30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prošlý řidičský průkaz  (Přečteno 10615 krát)

Kanec

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Prošlý řidičský průkaz
« kdy: 01 Října 2018, 19:49:50 »

Zdravím všechny,
Chtěl bych se zeptat - mám propadlý řidičák, cca měsíc. Pokud ho půjdu odevzdat na magistrát, nebudu moci 20 dní řídit respektive 5,v případě expresního vydání, protože mi nedají náhradní.
Není lepší nahlásit ztrátu ? To se náhradní vydává... Nevím jestli je v systému vidět že můj "ztracený" řidičák je propadlý a náhradní mi stejně nevystaví. Jak to probíhá po odevzdání starého když žádný nedostanu.
Samozřejmě si nemohu dovolit neřídit, ani 1 den.

Děkuji všem za odpovědi
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Prošlý řidičský průkaz
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2018, 20:14:09 »

Když nahlásíte ztrátu, tak vám vydají potvrzení o oznámení ztráty a to nahrazuje ŘP na 30 dnů a mezitím čekat na nový. Tak by s tím neměl být problém, ale snad to zkušenější ještě potvrdí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prošlý řidičský průkaz
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2018, 20:15:27 »

Já v řízení bez řidičského průkazu (nezaměňovat s řidičským oprávněním) nevidím až tak velký problém. Je to IMHO zbytkový přestupek bez výrazných postihů (nehledě na nulový materiální aspekt). A jak často Vás fízlové zastavují?
IP zaznamenána

Kanec

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Prošlý řidičský průkaz
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2018, 10:54:33 »

Tak jednou za dva roky, ale čekám to ve chvíli kdy na magistrát odevzdám propadlý řidičák  >:( vím že nejde o hrdelní zločin, ale nechci mít nejlépe žádný záznam, ke kterému by šlo "přihlédnout" při něčem horším. Zkusím to uhrát na ztrátu,aby mi ty mamrdi vydali ten dočasný, ať mám klid.

Každopádně díky za odpovědi. 
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Prošlý řidičský průkaz
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2018, 13:18:57 »

A kdyz nahlasite ztratu, to si magistrat neoveri, jestli byl vubec jeste platnej?
Je to sice chatra lina, ale napadnout je to muze...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Prošlý řidičský průkaz
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2018, 13:32:37 »

S ohledem na to, že lze požádat o vydání na kterémkoliv pověřeném úřadě, bude informace o stávajícím ŘP stažená z centrálního registru řidičů dostupná kterémukoliv ouřadovi. 
Taktéž bych se nedivil, kdyby bylo odmítnuto vydání potvrzení o ztrátě ŘP s prošlou platností a Kanec tak absolvoval proceduru v "plné palbě" 20 dnů.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Prošlý řidičský průkaz
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2018, 13:52:09 »

Čekal jsem na řidičák a novou kartu do tachografu cca 1měsíc  z toho jsem jezdil  dobře 3 týdny s propadlým řidičákem i kartou. Úřednice z magistrátu mě upozorňovala, že náhradní doklad se nevystavuje.  Na rovinu mi řekla, že když mě pachouni chytěj v osobáku, že se to asi neposere a dostanu maximálně nějakou malou blokovou pokutu. Hlavně ať mě nenapadá jezdit náklaďákem nějakou živnostenskou dopravu (ani s autem na tachogr. kotoučky) nebo nedej bože vyjet do ciziny.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Prošlý řidičský průkaz
« Odpověď #7 kdy: 11 Října 2018, 21:16:01 »

Byl sem si vyměnit řidičák, jelikož ten můj byl něco přes půl roku propadlý. Normálně sem vyplnil žádost a ouřada chtěl ten starý. Řekl sem "nemám". Ouřada vidíc v mé ruce přilbu, okamžitě vypálil "jakou dáme pokutičku?" Nelekl sem se, sral sem naň a on nakonec vyměkl. Když sem si byl za 14 dní pro nový řidičák, úřednice opět chtěla starý řidičák, opět "nemám". Dostal sem ten nový a i se starým leží doma, kde mě je nikdo nevezne. Čili sem si ověřil, že není potřeba cokoliv odevzdávat ani vysvětlovat.
IP zaznamenána