutečnost s nehodou?
Omlouvám se jestli tu problém s nehodou již byl podrobněji rozebírán, fórum teprve procházím a nemám na to moc času.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #13 kdy: 11 Listopadu 2014, 14:23:57 »

to že se stala nehoda mám úřadu sdělit až začnou prudit se sprdelem nebo by tu byl lepší nějaký jiný postup?
Já to poprvé uvádím až v odvolání - samozřejmě včetně toho, že správní orgán se nijak nezabýval otázkou, zda k nehodě došlo nebo ne.
IP zaznamenána

T1800

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Víc než 20km/hod v obci
« Odpověď #14 kdy: 11 Listopadu 2014, 14:40:56 »

Super, díky za rychlou odpověď.
A když se nakonec budu muset nejspíš stejně odvolávat a použiji nehodu a nenaplnění materiálního aspektu, mělo by teď  vůbec nějaký význam nabonzovat, byť po termínu oněch 15 dnů, cizince jako řidiče? Stejně to nakonec pravděpodobně dojde do stejného bodu.
IP zaznamenána