30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5  (Přečteno 8368 krát)

hudasm

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« kdy: 15 Října 2018, 08:43:21 »

Ahoj všichni,

jsem tu nový, tak snad mě za ten dotaz neukamenujete  :) ale někdy v půlce června jsem jel něco koupit na P5 a zastavil jsem na modré zóně na blikačky. Byl jsem asi 10 minut pryč z auta (cca).

Samozřejmě mi teď došel dopis od MČ P5 s dvěma fotkama z toho dne (přičemž na jedné jsou vidět rozsvícené blikačky) a ať zaplatím 500kč.

Protože jsem se zrovna stěhoval, začal jsem to řešit až teď, cca 20 dní od výzvy.

Mám teď hrát mrtvého brouka, než si mě zavolají k podání vysvětlení?

Díky moc  :)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2018, 09:09:28 »

Nic smysluplného už ani dělat nejde, akorát si připravit varianty nouzového zastavení v důsledku defektu, vyložení invalidní babičky, a pak taky který bubák to tam vlastně tak ošklivě zanechal vozidlo.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2018, 09:57:23 »

Jaké jsou časy na těch fotkách? Bylo to vůbec parkování?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení &quot;na blikačky&quot; modrá zóna P5
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2018, 10:26:08 »

A proč jste musel parkovat vy? Nemohl na modré zóně čirou náhodou zastavit váš přítel z Polska? Na prásknutí řidiče máte 60 dní, ne jen 15, jak stojí ve výzvě (respektive úřad se minimálně 60 dní musí zabývat zjišťováním osoby řidiče, takže když dostane v této lhůtě jméno a údaje, tak musí řešit řidiče)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2018, 10:42:39 »

vystoupení a nastoupení osob, vyložení a naložení nákladu, náhlá nevolnost, technická závada …. možností je mnoho  :)
IP zaznamenána
Concorde

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2018, 13:30:45 »

vystoupení a nastoupení osob, vyložení a naložení nákladu, náhlá nevolnost, technická závada …. možností je mnoho  :)
Řídil to cizinec, v autu mu divně hrčelo, tak zastavil aby odstranil technickou závadu, shodou okolností už to měl blízko, tak rovnou vyložil náklad a pak se mu z toho ještě udělalo nevolno.
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2018, 17:15:18 »

Zastavit na tři minuty můžete naprosto legálně. Mohou prokázat, že jste tam stál delší dobu?
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2018, 18:42:11 »

Pokud maji fotky s casovym razitkem s ruznymi casy tak maji dukaz jen na tyto minuty. Kde bylo auto mezitim se nevi :-). A bacha jestli misto nebylo pod kamerou.
IP zaznamenána
Concorde

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #8 kdy: 15 Října 2018, 20:35:35 »

Pokud maji fotky s casovym razitkem s ruznymi casy tak maji dukaz jen na tyto minuty. Kde bylo auto mezitim se nevi :-). A bacha jestli misto nebylo pod kamerou.

Já teď řeším to samé se služebním vozidlem. K překvapení kolegů z autoprovozu jsem nezaplatil výpalné, ale požádal kolegy, aby mě označili za toho, kdo měl auto k užívání. Vyzvedával jsem jídlo na Smíchově a popravdě vůbec nevěděl o fialové zóně. Je to, o čem píšete (závada na voze, nevolnost) ověřeným a fungujícím postupem? V rámci odpustku jsem dostal fotku jen jednu (takže chci argumentovat vyzvednutím objednaného jídla v restauraci, což nepřesáhlo tři minuty), nicméně pokud by těch fotek bylo víc, tak mám asi problém (jídlo jsem totiž v restauraci i snědl a tím pádem se zdržel cca hodinu).
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #9 kdy: 15 Října 2018, 20:51:25 »

Zatím bohužel v Praze žádné vyzkoušené postupy pro případy Vašeho typu nejsou, neboť:

1) městské části začaly rozesílat dopisy s výpalným pozdě kvůli údajným problémům se software, takže první výzvy začaly chodit někdy koncem dubna;
2) tím pádem zatím nejenže nedoběhla žádná řízení, ale v asi dvaceti věcech, které sleduji (převážně Praha 5, 4 a 7), nebylo žádné řízení ani zahájeno;
3) a hlavně naprosto netušíme, jak bude fungovat magistrát jako SO2 - bude-li stejně indolentní jako v řízeních, v nichž vystupuje jako SO1, bude to snad ještě horší než JmK a Vysočina dohromady - stejně dobře se ale může stát, že bude neaktivní, protože není na příjmu z pokut přímo zainteresován.

Co je jisté, momentky z eltodího autíčka mohou stěží postačovat k prokázání viny. Obávám se ale, že to bude potřeba dokázat až u soudu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #10 kdy: 16 Října 2018, 08:20:23 »

Obávám se ale, že to bude potřeba dokázat až u soudu.

Což bohužel díky "společenské objednávce" soud ELTOdu a městu nejspíše požehná....
IP zaznamenána

hudasm

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #11 kdy: 16 Října 2018, 23:26:46 »

Takže mi doporučujete prásknout Frantu Vomáčku z Rumunska a poté když si mě zavolají, tak říct že jsem nakládal náklad a stál na místě 3 minuty a potom odjel a přijel a další 3 minuty vykládal? (nevím, kolik fotek mají k dispozici)

Reálně jsem stál cca 10 max 15 minut.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #12 kdy: 17 Října 2018, 00:36:33 »

Oboje najednou těžko. Jedině by Vám ještě musel dát Franta Vomáčka z Rumunska nejlépe notářsky ověřenou generální PM k zastupování ve všech SŘ a pak byste prásknul Frantu V. a v následném SŘ byste F.V. zastupoval a tvrdil že F.V. nakládal náklad a stál na místě 3 minuty a potom odjel a přijel a další 3 minuty vykládal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #13 kdy: 17 Října 2018, 00:48:12 »

Já bych se toho nebál, Franta Vomáčka řídil, hudasm byl spolujezdcem. A generální plná moc asi také nebude potřeba, stačí ke konkrétnímu správnímu řízení a tam netřeba ověření podpisu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení "na blikačky" modrá zóna P5
« Odpověď #14 kdy: 17 Října 2018, 07:40:11 »

Pravda to mně nenapadlo.
IP zaznamenána