30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti o 2 km/h v obci  (Přečteno 416 krát)

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« kdy: 22 Dubna 2024, 14:06:36 »

Vypadá to, že Liberecký magistrát se činí. Krátce po nabytí právní moci v této záležitosti:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=12393.0

dorazilo mému chlebodárci oznámení o pirátské jízdě o 2km/h rychleji, než je v místě povoleno.
Věc zaznamenal stacionární radar v ulici Dubice - hlavní tah na Ještěd.
Je to široký a přehledný úsek, v místě měření je z jedné strany pole, z druhé protihluková bariéra, měří se přirozeně směr z kopce.

Chlebodárce jsem požádal, aby úřadu naprášil mou maličkost a budu se těšit na správní řízení.
O celém kolečku - magistrát - odvolání - žaloba - výhra zde budu průběžně reportovat.
« Poslední změna: 22 Dubna 2024, 14:12:26 od Hoba.rce »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2024, 16:51:50 »

Přijde mi, že máte skutečně "štěstí" na debily. Nejdřív špinavá značka, teď tohle.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2024, 19:30:57 »

Tak snad se to zase zvládne, bude zajímavé to sledovat.
IP zaznamenána

Olle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2024, 11:40:53 »

Prekracuje to tam pres 100 kusu za den. Me uz taky prisla vyzva. Mesto nejak tu sekeru po zakazkach  pro Syner zalepit musi kdyz ma prazdnou pok⁷9ladnu
IP zaznamenána

konf14

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2024, 15:13:48 »

Citace: Hoba.rce
měří se přirozeně směr z kopce.
Je to nějak hodnověrně potvrzené?
Já tam jel začátkem března a všechno nasvědčovalo, že se měří oběma směry - čáry i kamery tomu odpovídaly. Dokonce se zdálo, že to měří i motorky.
IP zaznamenána

HJ

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2024, 11:02:06 »

Já doufám, že s tím něco udělají. Jezdím tam několikrát denně a přišlo mi už asi 15 pokut, plus čekám, že další ještě dorazí. Všechny překročení max. o 3 km/h, úžasný byznys. Město snů ::)
IP zaznamenána

bumbes

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2024, 14:40:53 »

... Bohužel mám ještě zimáky, vloni nové, takže vysoký vzorek lehounce zvyšuje výslednou rychlost, proti ukazateli na tachometru (zjistil jsem to náhodou při použití navigace s kontrolou rychlosti přes GPS) a díky tomu mě "na Dubici" zkasírovali o 500 Kč za překročení rychlosti o 1 km (nad novou toleranci) a to prý kvůli údajnému překvalifikování (zpřísnění) původní tolerance (v r. 2016), která tento faktor zohledňovala! Před cca deseti lety v lednu mi při silniční kontrole ve Vratislavicích naměřili 55km/h a tehdy mi příslušník oznámil, že mám kliku, že jsem v toleranci, tak nyní jsem jel ještě o 1 km/h pomaleji, ale do tolerance už jsem se nevešel! Takže nejspíš se budeme nuceni raději ploužit 45Km/h podle tachometru, abychom nemuseli živit tu šikanu (a prémie pro magistrátní byrokraty)!
Takže nejenže máme totálně zkorumpovaný Magistrát, viz. nedávné zatýkání tunelářů a úplatkářů (bohužel jen těch nejviditelnějších - malé ryby si chrochtají dál), tak jsme se přiřadili i k šikaně řidičů za banality!
Jen mne zaráží, že stále na libereckých světelných křižovatkách fungují beztrestně tzv. "dojížděči na červenou", ale měštáci raději kasírují po městě špatné parkování... trochu mi to evokuje mafiánské praktiky lehkého zisku a výdělku!
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2024, 15:53:12 »

To by nemelo byt prakticky mozne...tedy podle narizeni EU stare tak 20 let... ma to podmerovat 0-10.
Jinak jste musel jet XX+3km, kde XX je max. povolena rychlost.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 2 km/h v obci
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2024, 19:19:42 »

To by mohla být absence materiálního znaku?
IP zaznamenána