30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...  (Přečteno 6220 krát)

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #15 kdy: 09 Října 2018, 10:24:42 »

Vzhledem k tomu, ze jsem byl v case udalosti asi dva kilometry od mista cinu na uplne jine, legalni, akci (a dost trneme hruzou, ze kvuli takovym dementum budeme mit problemy i my), ujasnim tu par veci, kterymi jsem si jist:

Stalo se to na airsoftove akci, ktera nebyla poradatelem radne ohlasena a zabezpecena (pruser prvni).
Jeden z hracu, policista (mimo sluzbu), tu ztratil ci odlozil (pravdepodobne ztratil, ale tam se zdroje rozchazeji) svuj soukromy, legalne drzeny (na ZP) revolver.

Jiny hrac ho sebral a vystrelil s nim na druheho. Paradoxem je, ze se jednalo o jeho starsiho bratra. Oba kluky znam a jsou z Milovic.

Kluk to schytal do hrudniku. Byla to .45 takze dira jak do prdele. Napojeni na umelou plici, ale diky rychlemu transportu vrtulnikem je mimo ohrozeni zivota.

Tak a ted k nekterym zde vyrcenym otazkam:
Policista (nebavim se o opicich obecnich, tady to ale kazdy rozlisit predpokladam umi) muze i mimo sluzbu nosit sluzebni zbran, dovoli-li mu to velitel. Jakekoli drzeni ci noseni soukrome zbrane je mozne jen s prislusnymi skupinami ZP a povolenim (tedy uplne stejne jako my ostatni smrtelnici). Mestak musi mit vzdy D. Jedinna vyjimka, kterou mestaci ze zakona oproti obycejnym smrtelnikum maji je povoleni nosit zbran viditelne.

Zbran byla revolver, takze zadny "naboj v komore" ci natahovani. Vyhoda i nevyhoda teto kontrukce je, ze vezmes a zmacknes...

Ja osobne nosim zbran skoro vzdy a vsude a obcas se pohybuji i na airsoftovych akcich. Pro tento ucel jsme vybaveni trezorem, kam veskere ostre zbrane pred "hrou" putuji. Pokud z nejakeho duvodu nemohu uschovat ostrou zbran do trezoru, vzdy ji vybiju a ulozim do batohu. Duvodu je vic.

Jednak strach sam ze sebe. Mam nadrilovane postupy a proste v zapalu boje nepremyslim co mam za zbran (s ostrymi strilim vic nez se softovymi) a proste jedu podle drilu. Proto nesmim mit ostrou zbran v dosahu. Zaroven je tu i strach prave ztraty nebo "ukradeni" - jste na hlidce, zezadu se priblizi hajzlik, sebere vam zbran a zastreli vas s ni... Vse naprosto regulerne v ramci hry, ale kdyz budete debil co bude mit u sebe ostrou...

Proto ostre zbrane na airsoft nepatri. Uz tak je to (na vyssi urovni, ne plackobitky teenageru) pomerne nebezpecny konicek.

PS: Kamaradi se mi o vikendu prestali smat, ze na softove akce nosim ostrou balistiku a nemam tam karimatku nebo koberec jako vsichni :D

IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #16 kdy: 09 Října 2018, 22:33:28 »

tak to bude hodně veselý
minimálně ztráta způsobilosti
jak se k tomu postaví zaměstnavatel, no uvidíme
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #17 kdy: 10 Října 2018, 13:10:48 »

To je otazka. Rekl bych, ze se mu nic moc nestane. Ztratit zbran je podle me jen prestupek. A za jeden o zpusobilost neprijdes. To ze ji nekdo nasel a strilel uz neni uplne jeho vina (kdyz ztratis klicky od auta, nekdo je najde a nekoho prejede, taky za to nemuzes).

Ale zrovna v tomhle pripade by to exemplarni trest chtelo. Kdyz uz je to tak medializovane, at si ostatni uvedomi, co za kravinu tohle je.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #18 kdy: 10 Října 2018, 13:13:41 »

Fízl má přestupek.

Střílející ublížení na zdraví z nedbalosti. A naopak tomu bych to osolil. Vzít cizí kvér a na někoho vystřelit?
Minimálně měl vědět že to může být nebezpečné.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #19 kdy: 10 Října 2018, 13:24:51 »

Fízl má přestupek.
Střílející ublížení na zdraví z nedbalosti. A naopak tomu bych to osolil. Vzít cizí kvér a na někoho vystřelit?
Minimálně měl vědět že to může být nebezpečné.
Sám jsem kdysi hrál paintball a v té době bych si kontroloval jen jestli ten na koho mířím má na sobě masku nebo to není zbloudilý houbař, určitě jsem neměl návyky jako mám dnes se zbrojákem. Pokud ten člověk držel do té doby v ruce jen hračky, tak nemusel mít ten správný návyk.
To samozřejmě jen s vybavením, které jsem dostal a ne, že něco najdu v trávě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #20 kdy: 10 Října 2018, 13:30:07 »

opas: Lze-li vycházet z výše uvedeného, tedy střelcem byl bratr poškozeného, poškozený to přežije, nebude mít následky, které by ovlivnily jeho svéprávnost, a jak lze očekávat, nedá souhlas k bratrovu stíhání (srov. § 163 TŘ), nebude postižitelný trestněprávně a nejspíš dokonce ani přestupkově (všechny kvalifikace, které mě napadly, zabíjí buď absence souhlasu, nebo nedostatek úmyslu, nebo zjevné nesplnění některých typových znaků, např. nadkritický počet ohrožených v případě § 273 TZ).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #21 kdy: 10 Října 2018, 13:56:36 »

Jo to je fakt že trefil bráchu.

Nicméně na celé akci je IMO největší hovadina vzít cizí zbraň a vystřelit.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #22 kdy: 10 Října 2018, 15:36:17 »

Opas: Jenze ty se na to divas jako majitel ZP. Ne jako kluk, co beha po lese a hraje simulaci. Ja bych to take vzivote neudelal. Ale vim o desitkach lidi co ano.
Airsoft je hra (na urovni lepsich hracu a tymu rekneme simulace). Takovi lide tam chodi a hrajou. Zachazi se zbranemi spatne, nepresne, prasi taktiku. Popravde jsem rad, ze takovy maler se stal az ted a zaroven si snad hodne lidi vezme pouceni a mame zas na nejakou chvili klid.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #23 kdy: 10 Října 2018, 18:28:54 »

Nicméně na celé akci je IMO největší hovadina vzít cizí zbraň a vystřelit.

Já myslím že je stejná a nebo větší hovadina na airsoftu odložit skutečnou a nabitou zbraň.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přítomnost fízla při airsoftu je smrtelně nebezpečná...
« Odpověď #24 kdy: 10 Října 2018, 21:42:59 »

Nicméně na celé akci je IMO největší hovadina vzít cizí zbraň a vystřelit.

Já myslím že je stejná a nebo větší hovadina na airsoftu odložit skutečnou a nabitou zbraň.

Zapomínat je lidské. Nevíme jak přesně to bylo.

Právě proto jsou další pravidla typu prst mimo spoušť, bacha kam míříš, apod.
IP zaznamenána