30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neumožnění nahlédnutí do spisu  (Přečteno 14961 krát)

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #15 kdy: 21 Ledna 2019, 14:27:21 »

Přijmou to a pošlou výzvu k úhradě ;)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #16 kdy: 21 Ledna 2019, 14:29:56 »

Žaloba se skutečně podává ke krajskému soudu podle sídla SO2. Lhůta je 60 dnů od doručení rozhodnutí SO2. Soudní poplatek je 3000. Nemusíte být zastoupen advokátem, ale pokud máte známého, bude žaloba alespoň pořádně sepsaná, což ovšem na soud nemusí udělat žádný dojem. Podle advokátního tarifu by vám v případě úspěchu vyplatili na náklady zastoupení 3100 + 300 za úkon, přičemž úkony bývají tři, a vrátili poplatek. Zkušenější budou vědět jestli se tady už řešil názor nějakého soudu na nahlížení vs. GDPR.

S tou místní příslušností soudu je to složitější. Např. když bude přestupek řešit jako SO1 MÚ Pelhřimov, příslušným SO2 je sice Kraj Vysočina, ale správním soudem prvního stupně je KS v Českých Budějovicích. Pokud se žalobce splete, soudy si ovšem žalobu postoupí.

Prosím Vás někdo znalý. Musím opravdu na ten papírovej canc co posílám soudu vylepovat 3000 v kolcích, nebo mi to přijmou a následně pošlou konto, na který peníze převedu? Máte někdo praktickou zkušenost, nebo mám snad na ten soud zavolat dopředu a domluvit se?
Díky.

Nemusíte nic lepit ani nikam volat. Do žaloby můžete napsat: "Soudní poplatek - na výzvu soudu". I kdybyste to tam nenapsal, soud Vás osloví se žádostí o provedení úhrady a poskytne údaje pro bezhotovostní převod.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #17 kdy: 21 Ledna 2019, 17:28:20 »

Bezva. Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #18 kdy: 25 Ledna 2019, 13:54:00 »

Prosím Vás někdo znalý. Musím opravdu na ten papírovej canc co posílám soudu vylepovat 3000 v kolcích, nebo mi to přijmou a následně pošlou konto, na který peníze převedu? Máte někdo praktickou zkušenost, nebo mám snad na ten soud zavolat dopředu a domluvit se?
Díky.

add soudy a kolky, vzdy je tam soudy vyzadovaly, jestli se za posledni 2 roky neco zmenilo nevim
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #19 kdy: 25 Ledna 2019, 14:34:17 »

Nemusíte nic lepit ani nikam volat. Do žaloby můžete napsat: "Soudní poplatek - na výzvu soudu". I kdybyste to tam nenapsal, soud Vás osloví se žádostí o provedení úhrady a poskytne údaje pro bezhotovostní převod.
Je to zcela přesné - soud vyrozumí Usnesením, které bude obsahovat mimo jiné:
...
Soud vyzývá žalobce, aby do 15 dnů od doručení tohoto usnesení zaplatil soudní poplatek za
podanou ŽALOBU, který činí podle položky 1 Sazebníku soudních poplatků ve spojení s § 6
odst. 6 zákona č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích, v platném znění, částku ve výši 1 000 Kč, a to
v kolcích na připojeném tiskopise nebo
na bankovní účet č. 3703-1924061/0710, variabilní symbol xxxxxxxx.
Nebude-li soudní poplatek ve stanovené lhůtě zaplacen, bude řízení před soudem 1. stupně
zastaveno. K zaplacení poplatku po marném uplynutí lhůty se nepřihlíží.


Nelze se odvolat, ale lze podat do 15 dnů námitky, případně lze podat návrh na osvobození od poplatku, kterému může a nemusí být vyhověno.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #20 kdy: 06 Května 2019, 14:47:39 »

Zdravím Všechny,
 At' nezakládám další téma... Mnohokrát jsem se zde již inspiroval a zatím se vše podařilo, ale dnes se mi stala celkem zajímavá věc.
Rodinný příslušník byl vyzván MěÚ k podání vysvětlení skrz menší dopravní přestupek (nesvítilo přední světlo). Tak jsem tam šel s plnou mocí, že nejdřív kouknu do spisu, co tam je. Šel jsem přímo k určenému úředníkovi, který mě ale vyfuckoval, že ještě nebylo zahájeno řízení, tj. mi neumožní nahlédnutí atd. Když jsem chtěl potvrzení, že mi neumožnil nahlédnutí, tak že mi nic nedá, utekl přede mnou a zamkl se v kanclu  :D Na nikoho dalšího se dobouchat nedalo...

Diktafon jsem měl zaplý, takže záznam je.

Co se týče podání vysvětlení, tak bude odmítnuto.

Jde mi spíš o to, co dál... Počkat, jestli bude nějaké řízení zahájeno a potom tohle chování použít v řízení nebo rovnou podat stížnost na úředníka ?

Díky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #21 kdy: 07 Května 2019, 09:57:10 »

KWB:
Před zahájením řízení nejste účastník (ani jeho zástupce) a tak nemáte automaticky právo nahlížet.. ale můžete argumentovat právním zájmem na nahlížení.. zejména jestli rodinný příslušník je i vlastník a nebo provozovatel vozidla.

SO může určité osobě odepřít nahlížení do spisu.. o tom se vydává usnesení které se oznamuje této osobě ..SprŘ §38(5)

Asi bych počkal jak se ta událost promítne do spisu.. jestli zahájí řízení tak pak už by nahlížení nemělo být problém.. a pak podal stížnost.

IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #22 kdy: 07 Května 2019, 11:17:30 »

KWB:
Před zahájením řízení nejste účastník (ani jeho zástupce) a tak nemáte automaticky právo nahlížet.. ale můžete argumentovat právním zájmem na nahlížení.. zejména jestli rodinný příslušník je i vlastník a nebo provozovatel vozidla.

SO může určité osobě odepřít nahlížení do spisu.. o tom se vydává usnesení které se oznamuje této osobě ..SprŘ §38(5)

Asi bych počkal jak se ta událost promítne do spisu.. jestli zahájí řízení tak pak už by nahlížení nemělo být problém.. a pak podal stížnost.

Díky za info. Na tento MěÚ jsem šel poprvé, takže mě to překvapilo (hlavně ten jeho útěk), jelikož jinde jsem ten problém před podáním vysvětlení nemíval.
Tak se počká a uvidí se  ;)
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #23 kdy: 28 Června 2019, 09:55:14 »

Zdravím osazenstvo,
tak se mi případ podařil dotáhnout až před soud. K mému překvapení ten zareagoval promptně a do cca 2 měsíců začal konat. Došla mi od něj výzva k vyjádření k žalobě a jestli to chci projednávat bez nařízeného jednání. Mám pár otázek, u soudu jsem ještě nebyl, tak prosím matadory o shovívavost.

Do měsíce pošlu vyjádření k žalobě, je tak?
Do 14 dní se musím rozhodnout jestli jednání, či nikoliv. Co radíte ze zkušeností, co je lepší? Ať soud rozhodne, nebo žádat jednání, nenaseru tím samosoudce?
Jak mám prokázat, že jsem zaplatil soudu, když jsem to platil převodem z účtu? To snad musej vědět, že už bylo zaplaceno, ne? Jinak by nekonali.
Před cca 14 dny mi byl zamítnut odklad platby za pokutu. Mám pokutu tedy zaplatit, nebo mám počkat jak dopadne rozhodnutí soudu?
Ve spise je špatné datum kdy mne údajně stopli. Ten den jsem byl v práci. Neupozorňoval jsem na to, aby to neupravili autoremedůrou. Měl jsem to schováno na druhé kolo jednání s SO1, protože jsem netušil, že je SO2 podrží. Kdy to mám tedy vytáhnout, teď ve vyjádření k soudu, nebo ještě počkat?
Díky za cokoliv podnětného. Tak vysoko jsem ještě nebyl, max. SO2 :-)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #24 kdy: 28 Června 2019, 11:00:34 »

Do měsíce můžete poslat repliku k vyjádření žalovaného.
Co se týče otázky, zda požadovat nařízení jednání, již se o tom diskutovalo třeba v tomto vlákně.
Zaplacení soudního poplatku soudu nemusíte soudu prokazovat.
Pokutu byste měl zaplatit, pokud nechcete čelit vymáhání.
Na to datum asi chtělo upozornit už v žalobě.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #25 kdy: 28 Června 2019, 11:02:55 »

Telegraficky

- jelikož soud doručil žalobu a koná další kroky, evidentně má SOP za zaplacený (jinak by prokazovalo klasicky třeba výpisem z účtu či obdobným výstupem z bankovnictví)

- pokutu asi zaplatit, je-li nahlížení hlavním argumentem, stejně asi nejsou velké šance - případně lze požádat o odklad vykonatelnosti soud (za poplatek), nebo žádat o posečkání znovu (z jiných nebo doplněných důvodů), nebo to nechat dojít do daňové exekuce a tam ze stejných důvodů navrhovat odklad, ale nic z toho IMHO nedává smysl vzhledem k částce, která je ve hře

- požadovat jednání asi valný smysl nemá, nejspíš si nepomůžete, ale asi neuškodíte, nejpravděpodobnějším následkem bude, že se řízení protáhne, protože se bude hledat volný jednací termín, asi bych se rozhodoval podle toho, jestli o to stojíte vy sám (když už si ten zážitek v podobě SOP platíte ...)

- rychlost soudu také nepřeceňujte, v této přípravné fázi nebývají prodlevy, ale až se kolečko vyjádření a replik dokončí a bude se čekat jen na soud, může se to zaseknout, podle toho, kolik v daném senátu čeká na rozhodnutí starších věcí

Ve spise je špatné datum kdy mne údajně stopli. Ten den jsem byl v práci.
Kde ve spise? I ve výroku rozhodnutí, resp. v příkazu či zahájení? Obecně nelze v řízení o žalobě proti rozhodnutí SO přinášet nové skutečnosti, soud zkoumá zákonnost rozhodnutí a postup SO podle stavu ke dni vydání rozhodnutí. Mohl byste to ale našroubovat na to nahlížení, že šlo o vadu, která navíc vedla k nezákonnému rozhodnutí, protože kdyby vás o to právo nezkrátili, mohl jste to namítnout včas ...
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #26 kdy: 28 Června 2019, 12:02:11 »

Díky HH,
datum je špatně všude. Ve spisu, rozhodnutí i u soudního vyjádření k žalobě. Plán byl, že to SO2 shodí a nařídí přístup ke spisu a v tomto druhém kole to teprve uplatním spolu s ostatním co najdu. Chtěl jsem tím hlavně znevěrohodnit celej úřední postup > maj všude bordel > nedá se jim věřit. No nestalo se tak.
Jak to vidíte Vy, opravdu soud může rozhodnout v jejich prospěch? Vždyť úplně porušili §38 Spr. ř., tam je přece jasně dáno, že nahlížet lze kdykoli v úředních hodinách. O nějakých telefonických domluvách tam není ani slovo. Na všem přece běží prekluzní lhůty a úřad si přece nemůže diktovat podmínku kdy, nebo jo? I v tom jejich citovaném 6As_34_2006-60 není ani slovo o tom, že na zaslání spisu není nárok. NSS pouze konstatuje, že to není povinností SO, SO tedy může. Takže zase lžou. Opravdu můj výklad postrádá teleologický výklad?
To by pak úřady mohly říct: přijďte se podívat do spisu až po uplynutí možnosti odvolání, příslušnej úředník tu do té doby není. A to by se pak mohl rozjet stroj na výpalné. Bez možnosti cokoliv změnit.
A nebo teprve poznávám pravidla moštárny (soudu) a nemám se divit když rohodne nesmyslně?
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #27 kdy: 21 Srpna 2023, 13:30:53 »

Takže po pěti letech mám konečně rozhodnutí Nejvyššího soudu a to shazuje rozhodnutí kraje. Haleluja. Tak aspoň NSS nejsou zcela mimo s výkladem práva i když to odůvodnění je opravdu po špičkách a nepíšou na rovinu, že je SO1 povinen spis poskytovat kdykoliv v úředních hodinách. Ale zaplať pánbůh za to. Teď to ještě teda musím dohrát s SO1 a 2.
Snad to někomu pomůže v boji s molochem.
5 As 46/2022 - 33
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 621
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #28 kdy: 21 Srpna 2023, 16:36:11 »

Díky, potěšilo. Gratuluju.
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Neumožnění nahlédnutí do spisu
« Odpověď #29 kdy: 21 Srpna 2023, 18:36:13 »

Paráda, děkujeme a gratulujeme.
IP zaznamenána