30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Oznámení o zahájení řízení o přestupku - předvolání k ústnímu jednání  (Přečteno 9086 krát)

7696014193

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Do DS mi přišlo předvolání viz příloha (zákaz odbočení vlevo).

Vzhledem k tomu, že mám momentálně zaplacenou DASku, tak jsem napsal i jim, ale dle předchozí zkušenosti s nimi, kdy se přidělený právník k věci stavěl dost vlažně, bych chtěl věc konzultovat i zde.

Nějaké info:
Předvolání přišlo do DS schránky pouhých 19 hodin před plánovaným jednáním.
Jsem v zahraničí, takže se stejně nemohu osobně dostavit.
S městapem jsem se nebavil, s přestupkem nesouhlasil, nic jsem nepodepsal.

Jaký postup doporučujete?
« Poslední změna: 25 Září 2018, 19:08:13 od 7696014193 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Přesunuto. Já bych to úplně ignoroval, protože § 49 odst. 1 SprŘ.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Já také.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Škoda, že tahle šance už je promarněná, ale zajímalo by mě, co by úřad dělal, kdybyste si DS vybral až 10. den od přijetí...
Ale ignoroval bych.
IP zaznamenána

7696014193

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Tak a je tu druhé předvolání. Jednání je naplánováno za cca tři týdny.

Taky ignorovat?
« Poslední změna: 25 Září 2018, 19:05:12 od 7696014193 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Nešlo by sem ty dokumenty vkládat v nějakém uvěřitelném rozlišení? Mobilní prohlížeč mi z toho padá a ten na PC také není dvakrát nadšený. Díky.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil

Myslím že se to tu už řešilo, vkládat do PDF.
IP zaznamenána

7696014193

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Upraveno
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Děkuji. Šlo by nějak blíže popsat tu situaci (kde se to stalo, odkud kam jste jel, kde byli fízlové...)?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Jaké jsou důkazy?

Pokud jste jel z Kollárovy na Daliborovu, tak jste nic neporušil.

Nebo jste mohl započít jízdu až za značkou zákaz odbočení.

Nebo jste jel směrem na východ, přejel odbočku na Daliborovu, tak jste se otočil a odbočil vlevo. Žádnou značku zakazující odbočení jste nepotkal.

Také tam mohl stát nákladní vůz zásobování (třeba toho nábytku) a značku zcela zakrývat.

Značka B 24b zakazuje odbočení vlevo na nejbližší křižovatce (28. října X Kollárova), na další křižovatce (28. října X Daliborova) už neplatí. (to je hodně slabý argument)

Zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou nebo příslušnou dopravní značkou.
« Poslední změna: 25 Září 2018, 21:45:31 od Číkus »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

Nejlepší mi přijde :

Nebo jste jel směrem na východ, přejel odbočku na Daliborovu, tak jste se otočil a odbočil vlevo. Žádnou značku zakazující odbočení jste nepotkal.
IP zaznamenána

7696014193

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Důkazy tipuji, že budou pouze svědectví měšťáka (nejsem si jistý, jestli nebyli dva). Nicméně jsem zatím podal žádost o kopii spisu.

DASka mi zatím přidělila právníka, tak mu navrhnu to s tím otočením.
IP zaznamenána

7696014193

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Díky všem za pomoc, vyhráno  :)

Ještě před ústním jednáním jsem poslal žádost o kopii spisu dle místního návodu, kterou mi však zamítli (viz příloha). Zkopírujou mi spis teď, když je řízení ukončeno (přes datovku)?

Druhá věc - v rozhodnutí se zmiňuje, že v kartě mám jeden přestupek - dle data vím, o který přestupek se jedná a jsem si téměř jistý, že jsem správní řízení vyhrál (rozhodnutí musím někde najít). Žádný přestupek bych teda v kartě mít neměl. Jakým způsobem požádat o výmaz/opravu?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Ad 1) Gratuluji.

Ad 2) Podejte námitku. Třeba takto:

Námitka proti provedení záznamu v bodovém hodnocení řidičů

Dne XXXXX mi byly v bodovém hodnocení řidičů připsány na základě rozhodnutí Městského úřadu Kocourkov 2 body. Dle aktuálního výpisu z bodového hodnocení řidiče připsal tyto body do hodnocení MÚ Kocourkov (viz příloha Výpis z karty řidiče).

Jelikož k připsání bodů došlo na základě rozhodnutí MÚ Kocourkov o mé nevině, podávám tuto

námitku

proti shora zmíněnému záznamu v mém bodovém hodnocení řidiče a žádám v souladu s § 123f zákona č. 361/2000 Sb., zákon o provozu na pozemních komunikacích, o odstranění záznamu z bodového řidiče, a to nejpozději do 10 dnů.

Pirát, narozen, bytem

Přílohy:
Výpis z bodového hodnocení řidiče ze dne XXXXXX
Rozhodnutí MÚ Kocourkov ze dne XXXXXX
IP zaznamenána