30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na zákazu, odvolání  (Přečteno 2688 krát)

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Parkování na zákazu, odvolání
« kdy: 28 Října 2018, 11:51:20 »

Chtěl bych se zeptat jestli je nějaká šance pokud jsem odeslal odvolání o den později (špatně jsem počítal). Přišlo mi rozhodnutí do DS 11.10. a já poslal odvolání až dnes - vyzvednuto 12.10. Poslal jsem blanketní odvolání takže budu řešit ještě důvody, ale otázka je jestli to má ještě cenu? Stanovil jsem si lhůtu 15 dní, co když mi ve lhůtě neodpoví a uběhne lhůta 30 pro zaplacení určené částky? Jak postupovat dál? Díky.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu, odvolání
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2018, 13:17:51 »

Pokud to bylo opravdu odvolání (což koliduje s Vaší informací o určené částce), SO1 je postoupí SO2 s vyjádřením, že bylo podáno opožděně. SO2 je následně vyřídí jako běžné odvolání, usoudí-li, že bylo podáno včas, nebo (nad pozdě podaným odvoláním) zahájí přezkumné řízení.

V tomto případu bych nečekal na výzvu k odstranění vad a odeslal doplnění odvolání co nejdříve.
IP zaznamenána

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu, odvolání
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2018, 13:49:17 »

jj to jsem napsal špatně, byla to prostě pokuta, na základě rozhodnutí, takže skutečně se jedná o odvolání. Samozřejmě mám v plánu to doplnit, šlo mi o to jestli je šance že to neshodí ze stolu protože jsem to poslal do DS o den později.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu, odvolání
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2018, 14:07:58 »

Téměř jistě posoudí odvolání jako opožděné SO1. Ne-li, všimne si SO2. Tak jako tak dojde na postup podle par. 92 SprŘ.

Jediná cesta ven je žádost o prominutí zmeškání úkonu, případně doprovozená žádostí o určení doručení. Je možné, že SO1 raději vyhoví, než aby vyřizoval dvě žádosti, když u obou se navíc v případě jejich odmítnutí můžete odvolat...
IP zaznamenána

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu, odvolání
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2018, 10:58:05 »

OK diky a mam to poslat všechno najednou? Tzn, zadost o prominuti, zadost o urceni (jsou na to nejaka pravidla co musí obsahovat?) a doplneni odvolani a pak cekat? nic zatím neplatit?
IP zaznamenána