30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stani sidliste 20m od znacky  (Přečteno 15579 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #45 kdy: 09 Ledna 2019, 11:39:45 »

No tam je zřejmě předtištěno těch 10 dní (citace zákona), ale jde o to, jestli tam je i konkrétní datum konce lhůty, ve které bude dopis na poště čekat. Běžná praxe pošty je, že si to napíše na obálku, přesně jak je výše vyfoceno - kdy bylo doručováno (21.12.2018) a kdy lhůta končí (31.12.2018). Obálku ale adresát zatím nemá, tak se logicky řídí tím, co dostal do schránky, a tam se píše „nejpozději do 7.1.2019“.

Ano, píše se tam i od kdy a kolik to je dní, adresát měl teoreticky možnost si to dopočítat a chybu odhalit, ale jestli tam nikde není napsáno 31.12.2018, platí výše uvedené.
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #46 kdy: 09 Ledna 2019, 12:05:39 »

Už mám domluvenou schůzku na příští týden, pán zjevně nerad pracuje odpoledne, ale nakonec mi bylo řečeno, "že mi vyjde vstříc"  :D :D
Takže máme schůzku 2h před koncem jeho pracovní doby ;D ;D
Už se těším  8) :) Vtipná pointa je, že už tam MP pokuty nerozdává. Jsem fakt zvědavej co bude mít za strategii ;D

IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #47 kdy: 14 Ledna 2019, 17:34:43 »

Tak prosím přesunout do WIN.
Pán měl nabito ostrejma a hned se optal, jestli vím, proč mě pozval, odvětil jsem, že kvůli podezření ze spáchání přestupku, načež mi důrazně řekl, že ne kvůli podezření, ale kvůli přestupku. Byl jsem poučen, že si jen tak lidi nezve, ale chtěl mě poznat, po tom dopisu:D Načež komedie pokračovala mým dotazem na těch 20m a bylo mi řečeno, že si to měřil na Google mapách ;D Ve spisu je fotka focená zezadu cca 5m za značkou, velmi podobná té mojí i se značkou. Optal jsem se, jestli jsou Google mapy považované za kalibrované měřidlo, a bylo mi řečeno, že MP určitě měřidlo má a kdyžtak to změří dodatečně. Zeptal jsem se, jestli tam budu muset vozidlo zase zaparkovat :D a bylo mi řečeno, že to nebude potřeba. ::) Pak jsem vyhodil fotku značky a bylo po legraci. Jen jsem dostal pokárání, že musel zbytečně pracovat a že jsem mu ji měl poslat hned a bylo by hotovo. Tak jsem slušně odvětil, že nemůžu za nekompetentnost MP a jejich snahu vydělat na ovčanech. Tak snažil jsem se, ale dál než na dva dopisy a jednu 40minutovou návštěvu to nedalo:p Na konci jsem mu ještě musel nadiktovat zápis z jednání, protože bych to jinak s jeho rychlostí ani nestihl ráno do práce ::) Prej to odloží, ale usnesení prej neposílaj :o Dal mi na to svoje slovo a na to jsem se zasmál a řekl, že doufám, že není bejvalej MP, načež ztuhnul a přiznal že je :D Fakt zábavná akce ;D Myslím, že musel jasně vědět co a jak a prostě to zkusil, jinak by poslal rovnou příkaz ::)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #48 kdy: 14 Ledna 2019, 17:42:18 »

a nějaké naúčtováné náklady zaslány úřadu budou? :)
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #49 kdy: 14 Ledna 2019, 17:48:43 »

Upřímně vzato, žádné jsem neměl, vyjádření jsem podal na podatelně, jinak jsem nic, co by mi činilo náklady nečinil ::)
Ani jsem to nestudoval, na co by byl případně nárok? :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #50 kdy: 14 Ledna 2019, 17:58:48 »

ztracený čas, který by se samozřejmě mohl dát vyčíslit? Tenhle úřad Vám rozhodně zbytečně vzal minimálně pár hodin života, který jste mohl věnovat rodině, své milé, svým zálibám… a chtěl se především na Váš úkor obohatit, pokud byste se nechal oškubat.
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #51 kdy: 14 Ledna 2019, 18:12:30 »

No upřímně nevím, jak bych to z nich tahal a dokazoval to ::)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #52 kdy: 14 Ledna 2019, 18:40:02 »

No, když dal slovo, tak to je OK, slovo úředníka a jiných .... je zákon. Usnesení bych chtěl a poslat ho snad mají povinnost, jak jinak se o tom dovíte?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #53 kdy: 14 Ledna 2019, 18:45:24 »

Podle našich zkušeností úředník dostojí svému slovu a za týden pošle rozhodnutí „vinen“, že pane kolego swenaku…  ;)
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #54 kdy: 14 Ledna 2019, 18:49:32 »

Na slovo nespoléhám, nejsem padlej na hlavu..všechno mám nahraný :) Prý to odloží.. Koukal jsem taky jako puk ::) On defacto poslal jen odpustek, takže se vlastně nevydalo žádné rozhodnutí.. Mám jen papírový záznam ÚJ. Pokud bych byl za týden vinen, tak mám několikrát po sobě na záznamu, že to přestupek není, že to odkládá. V podstatě jsem se ho na to ptal, aby to bylo na záznamu. Ale pokud ne, tak to potáhnu dál, protože by se prokázalo, že úředník záměrně lhal při ÚJ ::)
Navíc je v záznamu patrné, jak říká, že MP situaci špatně vyhodnotili a neměli tam dávat lístek, že to není přestupek, tak nevím, jak by pak rozporoval tohle ::) ;D
« Poslední změna: 14 Ledna 2019, 18:59:24 od Nocofee »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #55 kdy: 14 Ledna 2019, 18:58:00 »

Úředník nikdy nelže, pouze po prostudování všech podkladů k rozhodnutí mění právní názor.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #56 kdy: 14 Ledna 2019, 19:01:32 »

Nestrašte, on fakt nevypadal, že by mě chtěl ještě někdy vidět ;D
Upřímně to žádnej lumen není a dost bych se divil, kdyby ještě něco zjistil krom toho co má ;)
Vůbec mi přijde, že tam fungujou v nějaký beta verzi..
« Poslední změna: 14 Ledna 2019, 19:03:34 od Nocofee »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #57 kdy: 14 Ledna 2019, 19:18:17 »

Já bych nyní podal žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti (a možná ještě stížnost, námitku podjatosti a nějakou rafinovanou infožádost).
IP zaznamenána

Nocofee

  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Stani sidliste 20m od znacky
« Odpověď #58 kdy: 14 Ledna 2019, 19:20:59 »

No jo, ale rozhodnutí by měli poslat do 30 dnů podle spr. řádu, ne? Takže až potom? Pořád nevím jednu věc, pokud nevydali žádné rozhodnutí, krom odpustku, lze si to takhle na magoši zamést do šuplete a odložit?
IP zaznamenána