30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 120+ km/h ve městě  (Přečteno 4771 krát)

oopop

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
[?] 120+ km/h ve městě
« kdy: 17 Září 2018, 21:17:02 »

zdravím všechny členy. prosím o radu.
včera jsem v praze omylem projel rychlostí kolem 120 km/h. byl to rovný úsek, dvouproudový, bez přechodů a téměř prázdno! rychlostní limit 50 km/h.
všiml jsem si úsekového radaru až když bylo pozdě a vyfotil mě

co mi magistrát pošle? výzvu k úhradě určené částky? jak jsem pochopil tak tohle u takto závažného přestupku použít nesmějí
takže zahájejí klasické správní řízení? a dají mi vůbec šanci použít metodu HELMUT?
bojím se, že na fotce bude vidět zřetelně i můj obličej!
« Poslední změna: 17 Září 2018, 21:20:45 od oopop »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:120+ km/h ve městě
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2018, 21:20:51 »

Magistrát (to je lepší varianta) nebo městská část (to je horší varianta) pravděpodobně pošle něco jako výzvu k podání vysvětlení nebo výzvu k určení totožnosti řidiče. Vyzvedněte poslední den lhůty.

Co bude vidět na fotce je úplně jedno. Stejně se tam nebudete ukazovat osobně.

Použil bych Helmuta.
IP zaznamenána

oopop

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:120+ km/h ve městě
« Odpověď #2 kdy: 17 Září 2018, 21:21:57 »

Děkuji Číkusi. Bál jsem se že helmuta nelze u takto závažných přestupků kde hrozí zákaz řízení použít.  ;D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:120+ km/h ve městě
« Odpověď #3 kdy: 17 Září 2018, 21:22:55 »

Zákaz řízení nehrozí, nemají řidiče. Tedy pokud nemáte nějakou nepochopitelnou touhu se sám udat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:120+ km/h ve městě
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2018, 10:32:40 »

nebo městská část (to je horší varianta)

Pošle magistrát.. na městské části přechází jen parkování a ne rychlost.
Ale řešil bych to až něco přijde.. jestli tam byla kamera tak to ještě neznamená úsekové měření a i když to bylo úsekové měření tak se nemuselo zrovna měřit..

Prahu běžně stačí ignorovat, ale u překročení rychlosti o 70 asi hrozí že to budou chtít řešit..
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:120+ km/h ve městě
« Odpověď #5 kdy: 26 Září 2018, 15:55:48 »

U mna riesili exekuciou v celkovom sucte 7.500   ::) :o >:( (nedorucovali kam mali, momentalne na MD, bude nasledovat kasacna, sanca na vyhru podla mna 50:50).
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:120+ km/h ve městě
« Odpověď #6 kdy: 26 Září 2018, 16:38:04 »

msk> Pokud nedoručovali kam měli, tak by v právním státě měla být šance na výhru kolem 100%. Ale bohužel v právním státě nežijeme.

Tedy za předpokladu, že jim nebylo doručení nějak potvrzeno, třeba reakcí na jejich nedoručené dopisy.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:120+ km/h ve městě
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2019, 15:53:29 »

Riesil som to s pravnikom, je to v slepej ulicke a moc s tym nejde nic robit.

Long story short - na adrese prechodneho pobytu v cr, na ktoru mam auto, sa nezdrzujem a nepreberam postu. Trvaly pobyt mam na sk. V jednom davnom pripade manzelkinho laseru, kde som figuroval ako zmocnenec a zaroven provozovatel som ustne organu uviedol, ze si za svoju dorucovaciu adresu pre vylucenie vsetkych pochybnosti volim SK adresu, pricom som to bral tak, ze odteraz je organ povinny vsetko dorucovat vyhradne na tuto adresu (§ 19 ods.3 s.ř). Organ mi nasledne (ako zmocnencovi v tomto rizeni) dorucoval na tuto SK adresu, takze som to bral tak, ze je hotovo a vsetko funguje.

Nasledne (pravdepodobne drobne motivovany euforiou z vyhrateho pripadu) som zaprasil tak, ze to neslo sprdelizovat. To pravdepodobne sposobilo inu trajektoriu pripadu (ziadne odpustky padajuce z preplneneho stola do kosa) a na adresu prechodneho pobytu bol fikciou doruceny prikaz, s odstupom ~2 rokov upozornenie na nedoplatok a par dalsich sraciek a po necelych 3 rokoch exekuovane peniaze z uctu. To bol moment, kedy som sa o pripade prvy krat dozvedel.

Nasledne obratom podane elaboraty:
- odpor
- ziadost o urcenie neplatnosti dorucenia
- namietka proti exekucii
- ziadost o vratenie v predosly stav
- pisomne potvrdenie oznamenie adresy pre dorucovanie

So vsetkym si vytreli prdel a otocili sa na tom, ze adresa SK, ktoru som im zdelil v predoslom pripade sa vstahuje len pre ten jeden konkretny pripad.
Nasledne potvrdene nejakym zmr. riaditelom na MD (obratom, asi do 1 mesiaca (!) ), ktory zvysoka mrdal na znenie daneho paragrafu a len potvrdil tu hromadu sraciek co splodili na MHMP.

Po porade s pravnikom na to s extremnou nechutou uz mrdam, pretoze de fakto uplynuli vsetky lehoty na ktorych by sa to dalo tocit. Uz si to presne od nasratia nepamatam, ale je to v nejakom deadlocku vzajomnych lehot, nejde podat zalobu voci comusi lebo uplynula lehota cohosi ineho a nepomohlo by tomu ani pripadna vyhra neplatnosti dorucenia. Davalo to zmysel, ale uz som to pozabudal.
« Poslední změna: 04 Ledna 2019, 16:05:31 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj